علوم ورزشی چگونه پروتئین آب پنیر خانگی تهیه کنیم؟ نحوه پخت پروتئین آن


در این مقاله چه می خوانید

پودر پروتئین یکی از محبوب ترین مکمل های غذایی و ورزشی به دلیل مزایای آن برای عضله سازی ، ترمیم بافت آسیب دیده و بازسازی بدن است. انواع مختلفی از پودرهای پروتئینی بسته به ماده اصلی آنها وجود دارد ، مانند پروتئین آب پنیر ، سویا و کازئین. پروتئین آب پنیر پرکاربردترین پروتئین است زیرا می توان آن را یک پروتئین کامل در نظر گرفت زیرا حاوی همه 9 اسید آمینه ضروری است. در این مقاله طرز تهیه پروتئین آب پنیر خانگی را توضیح می دهیم.

مواد پروتئینی آن

در فرآیند تهیه پنیر ، ماده ای به نام پروتئین آب پنیر یا پروتئین آب پنیر به دست می آید. این (آب پنیر) به تنهایی خوب است ، اما می توانید با مصرف بیشتر آب میوه ، مزایای آن را افزایش دهید. وقتی آب آن را کم می کنید ، پروتئین آن باقی می ماند. اگر این پروتئین را تجزیه کنید ، می توانید از آن در انواع اسموتی ها ، کلوچه ها و کلوچه های درجه یک استفاده کنید.

پروتئین آب پنیر خانگی با شیر خشک

برای تهیه پروتئین آب پنیر خانگی با شیر ، ابتدا شیر را در یک قابلمه بزرگ بریزید. شما به یک گالن یا 3.8 لیتر شیر نیاز دارید. بهتر است از شیر کامل استفاده کنید. همچنین می توانید از 4 فنجان (950 میلی لیتر) شیر و 2 فنجان (475 میلی لیتر) خامه استفاده کنید. شیر را تا 180 درجه فارنهایت (83 درجه سانتیگراد) گرم کنید. برای تعیین دما می توانید از دماسنج پخت استفاده کنید. اگر دماسنج ندارید ، منتظر بمانید تا شیر بجوشد. 83 درجه سانتیگراد دمایی است که در آن شیر می جوشد.

اگر از دماسنج استفاده می کنید ، مراقب باشید به ته دیگ برخورد نکنید. 5 قاشق غذاخوری (75 میلی لیتر) آب لیمو را اضافه کنید. اگر آب لیمو ندارید ، می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. در صورت استفاده از شیر و خامه ، نصف قاشق غذاخوری نمک و 3 قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه سفید به آن اضافه کنید.

پروتئین خانگی

ظرف را از روی حرارت بردارید ، روی آن را کاملاً بپوشانید و بگذارید 20 دقیقه بماند. بگذارید جایی که دیگر تکان نخورد. بال خشک کن بزرگ سوراخ شده را روی یک کاسه بزرگ قرار دهید و مش پارچه پنیر را روی آن قرار دهید. پنیر لورل را با یک قاشق یا ملاقه در صافی بریزید و مایع باقی مانده را در یک بطری بزرگ بریزید و در یخچال قرار دهید.

بهتر است ظرف را در یخچال بگذارید و حداقل دو ساعت صبر کنید تا خشک شود. مایع جدا شده و پنیر لورل را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط ​​تا زیاد بجوشانید ، سپس حرارت را کم کنید تا به طور یکنواخت بجوشد ، غلیظ شود و کوچک شود. آن را روی سینی پوشیده از کاغذ روغنی بگذارید و بگذارید سرد شود. سپس آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید. بگذارید 24 ساعت خشک شود.

حالا باید آن را پودر کنید. می توانید این کار را با مخلوط کن یا غذاساز انجام دهید. همچنین می توانید از آسیاب قهوه استفاده کنید. اگر هنوز مرطوب است ، بگذارید 24 ساعت دیگر خشک شود ، سپس دوباره آن را در مخلوط کن بریزید. پودر پروتئین را در یک ظرف سربسته بریزید و ذخیره کنید. از آن در شیک های پروتئینی ، مافین ، نان و .. استفاده کنید.

طرز تهیه پودر پروتئین ماست

پروتئین خانگی

قفسه پنیر (بدون رنگ) را روی صافی قرار دهید و صافی را در کاسه قرار دهید. همچنین می توانید از یک حوله تمیز استفاده کنید. کاسه باید به اندازه کافی عمیق باشد و تخلیه باید کاملاً داخل آن باشد. ماست یا کفیر (دو فنجان) را در یک صافی که با قفسه سیمی پوشانده شده است بریزید. می توانید از ماست خانگی یا ماستی که از فروشگاه خریداری کرده اید استفاده کنید. ماست نباید حاوی ژلاتین یا پکتین باشد. حتما از ماست معمولی یا کفیر استفاده کنید.

