۸۲ نفر در بیمارستان و ۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه


82 نفر در بیمارستان و 3 نفر در بخش مراقبت های ویژه

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا در استان گزارش نشده است و تعداد قربانیان این بیماری بیماری در کوگیلویه و بویراحمد هنوز ۱۱۳۴ نفر است.

دکتر محمد غلام نژاد با اشاره به تعداد مبتلایان به کرونا در استان افزود: در حال حاضر ۸۲ بیمار در بیمارستان های کهجیلویه و بویراحمد بستری هستند که ۳۷ بیمار لاعلاج و ۳ بیمار به دلیل عفونت در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. از شدت وضعیت آنها.

دکتر غلام نژاد افزود: تاکنون ۹۶ هزار و ۷۴۸ نفر از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهجیلویه و بویار احمد بهبود یافته اند.

وی با اشاره به آزمایشات انجام شده در استان طی ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: حدود ۴۷ درصد از ۲۹۷ نمونه دریافتی از آزمایشگاه های استان که شامل تست واکنش زنجیره ای پلیمراز و تست سریع است مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه روزانه بر تعداد مبتلایان به کرونا در استان افزوده می شود، گفت: پیش بینی می شود در دوره آینده تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در کوگیلوه و بویراحمد افزایش یابد. روزها.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: به مردم توصیه می شود در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه کرده و مراقبت های لازم را برای جلوگیری از انتقال این بیماری به سایر اعضای خانواده و دیگران انجام دهند.

غلام نژاد مهم ترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را رعایت نکات بهداشتی و خودداری از عادی سازی این بیماری دانست و افزود: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا و ایجاد مصونیت در برابر این بیماری اقدام کنند. این خطر بیماری و همه چیز مطمئن شوید که برنامه واکسیناسیون و تزریق دوز یادآوری خود را کامل کرده اید.