رئیسی: تبدیل کارخانه آزمایشگاهی به انبار پیاز مایه تاسف بود / کشور را در تولید نجات دادبه گزارش ایمنا ، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس موارد صد تصمیم در سفر به استان و برنامه های دولت برای حل مشکلات استان را تشریح کرد و گفت: گفت من عمیقا به این چشم انداز (آینده ای روشن برای کشور) اعتقاد دارم ، که البته اجرای آن بستگی به توانایی های شما عزیزان دارد.

وی به وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و استاندار فارس دستور داد تا حرم دو حرم (حرم حضرت) را ساماندهی کنند. شاه چراغ و حضرت سید علاء الدین حسین بن موسی الکاظم (ع) عمل کنید.

رئیس جمهور گفت: در این سفر وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با طرح توسعه حرم آشنا شد. شاه چراغ دارد و انشاالله او باید با کمک مردم و مسئولان در اطراف حرم باشد. های کاملاً منظم باشید

وی وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهمیت تکمیل پروژه های محصولات نیمه تمام استان تاکید کرد و گفت: تا زمانی که یک محصول نیمه تمام وجود داشته باشد ، شما نمی توانید به پروژه جدیدی بروید و محصولات نیمه تمام باید تکمیل شود
دکتر رئیسی با اشاره به سفر اجباری خود در این سفر به روستای کنارخ از توابع شهرستان مرودشت. روزی وی گفت: “مردم منطقه نیز در دسترسی به آب حمام مشکل داشتند ، که نشان می دهد آب یک ضرورت و اولویت است.”

رئیس جمهور گفت: به عنوان مثال برای تامین آب این منطقه که نیمه رها شده کار شده است و این کار در حال پیشرفت باید هرچه سریعتر به پایان برسد.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود از تلاش های دولت برای رسیدگی به مشکلات مربوط به خشکسالی در استانهای آسیب دیده از کمبود آب صحبت کرد و گفت: این موضوع در شورای عالی آب از جمله در مورد فارس مطرح خواهد شد. استان ها. “
وی گفت: اگر ظرفیت و وام های این بخش به طور عادلانه توزیع شود ، مردم خوشحال می شوند ، به خصوص اگر با مردم به اشتراک گذاشته شوند ، من معتقدم که ما باید با مردم صحبت کنیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه صنایع خفته در استان فارس باید احیا شود ، گفت: تعدادی از صنایع این استان تعطیل شده و برخی از آنها در حالت نیمه فعال هستند.

وی به بازدید خود از کارخانه آزمایش بسته “مرودشت” اشاره کرد و گفت: امروز شاهد وضعیت اسفناکی در این کارخانه بودیم که به جای کارخانه به انبار پیاز تبدیل شد.

رئیسی با اشاره به سخنان برخی از صاحبان گاوداری های مرودشت مبنی بر تمایل برخی در کشور به واردات دام به جای محصولات داخلی ، تأکید کرد: نجات کشور در تولید ؛ ما باید در بخش های کشاورزی و صنعتی تولیدکننده باشیم زیرا واردات ما را از استقلال دور می کند.

علاوه بر این ، رئیس جمهور از بانک ها خواست تا بودجه بانک ها را برای حمایت از تولید هدایت کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید