چگونه ردیاب های تناسب اندام باعث کاهش وزن می شوند


بسیاری از افراد از ردیاب های غذا و فعالیت برای پیگیری مصرف غذا و ورزش استفاده می کنند. به هر حال ، یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد: “شما نمی توانید آنچه را که اندازه نمی گیرید مدیریت کنید”. و با این حال به نظر می رسد این نتیجه معکوس دارد.

نامه به نامه از افرادی دریافت می کنم که از این ردیاب ها استفاده می کنند و نمی توانند بفهمند چرا وزن خود را کاهش نمی دهند. آنها در هر وعده غذایی گنجانده شده اند و همه اقدامات را ثبت می کنند. به گفته ردیاب های آنها ، آنها باید دو یا سه پوند در هفته وزن کم کنند. و با این حال ترازو تکان نخورد – یا وزن اضافه کرد!

مشکل کالری خالص

در اینجا چند مورد از این ردیاب ها آمده است: شما هر روز را با تعداد مشخصی کالری شروع می کنید تا بسوزانید. این عدد بستگی به قد ، وزن ، سن ، جنسیت ، سطح فعالیت و اهداف شما دارد ، یعنی این که آیا شما در حال تلاش برای کاهش ، افزایش یا حفظ وزن فعلی خود هستید.


چند کالری نیاز دارم؟

هنگامی که وعده های غذایی خود را در طول روز در پیشخوان رژیم غذایی ثبت می کنید ، کالری از موجودی شما کسر می شود. در حالت ایده آل ، شما خیلی زود به صفر نمی رسید. اما اگر چنین کنید ، راه حلی وجود دارد. فرض کنید ساعت 5 بعد از ظهر است و من 400 کالری آخر خود را مصرف کرده ام. اما صبر کن! من می توانم برای دویدن عصرانه ، وارد برنامه شوم و اکنون 840 کالری برای صرف شام دارم! چقدر باحاله؟

اصل کلی در اینجا سالم است: هرچه بیشتر حرکت کنید ، بیشتر می توانید غذا بخورید. اما در عمل ، این محاسبات “کالری خالص” نادرست و گمراه کننده است – و مردم را مجبور به خوردن کالری بیش از حد می کند. بگذار توضیح بدهم.

چگونه تمرینات روزنامه نگاری شما را به بیراهه می برد

در حالی که برنامه های ردیابی رژیم غذایی می توانند به شما کمک کنند تا تصویری دقیق از میزان کالری دریافتی خود دریافت کنید ، اما در تعیین میزان کالری سوزی شما بسیار کمتر قابل اعتماد هستند. در اینجا سه ​​راه وجود دارد که آنها اشتباه می کنند.

اشتباه شماره 1: ممکن است سطح پایه شما خیلی زیاد باشد. برای محاسبه کالری مورد نیاز ، سطح فعالیت خود را وارد می کنید: کم تحرک ، کم تحرک ، متوسط ​​فعال یا بسیار فعال. این به میزان تمرین شما مربوط نمی شود (ما در یک لحظه به این موضوع برمی گردیم). این تقریباً سطح فعالیت روزانه شما است. و حدس بزنید چه؟ اکثر مردم فعالیتی را انتخاب می کنند که یک یا دو طبقه بالاتر از نیاز به سبک زندگی آنها باشد. مگر اینکه هشت ساعت در روز دامها را ببندید ، احتمالاً شیوه زندگی شما “چندان فعال” نیست.

اگر از ردیاب تناسب اندام پوشیدنی مانند Fitbit یا Apple Watch یا حتی یک گام شمار یا گام شمار با تکنولوژی پایین استفاده می کنید ، می توانید از آن برای انتخاب دسته مناسب برای شیوه زندگی خود استفاده کنید. در اینجا یک تقلب ساده وجود دارد:

  • کمتر از 1000 قدم در روز یک شیوه زندگی بی تحرک است.
  • کمتر از 10000 قدم یا حدود 4 مایل در روز فعالیتی سبک است.
  • 10 تا 23000 قدم یا 4 تا 10 مایل در روز فعال در نظر گرفته می شود.
  • بیش از 23000 قدم یا 10 مایل در روز فعالیت بالایی است.

اگر در حال پیاده روی یا دویدن برای ورزش هستید ، می توانید این مراحل و / یا مایل ها را تا سطح فعالیت اصلی خود در صورت تمایل بشمارید ، اما پس از آن دیگر نمی توانید آنها را به عنوان ورزش وارد کنید. آنها قبلاً شمارش شده اند.

اشتباه شماره 2: کالری سوزانده شده از ورزش اغلب بیش از حد تخمین زده می شود. اکثر برنامه های ردیابی رژیم غذایی به شما این امکان را می دهند که فعالیت های بدنی و ورزش هایی مانند چرخیدن ، باغبانی یا رقص در سالن را به صورت دستی ثبت کنید. متناوبا ، دستگاه های پوشیدنی وجود دارند که حرکت و تغییرات ضربان قلب شما را تشخیص می دهند. در هر صورت ، ممکن است به اندازه برنامه ای که برنامه شما پیش بینی می کند کالری بسوزانید. همانطور که در مورد تجهیزات هوازی بدنسازی وجود دارد ، ردیاب های رژیم غذایی و تناسب اندام می توانند کالری سوزانده شده را 10 تا 25 درصد برآورد کنند.

