علوم ورزشی مزایای بدنسازی و عضله سازی در مصرف شکلات تلخ چیست؟


در این مقاله چه می خوانید

آیا می توان از شکلات برای افزایش مقدار مورد نیاز برای عضله سازی جدید استفاده کرد؟ در این شماره از مجله Science Sports و چگونگی تأثیر آن بر رشد عضلات ، در مورد فواید خوردن شکلات تلخ بیشتر بدانید.

اجازه دهید صادقانه باشد

واضح است که حفظ تناسب اندام برای بسیاری بسیار مشکل است. برخی از آنها برای کاهش چربی بدن ، رژیم سالمی را برای دوره های متوالی زندگی خود انتخاب می کنند ، اما در نهایت به خانه اول برمی گردند و نتیجه ای نمی گیرند و بنابراین کاهش می یابند.

با این حال ، آیا می دانستید که خوردن شکلات تلخ راهی برای حفظ فرم است؟ باورنکردنی است ، اما حقیقت دارد. بنابراین س questionال این است که چگونه روشی مانند مصرف شکلات تلخ می تواند چنین تأثیرات فیزیکی اساسی را ایجاد کند؟

استحکام یا epicatechin

شکلات تلخ و کاکائو منابع غنی از فلاونوئیدها و اپی کاتچین هستند. بیشتر جادوی شکلات تلخ متکی به اپی کاتچین است و یکی از هزاران ترکیب شیمیایی طبیعی موجود در دانه های کاکائو ، فلاونوئید نامیده می شود. فلاونوئیدها ترکیباتی هستند که سلامت و عملکرد انسان را بهبود می بخشند. شکلات تلخ با پردازش کمتر و خلوص بیشتر دارای غلظت بالاتری از فلاونوئیدها است.

Epicatechin همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است خطر سکته مغزی ، سرطان و بیماریهای متابولیک مانند دیابت را کاهش دهد.

توسعه گردش خون و چرخه تولید نیترات اکسید

چگونه می توان با مصرف شکلات تلخ ماهیچه های بیشتری به دست آورد؟انجام تمرینات استقامتی برای مدت طولانی برای همه آسان نیست ، اگرچه ما برای حفظ سلامتی خود باید هر روز سطح خاصی از فعالیت بدنی را انجام دهیم. اگر از ورزش کردن لذت می برید ، تصور کنید این تمرینات را برای سالم و سالم نگه داشتن انجام دهید.

اپی کاتچین موجود در شکلات تلخ باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود که جریان خون ، گردش خون ، فشار خون را کاهش داده و عملکرد ورزشکاران را بهبود می بخشد. بنابراین ، اگر میزان مصرف شکلات تلخ را در رژیم غذایی خود افزایش دهید ، می توانید بیشترین بهره را از تمرینات استقامتی خود در طول هفته ببرید.

فلاونوئیدها همچنین با مهار آنزیم های دخیل در تجزیه آن ، میزان نیتریک اکسید را در بدن افزایش می دهند. اکسید نیتریک مفیدترین ماده برای افزایش تعداد سلولهای ماهواره ای است ، همان سلولهایی که برای ترمیم بافت ماهیچه ای آسیب دیده از ورزش استفاده می شود.

این امر در سنین بالا و بزرگتر اهمیت دارد ، یعنی زمانی که تولید سلول های ماهواره ای کاهش می یابد و بازیابی ماهیچه ها بسیار مشکل است.

رشد ماهیچه ها و قدرت عضلات را افزایش می دهد

چگونه می توان با مصرف شکلات تلخ ماهیچه های بیشتری به دست آورد؟میوستاتین این یک پروتئین است که رشد ماهیچه ها را تنظیم می کند و با محدود کردن رشد ماهیچه ها از هیپرتروفی (توسعه و تکثیر اندام ها) جلوگیری می کند. سرکوب میوستاتین باعث افزایش بیشتر رشد عضلات می شود ، اما در حال حاضر هیچ روش مصنوعی برای انجام این عمل وجود ندارد.

معروف ترین و رایج ترین روش استفاده از استروئیدهای آنابولیک است ، اما عوارض جانبی ناخوشایند هورمونی را ایجاد می کند ، به ویژه هنگامی که بیش از حد از آنها استفاده می کنید.

Myostatin همچنین دارای آنالوگ است که برعکس عمل می کند: فولی استاتیناین یک پروتئین تنظیم کننده است که سیگنال های ارسال شده توسط میوستاتین را مسدود می کند. هر دو پروتئین برای دستیابی و حفظ هموستاز (تعادل در بدن) در مقابل یکدیگر عمل می کنند. در نتیجه ، ماهیچه ها رشد می کنند ، اما نه آنقدر که ورزشکار انتظار دارد.

