تمام سیستم های مورد استفاده در آموزه های آسمانی در استان کاملاً ایرانی است.به گزارش ایمنا و با اشاره به سپه نیوز ، سرتیپ امیرعلی حاجی زاده در حاشیه تمرینات مشترک پدافند هوایی 1400 ام دفاع هوایی استان ، گفت: 15 سال پیش چنین وضعیتی نداشتیم ، یعنی. سیستم های موشکی ضدهوایی … ما به تجهیزات خارجی وابسته بودیم و امروز خدا را شکر همه این تجهیزات را به شکل بومی و ایرانی در اختیار داریم.

وی در توضیح اهمیت این رزمایش گفت: “این تمرین افرادی را که در طول سال استخدام می کنیم آموزش می دهد و از آنجا که کار پدافند هوایی کاملاً هماهنگ و کار تیمی است ، مهارت های کار تیمی افراد نیز تحت نظارت است. “

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: در این رزمایش ما با انجام یک بازی جنگی یک جنگ احتمالی را شبیه سازی می کنیم به طوری که یک گروه نقش دشمن و گروه دیگر نقش مهاجم را بازی می کند و در جهت های مختلف به منطقه رزمایش حمله می کند. و در ارتفاعات مختلف. ” و ما نقش محافظ را داریم.

حاجی زاده در مورد حفاظت همه جانبه و حفاظت 360 درجه در برابر حملات وسیع هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه رزمایش گفت: “سیستم های راداری در این منطقه باید اهداف را شناسایی کنند و مراکز فرماندهی و کنترل باید اهداف را به این سیستم ها اختصاص دهند. در این آموزش ، ما توانستیم اهداف مختلفی را هدف قرار دهیم. ” با موفقیت ارتفاعات و سرعتهای مختلف و حتی موشکهای کروز را هدف قرار داد.

وی گفت: “بمب های بال دار اولین بار در این تمرین است.” دور ایستا ما از هواپیماهایی که از هواپیما رها شد استفاده کردیم ، رهگیری کردیم و به سیستم های دفاعی تحویل دادیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: ما ترکیبی از تهدیدها از جمله موشک های کروز و مهمات داریم. دور ایستا و ما هواپیماهای بدون سرنشین با سرعت کم و زیاد داریم ، همه آنها را در این تمرین مدل سازی کردیم و توانستیم با سیستم های خودمان کار کنیم تا هیچ هدفی در این منطقه از دست نرود و همه آنها مورد اصابت قرار گیرند.

حاجی زاده با اشاره به عملکرد سامانه راداری قدس در این رزمایش تصریح کرد: این سیستم کاملاً متحرک است و می تواند به سرعت حرکت کند زیرا در جنگ های امروز ، هرگونه سیستم تجدید نظر شده بلافاصله مورد اصابت قرار می گیرد. از سوی دیگر ، توانایی تشخیص هواپیماها. پنهانکار این دارد.

وی گفت: پدافند هوایی در کشور ما با وجود پایگاه متحد پدافند هوایی رایج است و سیستم های دفاعی ارتش و سپاه در نقاط مختلف کشور قرار دارند و همه آنها در یک شبکه تحت کنترل و فرماندهی متحد شده اند. برادران ارتش و واحدهای آن متحد هستند و کار می کنند. ” این کار به طور همزمان انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید