در اینجا حقیقت در مورد بچه ها و نوشیدنی های ورزشی وجود دارد


آیا بچه ها باید Gatorade و سایر نوشیدنی های ورزشی بنوشند؟ حقایق را بیاموزید!

روز دیگر با یک چیز غیرمنتظره روی دوشم از مغازه خواربار فروشی بیرون رفتم: یک جعبه بطری های رنگ روشن Gatorade.

چرا غیر منتظره؟ سالهاست که من برای جایگزینی آب برای نوشیدنی های ورزشی در زمینهای فوتبال محلی مان لابی کرده ام و به والدین دیگر نیز در اجتماعات خود کمک کرده ام. (راهنمای رایگان من برای تنقلات ورزشی را دریافت کنید اگر می خواهید به تغییر فرهنگ میان وعده در تیم ورزشی فرزند خود کمک کنید.)

زیرا بازیکنان pee-pee که به مدت 30 دقیقه در زمین می دوند نیازی به Gatorade ندارند. تنیسورها در یک روز گرم در مسابقات چند ساعته شرکت می کنند؟ این یک داستان متفاوت است.

نوشیدنی های ورزشی چیست؟

نوشیدنی های ورزشی مانند Gatorade برای ورزشکاران نخبه و استقامتی ایجاد شده است تا ترکیبی از هیدراتاسیون سریع و جایگزینی کربوهیدرات و الکترولیت در حین ورزش را ارائه دهند. اجزای اصلی نوشیدنی های ورزشی:

  • اب: برای جلوگیری از کم آبی بدن
  • کربوهیدرات ها به این شکل یا شکل دیگر با قند اضافه شده: برای تقویت عضلات در حین ورزش ، حفظ سطح قند خون ثابت و بهبود طعم.
  • الکترولیت ها به عنوان مثال سدیم و پتاسیم: برای جایگزینی مواد معدنی از دست رفته در عرق (سدیم همچنین طعم را افزایش می دهد)

آیا Gatorade یک نوشیدنی انرژی زاست؟

در حالی که مصرف کنندگان گاهی گیج می شوند ، نوشیدنی های ورزشی مانند نوشیدنی های انرژی زا نیستند. نوشیدنی های انرژی زا معمولاً حاوی کافئین و سایر محرک ها هستند و برای کودکان مناسب نیستند.

اکثر بچه ها نیازی به نوشیدنی های ورزشی ندارند

آنها ممکن است برای ورزشکاران نخبه طراحی شده باشند ، اما از نوشیدنی های ورزشی در همه سطوح و در همه ورزش ها ، از جمله بازی های pee-pee استفاده می شود. و اکثر بچه ها فقط به آنها احتیاج ندارند. در عوض ، آنها به آب ساده نیاز دارند.

آکادمی اطفال آمریکا در گزارش بالینی خود در مورد ورزش و نوشیدنی های انرژی زا در سال 2011 گزارش می دهد:

“آب همچنین معمولاً اولین انتخاب مناسب برای هیدراتاسیون قبل ، حین و بعد از اکثر رژیم های ورزشی است … برای اکثر کودکان و نوجوانان ، نیاز روزانه به الکترولیت ها به طور کافی با یک رژیم غذایی سالم و متعادل تامین می شود. بنابراین ، نوشیدنی های ورزشی عملاً هیچ مزیتی نسبت به آب معمولی ندارند. “

آکادمی اطفال آمریکا

الکترولیت ها به راحتی در دسترس هستند

الکترولیت ها مواد اختصاصی اختصاصی نیستند که فقط در نوشیدنی های ورزشی یافت می شوند. سدیم و پتاسیم ، که می توانند از طریق عرق از بین بروند ، برای اکثر کودکان به راحتی با غذا پر می شوند.

وعده های غذایی و تنقلات ، مانند موز ، نیمه ساندویچ ، کراکر و پنیر ، یا ماست و میوه ، می توانند سدیم و پتاسیم از دست رفته را دوباره پر کرده و مواد مغذی مانند پروتئین را تأمین کنند.

بازاریابی گمراه کننده است

AAP هشدار می دهد که نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا برای کودکان و نوجوانان “برای طیف گسترده ای از موارد نامناسب” به بازار عرضه می شود.

این بازاریابی برخی والدین را گمراه کرده است که بر این باورند که نوشیدنی های ورزشی برای هر رویداد ورزشی ، مانند بازی های فوتبال یا بازی های فوتبال ، که بیشتر نشسته و منتظر است تا دویدن و عرق کردن ضروری است.

من همچنین شنیده ام که والدین می گویند بچه ها اگر در هوای گرم ورزش می کنند یا فقط در حیاط خانه بازی می کنند و عرق می کنند به آنها نیاز دارند.

