4 قدم برای جلوگیری از پرخوری


آیا سعی می کنید پرخوری را متوقف کنید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید پرخوری را متوقف کرده و با غذا احساس آرامش بیشتری کنید.

پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 درصد زنان و 0.42 درصد مردان از پرخوری رنج می برند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما وقتی برای اولین بار به جامعه روش تغذیه آگاه ما ملحق می شوند ، برای پرهیز از غذا تلاش می کنند. آنها اغلب با سردرگمی ، سرخوردگی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و نمی خواهیم هیچ کس در جامعه ما چنین احساسی داشته باشد.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد.

چگونه پرخوری را متوقف کنیم

هنگامی که می دانید چرا بیش از حد غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و ایجاد تعادل بیشتر با غذای خود استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما در طول روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون – گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها ، همراه با مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما ، به ما می گویند چه زمانی گرسنه و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این سیگنال ها گوش می دهیم ، می توانیم از گرسنگی شدید و سیری بیش از حد جلوگیری کنیم.

ساده به نظر می رسد ، درست است؟

خوب ، شرایط مختلفی وجود دارد که ما می توانیم به آن برسیم و مانع از آن می شود که به راحتی به این سیگنال ها گوش دهیم. شاید شما در رژیمی هستید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید به طور متناوب روزه می گیرید و با وجود احساس گرسنگی صبحگاهی ، تا ظهر خود را منتظر نگه می دارید. حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید اما همچنان از فشار کاری خود استرس داشته باشید ، بنابراین در زمان استراحت ناهار به کار خود ادامه دهید تا جلو بروید.

آیا با یکی از این سناریوها آشنا هستید؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب احساس گرسنگی شدید می کنیم. در پایان ، ما به مرز “روزه” رسیدیم و در نهایت چیزی برای خوردن پیدا کردیم. برای اینکه ما بنابراین گرسنه هستیم و اجازه می دهیم سیگنال های گرسنگی ما از کنترل خارج شود ، خوردن بعد از نقطه سیری بسیار راحت تر است.

این اغلب شروع یک قسمت پرخوری است.

با گوش دادن منظم به علائم گرسنگی و سیری ، می توانیم اندازه مناسب خود را بخوریم ، که از پرخوری مکرر یا سوء تغذیه در طول زمان جلوگیری می کند.

2. با دقت غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما تفاوت زیادی ایجاد می کند.

خوردن آگاهانه عملی است که به شما امکان می دهد در عین حفظ نگرش سالم نسبت به غذا ، روی عادات غذایی خود تمرکز بیشتری داشته باشید.

وقتی با آگاهی غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بی فکر غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بیهوش هستیم و از روند غذا خوردن پرت می شویم.

پرخوری بی فکر با پرخوری مکرر همراه بوده است. مطالعات نشان داده است که در صورت عدم هوشیاری ، عادت ها و رفتارهای غذایی بیشتر دچار اختلال می شوند.

برای شروع خوردن آگاهانه که می تواند به شما در پرخوری کمک کند ، با حذف هرگونه حواس پرتی هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون ، صحبت کردن با تلفن یا حتی خواندن کتاب ، به سادگی وجود دارد. این باعث افزایش آگاهی شما می شود و گوش دادن به علائم گرسنگی و سیری را آسان می کند (همانطور که در بالا بحث کردیم).

3. اخلاق را از غذا حذف کنید.

آیا تا به حال شنیده اید که اخلاق را به غذا نسبت دهید؟

اگرچه ممکن است این عنوان برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که شما قبلاً مفهوم آن را درک کرده اید.

قدردانی از اخلاق برای غذا عبارت است از اینکه غذا را خوب یا بد ، درست یا غلط بدانیم. کسانی که اصول اخلاقی را به غذا نسبت می دهند ، اغلب تصور می کنند که وقتی غذای “خوب” می خورید ، بنابراین خوب است. به نوبه خود ، وقتی از غذاهایی استفاده می کنند که آنها را “بد” می دانند ، بد می شوند و باید احساس شرم کنند.

آشنا به نظر می رسد؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد این چرخه اخلاق بخشیدن به غذا می شویم ، متداول ترین گام بعدی برای مردم محدود کردن غذای “بد” و تشویق غذای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه ، منظور من همیشه ، محصولاتی است که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم. و از آنجا که اخلاق مهم است ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

غذاهایی که ما فکر می کردیم بد هستند بسیار جذاب تر به نظر می رسند – مانند یک بچه کوچک که به او گفته می شد نمی تواند آب نبات را روی پیشخوان نگه دارد! این طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی بالاخره این غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری و خوردن غذا را فراتر از علائم سیری خود تجربه می کنیم. ما آنقدر غذا می خوریم ، به سختی آن را احساس می کنیم زیرا کاملاً بی معنی است و سپس ، بعد از این واقعیت ، استرس ، شرم ، گناه و ناراحتی را احساس می کنیم.

پاسخ؟ دیگر هرگز غذای “بد” نگویید و به “خوب” برگردید. فقط… این یک چرخه پرخوری و محدودیت است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذای خوب ، غذای بد ، درست یا غلط وجود نخواهد داشت. غذا فقط غذا است. ما می توانیم آنچه را که می خواهیم و هر زمان که بخواهیم ، با آرامش ، خونسردی و جمع آوری شده انتخاب کنیم.

4- رژیم متعادل را تمرین کنید.

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین توصیه کردم که فقط به گرسنگی و سیری خود گوش دهید ، آگاهانه غذا بخورید و اخلاق غذایی را کنار بگذارید.

ممکن است به این فکر کنید که “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم به اهداف سلامتی و سلامتی خود دست یابم اگر هر زمان که بخواهم چیزی بخورم؟” اینجاست که تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما تغذیه متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت خوردن تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه به سادگی رضایت بخش ، دلپذیر یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد تا آنچه را که واقعاً می خواهید و زمانی که می خواهید بخورید و از پرخوری جلوگیری کرده و چرخه را در نتیجه محرومیت یا احساس گناه محدود کنید.

شما می توانید نه تنها برای لذت ، بلکه برای سلامت جسمی خود نیز غذا بخورید. این یک رژیم ثابت و ثابت ایجاد می کند که به شما احساس عالی می دهد.

برای کنار گذاشتن پرخوری در مرحله بعد چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. این به شما امکان می دهد به نشانه های گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خود خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما در روش تغذیه آگاهانه به مردم آموزش می دهیم. ما می توانیم به شما در بهبود رابطه خود با غذا کمک کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که رشد ، ثبات و پشتیبانی را تأمین کند.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را مطالعه کنید تا در مورد روش و نحوه تعادل بیشتر در انتخاب های غذایی خود بیاموزید تا بتوانید خود را از وسواس غذا و رژیم رها کنید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید