افتتاح سومین گذرگاه مرزی مشترک ایران و ترکمنستانبه گزارش ایمنا ، جواد خدایاتی گفت: مرز اینچه برون با جایگزینی یدک کش داخل مرز ایران بازگشایی شد.

وی اظهار داشت: پس از جلسه وبینار 30 سپتامبر 2021 ، توسط سازمان راه و ترابری و با حضور نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد با آژانس حمل و نقل جاده ای ترکمنستان و پس از هماهنگی در جریان بازدیدهای میدانی از چهار مرز مشترک با ترکمنستان ، سازماندهی شد. به منظور بررسی آخرین اقدامات پیروی از پروتکل های بهداشتی و تجهیز تونل های ضدعفونی کننده در پایانه های مرزی مذکور ، صبح امروز پنجشنبه اولین کامیون ترکمن وارد پایانه مرزی اینچخ برون شد و یدک کش خود را برای بارگیری از اعماق به ایران تحویل داد. کشور.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری به فارس گفت: همچنین در جلسه وبینار اخیراً ، به دلیل اشباع ظرفیت توان پایانه های مرزی سرخس و لطف آباد به دلیل تاخیر طولانی در بازگشت قطعات یدکی با استفاده از روش تعویض تریلر و همچنین پیش بینی فصل صادرات محصولات فاسدشدنی مانند تره و میوه ، جات، پیشنهاد تجدید مرز مالیات دهندگان مشابه دو مرز سرخس و لطف آباد ، که پس از مطالعه موضوع ، توسط مقامات مربوطه طرف ترکمن سرانجام با بازگشایی مرز اینچه برون در استان گلستان موافقت شد و از صبح امروز پنجشنبه 22 اکتبر 1400 دروازه مرزی اینچه برون بازگشایی و منتقل می شود. ونقل همه چیز با عبور یک کامیون شروع شد.

دیدگاهتان را بنویسید