مطالعات اخیر بر روی اپی کاتچین و فلاونوئیدها نشان داده است که پس از مصرف ، تولید فولیکاتین را در بدن تحریک می کند و در نتیجه باعث قطع بیشتر سیگنال های میوستاتین می شود و در بدن بدون عوارض جانبی مثر است. حاوی استروئیدهای آنابولیک ، به طور طبیعی عضله سازی می کند. رشد قابل توجه است

قند خون خود را تنظیم کنید

انسولین یکی از هورمون های کلیدی در عضله سازی و چربی سوزی است. این هورمون مسئول کاهش سطح قند خون و تحریک سنتز پروتئین با تحریک واکنش در سلول های ماهیچه ای است.
انسولین بیش از حد منجر به مقاومت به انسولین می شود که مانع نشت گلوکز از خون می شود. نتیجه یک بستر مناسب برای شرایطی مانند دیابت و سندرم متابولیک است.

Epicatechin حمل و نقل گلوکز و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و کنترل قند خون را بهبود می بخشد. دستیابی به این نتایج در توانایی های فیزیکی ما ، مانند بهبود سریعتر و رشد کارآمدتر عضلات ، با افزایش حساسیت به قند در سلول های ماهیچه ای.

توسعه استقامت ماهیچه ها

آزمایشات روی موش ها نشان می دهد که فلاونوئیدها و اپی کاتچین استقامت موش ها را افزایش می دهند ، آنها می توانند برای مدت طولانی ورزش بیشتری انجام دهند ، حتی تأثیر این مکمل در موش هایی که از ورزش محروم بودند ادامه یافت. تجویز روزانه دوز خاصی از این ماده به آنها استقامت آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

این آزمایش در انسان انجام نشده است ، اما هنوز هم نتایج مشابهی را در انسان به دنبال دارد. یعنی مصرف اپی کاتچین همان استقامت را در انسان افزایش می دهد. این احتمالاً نشان می دهد که مکمل epicatechin م effectiveثرترین راه برای افزایش استقامت در ورزشکارانی است که تحت تمرینات استقامتی شدید هستند.

کاهش اشتها

چگونه می توانید با مصرف شکلات تلخ عضله بیشتری بدست آورید؟اپیکتکین ترشح هورمون گرلین را تحریک می کند ، هورمونی که اشتها را در بدن سرکوب می کند و سیگنال هایی را به مغز می فرستد که به شما احساس سیری می دهد. مصرف زیاد غذا بر رشد ماهیچه ها و سیستم چربی سوزی تأثیر می گذارد. سیستم سرکوب کننده اشتها این هورمون یکبار دیگر مفید بودن آن را ثابت می کند ، زیرا به طور غیر مستقیم به کنترل بهتر وزن کمک می کند.

افزایش ترشح تستوسترون

Epicatechin غده هیپوفیز را تحریک می کند ، که منجر به ترشح دو هورمون دیگر می شود: گنادوتروپین و LH ، هورمون لوتئین. این به افزایش ترشح تستوسترون کمک می کند ، که به طور غیر مستقیم مزایای دیگری برای بدن ما دارد.

مانند توسعه قدرت عضلانی ، استقامت و بهبود عملکرد غدد جنسی. افزایش سطح تستوسترون برای ورزشکارانی که تحت فشار تمرینات مقاومتی شدید هستند نیز مفید است.

دوز اپیکتچین

استفاده از epicatechin برای دو هدف اصلی توصیه می شود:

  • اولین رشد عضلانی و رشد آنابولیک را تقویت می کند
  • آخر دستیابی به اهداف بهداشت عمومی که در آن نقش آنتی اکسیدان ها و اکسید نیتریک در حال افزایش است.

دوز توصیه شده برای مکمل های غذایی و اهداف عمومی سلامتی 30-40 گرم شکلات تلخ در روز است. دوز توصیه شده برای رشد ماهیچه ها و اهداف آنابولیک ، مصرف حداقل 40-50 گرم شکلات تلخ در روز است. بدنسازان 50-100 گرم شکلات تلخ مصرف می کنند و اذعان می کنند که افزایش چشمگیری در جریان خون و تولید اکسید نیتریک در بدن خود داشته اند و نتایج خوبی داشته اند.

شکلات تلخ یک غذای حجیم با ارزش غذایی بالا است زیرا دارای کالری بالا و چربی اشباع شده خوب است. مکمل خالص اپی کاتچین معمولاً دوز 100-300 گرم در روز به شما می دهد. در هر دو مورد ، شکلات تلخ باید حداقل 70 درصد کاکائو داشته باشد تا مصرف قند را کاهش دهد.

خلاصه

در حال حاضر ، در حالی که مشخص است مزایای اپی کاتچین و فلاونول ها برای سلامتی ما چیست ، تحقیقات در مورد آنها هنوز ادامه دارد. در مورد مکمل های غذایی ، شکلات تلخ بهترین گزینه برای سیستم قلبی عروقی سالم ، بهبود رشد و بهبود ماهیچه ها ، بهبود عملکرد انسولین و مزایای بیشتر است.

توجه کن!

شما نمی توانید به طور مداوم در هر وعده غذایی فست فود بخورید و سپس انتظار داشته باشید شکلات تلخ تمام مزایای ماهیچه ای و جسمانی را برای شما به همراه داشته باشد و همه اثرات منفی خوردن آن را از بین ببرد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: عضله و قدرت


دیدگاهتان را بنویسید