کمیسیون امنیت ملی پارلمان حوادث منطقه قفقاز را مورد بررسی قرار داد.محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا درباره جلسه دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: «خوجه الاسلام والمسلمین آجاک نژاد ، نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و سید عباس موسوی ، سفیر ایران در باکو و تعدادی از مقامات و کارشناسان وزارت اطلاعات در مورد وقایع قفقاز.

وی افزود: تعدادی از کارشناسان با تجربه سفارت در جمهوری آذربایجان از جمله نمایندگان قوه قضائیه که سفیر ایران در باکو در آن قرار دارد به جلسه دعوت شده بودند.

نماینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: “خوشبختانه درک کاملی واقع بینانه از وقایع قفقاز و جمهوری آذربایجان بین نهادهای ذیربط در نهادهای جمهوری اسلامی وجود دارد. ایران … این درک ، محاسبه و تحلیل واقع بینانه از وضعیت جمهوری آذربایجان و وقایع قفقاز چشم انداز روشنی از آینده منطقه و روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان به ویژه با جمهوری آذربایجان ارائه می دهد. آذربایجان.

عباس زاده مشکینی یادآور شد: “این جلسه بسیار غنی و مفصل بود. امیدوارم این جلسات ادامه داشته باشد و نتایج آنها منجر به تدوین یک سند راهبردی درباره سیاست ایران در منطقه قفقاز و همسایگان ایران در قفقاز ، به ویژه در جمهوری آذربایجان شود.

دیدگاهتان را بنویسید