ظرف را در یخچال بگذارید و بگذارید ماست تخلیه شود. این ممکن است 24 ساعت طول بکشد. در صورت استفاده از ماست ، خامه ترش جدا می شود. می توانید کاسه را بیشتر در یخچال نگه دارید. به این ترتیب مقدار بیشتری دریافت می کنید و ماست به پنیر خامه ای تبدیل می شود.

بسته به مدت زمانی که ماست یا کفیر را خیس کرده اید ، ماست یونانی ، خامه ترش یا پنیر خامه ای خواهید داشت. همه چیز آماده است و می توانید آن را در بطری بریزید. این خود پروتئین زیادی دارد ، اما اگر هنوز پروتئین بیشتری می خواهید ، باید آن را دهیدراته کنید.

همه چیز را در یک قابلمه بزرگ بریزید و روی حرارت متوسط ​​تا زیاد بجوشانید ، سپس حرارت را کم کنید تا بجوشد. بگذارید بجوشد تا غلیظ و بسته شود. آن را در سینی پوشیده از کاغذ روغنی بریزید و بگذارید سرد شود. سپس به قطعات کوچک برش دهید و بگذارید 24 ساعت خشک شود.

حالا قهوه خشک شده را با قهوه ساز ، مخلوط کن یا غذاساز بپاشید. در این مرحله ، ممکن است هنوز مرطوب باشد. سپس دوباره آن را پخش کنید ، بگذارید 24 ساعت خشک شود و دوباره آن را آسیاب کنید. پودر را در ظرفی با درب بریزید و ذخیره کنید. می توانید از آن در انواع کوکتل و کیک استفاده کنید.

طرز تهیه پروتئین فوری خانگی

شما به سه فنجان شیر خشک بدون چربی ، یک فنجان جو دوسر خشک شده و یک فنجان بادام احتیاج دارید. یک فنجان پودر شیر (80 گرم) را در مخلوط کن بریزید. یک فنجان بلغور جو دوسر و یک فنجان بادام را اضافه کنید. همه چیز را مخلوط کرده و پودر کنید.

آب را به پودر شیر اضافه نکنید ، این ماده در شیرخشک یافت می شود. دو فنجان باقیمانده پودر شیر را به مواد اضافه کرده و دوباره با مخلوط کن بزنید تا مواد کاملاً نرم شوند. مواد را در ظرفی بریزید. می توانید آن را به مدت 2 هفته در دمای اتاق نگهداری کنید. اگر فکر می کنید دو هفته دیگر نخواهید خورد ، پودر پروتئین را در یخچال نگه دارید تا بادام پوسیده نشود.

نصف فنجان پودر پروتئین را در مخلوط کن بریزید ، نصف فنجان شیر (یا هر مایع دیگر) را اضافه کنید و بگذارید مخلوط به مدت 5-10 دقیقه بماند ، سپس میوه یا ماست را اضافه کنید و هم بزنید تا نرم شوند. سپس یک نوشیدنی بنوشید. … 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا پودر پروتئین آماده شود تا جو دوسر تبدیل به غلات شود.

پودر پروتئین با طعم خانگی

پروتئین خانگی

210 گرم پودر پروتئین و 3 کیسه استویا (یک شیرین کننده طبیعی با کالری صفر) در یک ظرف شیشه ای با دهانه پهن بریزید. سپس یکی از این طعم ها را انتخاب کنید ، پودر پروتئین را مزه دار کنید و مانند شیک های پروتئینی معمولی خود از آن استفاده کنید.

  • وانیل: پودر وانیل را از فروشگاه بخرید و یک قاشق غذاخوری از آن را به ظرف پودر پروتئین اضافه کنید ، ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا مخلوط شود.
  • دارچین و وانیل: نصف قاشق چایخوری دارچین و یک قاشق چایخوری پودر وانیل را در یک کاسه پودر پروتئین بریزید. ظرف را ببندید و مواد را هم بزنید.
  • کاکائو: یک چهارم فنجان (25 گرم) شکلات تلخ با کیفیت را به پودر پروتئین اضافه کنید ، ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا ترکیب شود.
  • چای سبز ماتچا: می توانید با چای سبز ماتچا طعم بی نظیری به پودر پروتئین خود اضافه کنید. یک و نیم فنجان (9 گرم) پودر چای سبز ماچا را به کاسه پودر پروتئین اضافه کنید ، کاسه را ببندید و خوب تکان دهید تا مواد ترکیب شوند.

این مقاله توسط مجله علوم ورزشی تهیه و منتشر شده است ، کپی این مقاله تحت هر شرایطی غیرقانونی است و پیگرد قانونی دارد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید