4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


متخصص زنان و زایمان و درمانگر جنسی علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی را برای کمک به شما در احساس بهتر و بازیابی میل جنسی مورد بحث قرار می دهد.

زمان هایی وجود دارد که حتی زمانی که محیط مناسب به نظر می رسد ، بدن شما ممکن است احساس نکند که این لحظه مناسب برای هر نوع رابطه جنسی است. اگر این اتفاق بیش از حد معمول برای شما رخ می دهد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی دانشگاه شیکاگو تخمین می زند که در سال 2019 ، حدود یک سوم زنان کم یا کاهش میل جنسی را گزارش کرده اند. البته ، سال سخت (و گاهی اوقات) که در سال 2020 بود ، به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند که میزان میل جنسی آنها در سال 2020 در مقایسه با حالت عادی کمتر است.

کاهش میل جنسی در مقایسه با آنچه معمولاً احساس می کنید ، یا در مقایسه با آنچه که فکر می کنید باید داشته باشید ، می تواند باعث شود احساس کنید مشکلی در شما وجود دارد ، اما به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامت شما مربوط می شود و از کنترل شما خارج است و هیچ میل جنسی “مناسب” وجود ندارد. در مورد شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقعی که احساس بدتری نسبت به روحیه دارید ، بیشتر بیاموزید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت اصطلاحات “میل جنسی” یا “میل جنسی” ترکیب می شوند ، اما در واقع تفاوتهای اساسی بین این دو وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، در حالی که برانگیختگی نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. به گفته لورن واکر ، روانشناس بالینی ، دکترا ، در یک مقاله ژورنالی در سال 2020 ، “مقدار کاملی” از میل وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعت

میل جنسی متفاوت است. Lauren Dummitt ، LMFT و درمانگر معتاد به اعتیاد به رابطه جنسی در عمل خصوصی در لس آنجلس ، توضیح می دهد: “این به طور طبیعی در مردان و زنان در طول سالها متغیر است و طبیعی است که علایق شخصی گاهی با منافع یک شریک همسو نباشد.”

تغییرات در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. زندگی جدی یا تغییرات هورمونی ، از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان دادن به رابطه ، می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد. دامیت می گوید: “عوامل اضافی مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس ممکن است بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارد.”

“میل جنسی پایین لزوما یک مشکل سلامتی نیست. با این حال ، اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که با پزشک خود در مورد تغییراتی که تجربه می کنید مشورت کنید. ” او می افزاید: “پزشک شما می تواند به شما کمک کند بفهمید که آیا این می تواند بیشتر یک مشکل پزشکی ، یک مشکل روانی اجتماعی یا یک مشکل رابطه باشد.” به گفته انجمن سلامت جنسی آمریکا ، اگر به طور مداوم میل جنسی کمتری دارید ، صرف نظر از شریک زندگی یا موقعیت ، و از نظر احساسی بر شما تأثیر می گذارد ، می تواند نشانه ای از اختلال میل جنسی بیش فعال باشد. این احتمالاً در حدود 10 درصد از زنان رخ می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید. اگر فکر می کنید ممکن است علائم HSDD ، از جمله فقدان تقریباً کامل افکار جنسی و رنج احتمالی در روابط عاشقانه در نتیجه آن را داشته باشید ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی شما کاهش یافته است ، مهم است که در مورد برخی دلایل بیشتر بدانید. کاهش میل جنسی و درمان های احتمالی. حمایت قانونی.

دو زن در رختخواب می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و مشکلات بهداشت روانی

Dummitt می گوید: “استرس مربوط به عوامل خارجی یا مشکلات بهداشت روانی می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا تمایل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان انرژی یا انگیزه ای در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متضاد پیدا کرد.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه بیماری روانی جدی تری باشد ، از جمله اضطراب و به طور معمول افسردگی. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی با سطوح پایین برخی از انتقال دهنده های عصبی سلامتی در مغز مانند دوپامین و سروتونین همراه است ، می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد عدم تمایل شما پراکنده و مربوط به عوامل استرس زای معمول زندگی است ، فعالیت های آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی ، مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی تمرینات کاهش استرس می تواند کمک کننده باشد. دامیت پیشنهاد می کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) می تواند به شما در شادابی نیز کمک کند.

از طرف دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از امتحان سایر داروهای خود به تنهایی در مورد آن با شریک ، درمانگر یا درمانگر جنسی و پزشک خود صحبت کنید. دکتر پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در 40 سالگی شروع می شود ، اما ممکن است در برخی از زنان زودتر شروع شود. این که آیا یائسگی را به طور طبیعی ، با جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی شروع می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. یک نظرسنجی توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه میل جنسی کمی دارند. علت ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد ، که می تواند باعث کاهش میل و خشکی واژن شود ، که اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

دامیت گفت ، درمان با استروژن (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یکی از درمان های تجویزی است که می تواند در بهبود علائم یائسگی از جمله کاهش میل جنسی ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی بدخلقی مفید باشد. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با آزمایش موقعیت های جنسی جایگزین ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است یا با آزمایش ارتعاش ، با رابطه جنسی خود ارتباط برقرار کنید. وی می افزاید: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و حس تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکتر پدروسو می گوید: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده اند که برخی از قرص های ضد بارداری با سطح استروژن کمتر به خشکی واژن کمک می کنند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (قرص های استروژن پروژسترون تجویز شده مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است در مقایسه با افرادی که این کار را انجام می دهند میل جنسی پایینی داشته باشند. اصلا از بارداری هورمونی استفاده نکنید.

و در حالی که مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی می تواند میل جنسی پایین را تشدید کند ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و این می تواند بر پاسخ جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 users از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات منفی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

وقتی صحبت از علل بالقوه پزشکی کاهش میل جنسی می شود ، مانند عوارض جانبی جدید (یا مکرر) داروها ، بهتر است ابتدا پزشک خود را مطلع کنید تا ببینید آیا راه حل ها یا تغییرات احتمالی در دوز دارویی شما وجود دارد یا خیر. یا با نسخه اگر شریکی دارید ، می توانید در مورد احساسات خود در مورد داروهای خود با او بحث کنید. اگر کمبود میل جنسی به رابطه شما یا مشکل جدی در رابطه باشد ، ممکن است پزشک شما تغییر داروی شما را توصیه کند.

4. بارداری یا دوران بارداری.

دکتر پدروسو می گوید ، مشابه اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن در دوران بارداری و پس از زایمان و همچنین تغییر در سلامت روانی شما در این دوره ها می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود و این کاملا طبیعی است. در حالی که در برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به میل بیشتر به رابطه جنسی شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییرات بدن می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. به

پس از زایمان ، کاهش سطح استروژن و هورمون ها می تواند ناپایدار باشد ، بنابراین این به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. به خستگی مادر جوان بودن ، احتمال بروز درد واژن در هنگام بازگشت بدن ، استرس مراقبت از شخص دیگر … اضافه کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

دامیت می گوید: “برای قرارها وقت بگذارید.” او توصیه می کند که به نوبت برنامه ریزی کنید ، خودانگیختگی و خلاقیت را ایجاد کنید و به سادگی بدون انتظار از آن لذت ببرید. عنصر شگفتی می تواند روحیه شما را بالا ببرد. و به یاد داشته باشید که لازم نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – برای انجام صمیمیت های دیگر ، مانند ماساژ حسی ، چشمان بسته و تغذیه شریک زندگی ، حمام کردن یا سایر روابط صمیمی.دیدگاهتان را بنویسید