در حقیقت ، بسیاری از بچه ها در ورزش آنقدرها که والدین فکر می کنند ورزش نمی کنند. بیش از نیمی از اوقات فراغت جوانان یا در یک شیوه زندگی بی تحرک یا در فعالیت های سبک صرف می شود.، طبق تحقیقات دانشگاه مینه سوتا

ورزش ها نوشیدنی ها هاله سلامتی دارند

در یک مطالعه دانشگاه ییلبیش از یک چهارم والدین نوشیدنی های ورزشی را “تا حدی سالم” یا “بسیار سالم” ارزیابی می کنند. اعتقاد بر این است که نوشیدنی های ورزشی برای کودکان بهتر از سایر نوشیدنی های شیرین است.

اما یک بطری 12 اونسی Gatorade هنوز حاوی بیش از پنج قاشق چای خوری شکر اضافه شده است (نزدیک به توصیه انجمن قلب آمریکا برای یک روز کامل). نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه و نوشیدنی های ورزشی منبع شماره یک قند اضافه شده برای کودکان و نوجوانان.

در اینجا مواد موجود در یک بطری میوه گاتوراد پانچ عبارتند از: آب ، شکر ، دکستروز ، اسید سیتریک ، نمک ، سدیم سدیم ، منوپوتاسیوم فسفات ، نشاسته غذایی اصلاح شده ، کلاه طبیعی ، 40 طعم ETHEROLIC ETHEROLIC

به عبارت دیگر:

  • دو نوع شکر اضافه شده
  • اسید سیتریک ، که می تواند مینای دندان را از بین ببرد.
  • رنگ خوراکی مصنوعی
  • امولسیفایرها و تثبیت کننده ها
  • سدیم و پتاسیم که کودکان می توانند از طریق غذا دریافت کنند

اینها همه مواد تایید شده و بی خطر هستند. اما برای اکثر کودکان ، آب ساده بهترین انتخاب است.

نوشیدنی های ورزشی برای دندان های شما مضر است

ممکن است گازدار نباشند ، اما نوشیدنی های ورزشی مانند نوشابه اسیدی هستند. pH نوشیدنی های ورزشی دارای 3-4 اسید است (اسید سیتریک اضافه شده می تواند مینای دندان را از بین ببرد). قندها و اسیدهای موجود در نوشیدنی های ورزشی نیز خطر پوسیدگی دندان را افزایش می دهند.

چه موقع نوشیدنی های ورزشی برای شما مفید است؟

من این چمدان گاتوراد را خریدم زیرا تیم پسرم در هوای گرم ساعت ها در مسابقات تنیس شرکت می کرد. تنیس یک ورزش پرانرژی است و بچه ها چندین مسابقه را زیر نور آفتاب و گرما انجام دادند. برای من منطقی بود که بطری های کوچک Gatorade را به عنوان یک گزینه ارائه دهم.

اگر کودکان به طور شدید ورزش می کنند یا بیش از 60 دقیقه ورزش می کنند و در طول فعالیت نیاز به پر شدن سریع دارند ، نوشیدنی های ورزشی ممکن است مفید باشد. خوردن چند جرعه از یک نوشیدنی ورزشی در یک استراحت کوتاه بین مسابقات بسیار آسانتر (و بر روی شکم نرمتر) است تا نشستن و خوردن یک لقمه برای خوردن.

نوشیدنی های ورزشی همچنین برای ورزشکاران استقامتی مانند دوندگان ماراتن مفید است که باید در حین حرکت ، منابع خود را دوباره پر کنند.

اما برای تمرینات و بازی های باغبانی ، بهتر است از کودکتان بخواهید یک میان وعده یا غذای سالم بخورد. لیستی از 21 میان وعده ورزشی مفید برای بچه ها را دریافت کنید

چگونه در مورد نوشیدنی های ورزشی با کودکان صحبت کنیم

بله ، نوشیدنی های ورزشی جا دارند. اما تبلیغ نوشیدنی برای افرادی که به آن احتیاج ندارند ، از جمله کودکان و نوجوانان ، پول زیادی را صرف بازاریابی می کند.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما می دانند که نوشیدنی های ورزشی به طرز جادویی باعث افزایش سرعت آنها در زمین فوتبال نمی شود یا بهتر است در فوتبال اصلی ، بدون توجه به آنچه در تبلیغات آنلاین و تبلیغات آنلاین مشاهده می کنند ، حرکت کنند و اگر برای ورزش ورزش نمی کنند برای مدت طولانی ، به ویژه در هوای گرم ، آب ساده ایده آل است.

برای کودکان خود نوشیدنی ورزشی تهیه کنید

بله ، می توانید یک نوشیدنی الکترولیت خانگی درست کنید! و مواد موجود در آن بسیار کمتر از فروشگاه است. در اینجا یک دستور ساده از متخصص تغذیه Jill Castle آورده شده است.دیدگاهتان را بنویسید