اول ، هرچه بیشتر تمرینات خاصی را انجام دهید ، بدن شما هنگام انجام این حرکت کارآمدتر می شود. در نتیجه کالری کمتری می سوزانید. اولین باری که یک مایل را در هشت دقیقه دویدم ، احتمالاً کالری بیشتری می سوزانم از صدمین باری که یک مایل را در هشت دقیقه دویدم.

نه تنها این ، بلکه وقتی در طول ورزش یک دسته کالری می سوزانیم ، بدن ما تنظیم می شود و کالری کمتری برای بقیه روز می سوزاند. یک مطالعه جدید نشان داده است که بدن انسان مناسب می تواند با سوزاندن کالری کمتری در حالت استراحت ، تا 28 درصد از کالری های سوخته در حین ورزش را “بازیابی” کند. از قضا ، هرچه بافت چربی بیشتری داشته باشید ، این اثر قوی تر است. مانند محقق جان اسپیکمن توضیح می دهد،

وقتی ساعت هوشمند شما به شما می گوید که در حین دویدن 300 کالری سوزانده اید ، ممکن است درست (احتمالاً اشتباه) باشد. اما حتی اگر این امر صحیح باشد ، نباید تصور کنید که اکنون می توانید 300 کالری بیشتر غذای بیشتری بخورید.

اشتباه شماره 3: ممکن است برخی از این کالری ها را دوبار شمارش کنید. اگر یک ساعت دیگر را پشت کامپیوترم بنشینم و این قسمت پادکست را بنویسم ، حدود 100 کالری می سوزانم. این کالری های غیر فعال در حال حاضر در کالری دریافتی روزانه من گنجانده شده است. اگر یک ساعت دیگر را با دوچرخه ثابت بگذرانم ، 500 کالری می سوزانم. یعنی 400 کالری بیشتر از آنچه که من با نوشتن این قسمت می سوزاندم. اما اگر دوچرخه سواری خود را بر اساس ردیاب رژیم غذایی خود ثبت کنم ، این مقدار 400 کالری به کل کالری دریافتی من اضافه نمی کند ، بلکه 500 کالری اضافه می کند. اساساً ، این 100 کالری پایه را دو بار محاسبه می کند.

هرچه فعالیتهای بیشتری در دفتر خاطرات ورزشی خود ثبت کنید ، این مغالطه مضاعف بدتر می شود ، به ویژه اگر بسیاری از فعالیتهای کم شدت مانند نظافت خانه یا یوگا را ثبت کنید.

من اخیراً از یک شنونده Nutrition Diva شنیدم که روزانه 3000 کالری می سوزاند. او فقط 2500 نفر خورد. او نمی تواند بفهمد چرا وزنش افزایش یافته است. البته ، او از این برنامه برای پیگیری مصرف غذا و ورزش خود استفاده کرد.

با توجه به برنامه وی ، کالری مورد نیاز او حدود 1800 کالری در روز بود. سپس تقریباً هر ساعت از روز فعالیتهای خود را ثبت می کرد: تختخواب ، تا کردن لباس ، تخلیه ماشین ظرفشویی ، کلاس های یوگا ، پیاده روی در سگ ، خرید مواد غذایی ، پارکینگ ، علف های هرز باغ ، پیانو زدن ، تهیه شام ​​، تا کردن لباس و غیره . و غیره به گفته ردیاب وی ، همه این فعالیتها 1200 کالری اضافی در روز سوزاند ، که مجموعاً 3000 کالری در روز به او “کالری خالص” می دهد. او محاسبه کرد که می تواند 2500 کالری در روز بخورد و همچنان وزن خود را کاهش دهد.

در واقع ، تمام فعالیت های روزانه او احتمالاً فقط چند صد کالری بالاتر از حد اولیه خود سوزاند. او به جای اینکه 500 کالری کمتر از آنچه که روزانه می سوزاند بخورد ، در واقع 500 کالری بیشتر از آنچه که روزانه می سوزاند دریافت کرد. جای تعجب نیست که او وزن کم نکرده است!

چگونه از تله کالری خالص جلوگیری کنیم

ردیاب های فعالیتی راهی عالی برای پیگیری میزان فعالیت شما هستند ، اما در برآورد میزان کالری بسیار دقیق نیستند. افزودن “کالری سوزانده شده” به کالری دریافتی روزانه می تواند منجر به افزایش ناخواسته وزن شود. بنابراین ، من به شما توصیه می کنم ورزش و سایر فعالیت های خود را در ردیاب رژیم غذایی خود ثبت نکنید و ردیاب تناسب اندام پوشیدنی خود را با مجله رژیم غذایی خود همگام سازی نکنید. علاوه بر این ، به شما توصیه می کنم ورزش را به عنوان راهی آسان برای سوزاندن کالری یا کسب غذا در نظر نگیرید و در عوض بر بسیاری از مزایای دیگر آن تمرکز کنید. نکات Get-Fit Guy را در مورد نحوه استفاده بیشتر از تمرین خود بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید