بارداری و ناشتایی تغذیه برای مادران باردار و شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است. شرعی و اجباری است ، اما زنان باردار مجاز به روزه گرفتن نیستند. به هر حال بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
نمی توان یک دستور العمل مشترک برای همه زنان باردار داشت. به هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید. مشورت کردن.

اول از همه ، به مقاله مربوط به افرادی که روزه داری آنها ممنوع است بروید. خواندن؛ اگر اعضای کسانی که روزه گرفتن ممنوع بود شما نیستید ، پس شرایط پست را بخوانید.

ما در چه فصلی هستیم؟

شما در حال حاضر روزه می گیرید که ما در فصل بهار هستیم ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن زنان باردار و غیر باردار کاملاً متفاوت ، تنها تفاوت این است که او زودتر گرسنه است. زن باردار نمی توان بیش از 12 ساعت بدون غذا رها کرد. چرا ؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. بدن شما موادی را که می توانید از آنها تولید و ذخیره می کند آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند. صدمه.

چند ماهه بارداری هستی؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول ثالثاً ، برخی از کارشناسان این امر را منع می کنند ، اما از نظر
بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل ، مواد مغذی ، آب و انرژی مورد نیاز خود را بین افطار و شکر از نظر میزان دریافت کنید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. ولیعی این دوره 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است. آی تی. بنابراین ، اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع دارید ، تغذیه نامناسب دارید و نمی توانید غذاهای خاصی بخورید بخور ، روزه نگیر چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی باید یک سری وعده ها را بدهید. مصرف غذا را افزایش داده و حجم هر وعده غذایی را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد. کافی است ، گرسنگی به شدت دلسرد می شود.

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی در نتیجه روزه داری بیش از حد طولانی باشد این برای زنان باردار است و نمونه ادرار شما حاوی همان مواد بالا است. گفتیم که دیده می شود؛ گرسنگی نکشیدن بهتر است.

3- شرایطی که تحت آن زنان گرسنه عموماً از گرسنگی منع می شوند. ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن .

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد. اما می توانید دو وعده غذایی کامل را در طلوع و افطار و در بین آنها بخورید. افطار و شکر تنقلاتی هستند که حاوی مواد معدنی کمیاب و پروتئین و ویتامین بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. به سرعت.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکلات خاصی ندارید ، انرژی و مواد برای شما فراهم می شود آب و غذا کافی از افطار تا شکر ، معمولاً در این دوره از روزه داری. منعی ندارد.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند. تمام شد! بنابراین ، باید بسیار مراقب باشید که چند ساعت اول گرسنه و آیا می خواهید بنوشید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و شکر روزه گرفتید ، وعده کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای لازم را تأمین کنید ضربه بزنید
همچنین ، اگر در هفته های آخر هستید ، بدن شما باید آب کافی دریافت کند. بهتر است گرسنه نمانید و ترجیحا

توصیه ها:

* مهمترین نکته: چند ساعت گرسنگی می کشید و می نوشید؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است گرسنگی نکشید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما نکرده اید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه تجزیه و تحلیل ادرار و همان مواد مضر را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که گرسنگی نکشیدن بهتر است
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. در صورت بارداری
عالی است ، بین افطار و شکر غذای کافی وجود دارد او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نکند.
به سرعت.
* روزه داری برای زنان باردار ، بسته به مدت بارداری ، وضعیت بدن مادر و نتایج آزمایش مادر. هر شخص بر اساس توانایی های خود را ارزیابی کرده و با آنها مشورت کنید این را پزشک او تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند. باردار است اما هنوز نمی تواند ثابت کند که فقط روزه باعث می شود مادر یا فرزند عوارضی دارد و البته در این مشکل راه حل وجود دارد. تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع :

1- کتاب «ر.در سلامتی و بیماری ”- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی کننده روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری -2
تأثیر ماه رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت -3 نفر
تحصیل از هلند

دیدگاهتان را بنویسید