پرخوری عصبی چیست؟


پرخوری و داروهای خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

روشهای درمانی
داروها
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی توسط FDA تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می کنند. بستری شدن در بیمارستان بسیار نادر است. اما در موارد شدید پرخوری ، فرد می تواند برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن نیاز به درمان سرپایی دارد.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر مواردی که باعث پرخوری یا پاکسازی می شود تمرکز می کند. بنابراین ، مشکلات ناشی از افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم با پرخوری عصبی ایجاد می شود.
خانواده درمانی (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکلات روابط با سایر افراد در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل با دیگران می تواند بر سلامت احساسی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

رژیم درمانی
هدف رژیم درمانی این است که نحوه صحیح غذا خوردن را به شما آموزش دهد. یک متخصص تغذیه می تواند به شما در یادگیری تشخیص علائم گرسنگی و سیری بدن کمک کند. آنها همچنین به شما در حفظ وزن و تغذیه سالم کمک می کنند.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر رعایت برنامه درمانی ، می توانید از خود مراقبت کنید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد نوع و زمان ورزش برای سلامتی خود بهترین مشاوره را دریافت کنید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادات ناسالم غلبه کرده و احساس بهتری داشته باشید.

مدجده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران
کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید