۱۵ ماده غذایی مناسب و مهم برای رژیم کتو (۲)

۱۵ ماده غذایی مناسب و مهم برای رژیم کتو
رژیم کتو ژنیک, روزه در رژیم کتوژنیک, نمونه برنامه غذایی رژیم کتوژنیک, کتوژنیک رژیم, رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت, رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان, رژیم کیتو, میان وعده کتویی, رژیم لاغری کتوژنیک, رژیم لاغری رایگان نی نی سایت, رژیم کتوژنیک چند روزه است, میان وعده های رژیم کتوژنیک, چند کیلو لاغری با متفورمین نی نی سایت, یبوست در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, عوارض رژیم کتوژنیک نی نی سایت, رژیم کتوژنیک برنامه, یک نمونه از رژیم کتوژنیک, میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, آب قلم در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, نمونه رژیم عانگع اصلانیان, رژیم کتویی, خرما در رژیم کتوژنیک, رژیم کتوژنیک رایگان, رژیم غذایی کتو, کتوژنیک نی نی سایت, رژیم مرغ نی نی سایت, صبحانه کتوژنیک نی نی سایت, نمونه رژیم کتو, کتو, رژیم شوک سه روزه نی نی سایت, رژیم پروتئین نی نی سایت, رژیم مایعات نی نی سایت, رژیم‌کتو, رژیم کتوژنیک ایرانی, رژیم شوک کتوژنیک, برنامه غذایی کتویی, رژیم فستینگ نی نی سایت, چند کیلو لاغری با زنجبیل نی نی سایت, رژیم سه روزه آب و عسل نی نی سایت, رژیم لاغری کتو, کتو رژیم, کیا با رژیم کتوژنیک لاغر شدن, رژیم‌کتوژنیک

رژیم کتو برای همه افراد مناسب نیست. بنابراین رژیم کتو برای زنانی که این دوران را سپری میکنند ، مناسب نیست.

برنامه غذایی کتویی

در اینجا چند غذای معمولی که باعث میشود به راحتی این رژیم را رعایت کنید برای شما عنوان میکنم. طبق گزارشها این موارد بعد از چند روز از بین میروند.علائم آنفولانزای کتو گزارششده شامل اسهال ، یبوست و استفراغ است.

این رژیم نیز مانند هر رژیم دیگر با فواید و عوراضی همراه است که از جمله مزایای استفاده از این رژیم غذایی، موجب کاهش وزن، احساس گرسنگی کمتر، بهبود عملکرد هورمون ها و در نتیجه آن بهبود وضعیت پوست می شود، همچنین به سوزاندن چربی بیشتر، حفاظت از بافت عضلانی و تمرکز و هوشیاری ذهن کمک می کند.

به همین دلیله که اصرار داریم افرادی که ورزش های سنگین انجام می دهند و هر روز در باشگاه بدنسازی هستند، از رژیم واریورز استفاده نکنند.

علاوه بر این در مطالعاتی کاهش لپتین (یک عامل موثر بر مهار اشتها) در افرادی که رژیم کتوژن را رعایت کرده اند گزارش شده است.

در شروع کار، هر دوی آنها گفتند که به هیچ وجه این رژیم را برای کاهش وزن توصیه نمیکند. گلپین می گوید: «خوب است بدانید که از آنجا که این غذاهای با چربیِ بالا فیبرِ کمی دارند، شخصی که رژیم کتو دارد باید با یک متخصّصِ تغذیه مشورت داشته باشد، تا بتواند دریافت فیبرش را در سطحی نگه دارد که از یبوست و دیگر مشکلاتِ دستگاه گوارش مانند دیورتیکول جلوگیری کند.

مطابق تحقیقات انجام شده، رژیم کتوژنیک در مقایسه با رژیم های کم چربی و کالری محدود، میزان کاهش وزن دو برابری را دارد و شما می توانید به جواب سوال با رژیم کتوژنیک چقدر کم میکنیم بهتر برسید.

تابدیکس گفت: «کم کردن میزان کربوهیدرات معمولا زمینه را برای پرخوریِ آنها در جای دیگری فراهم میکند. به همین دلیل است که بدن با استفاده از کبد، پروتئین را به گلوکز تبدیل میکند تا کاهش مقدار گلوکز در بدن احساس نشود.

یبوست در رژیم کتوژنیک نی نی سایت

مواد مغذّی به صورت ایزوله و جداگانه وجود ندارند- این مواد در غذاهای کاملی که حاوی ترکیبی از سه درشت مغذّی هستند وجود دارند.

و از آنجا که چربی یک درشت مغذّیِ پر انرژی است، با ۹ کالری در هر گرم، احتمال دارد در مصرف آن زیاده روی کنید و در نهایت به جای وزن کم کردن، وزن تان اضافه شود.

در این رژیم میزان استفاده از پروتئین افزایش می­یابد. تحقیقات در مورد افرادی که هدف شان کار بر روی ترکیبِ بدن شان است(کم کردن از میزان چربی و عضلانی شدن)، نشان می دهند که برای کاهش چربی، بدون از دست دادنِ مقادیر قابل توجّهی توده عضلانیِ بدون چربی، مصرف روزانه پروتئین باید بالاتر از مقداری باشد که یک رژیم مرسومِ کتوژنیک توصیه می کند.

رژیم لاغری رایگان نی نی سایت

یا اینکه چطور حتّی یک «تقلّبِ» کربوهیدرات(وعده یا روز کربوهیدرات آزاد) در رژیم کتوژنیک می تواند همه فوایدی که از رژیم انتظار دارید را بی اثر کند.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

تحقیقات نشان داده اند که فیبر محلول چربی ها را مخصوصا در ناحیه شکم کاهش می دهد . در زیر سرفصلهای غذاهایی که قرار است که شما گفته شود آمده است.

شما میتوانید غذاهایی مانند کره، خامه غلیظِ زدهشده، مایونز و انواع روغن را مصرف کنید. زمانی که مصرف کربوهیدرات را متوقف میکنید و چنین چیزی عملا دیگر در بدن وجود ندارد، بدنتان برای به دست آوردن انرژی، طی فرآیندی به نام کتونزدگی از چربی خود استفاده کرده و چربی به سوخت مورد نیاز بدن تبدیل میشود.

رژیم پروتئین نی نی سایت

در مسیرِ سازگار شدن با چربی چه اتّفاقاتی می افتند؟ رژیم کتوژنیک میتواند به شما در از دست دادن چربی اضافی، که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع ۲، پیش دیابت و سندرم متابولیک دارد، کمک کند.

رژیم شوک کتوژنیک

رژیم کتوژنیک میتواند به شما در از دست دادن چربی اضافی کمک کند، که با دیابت نوع ۲، پیش دیابت و سندرم متابولیک ارتباط دارد.

این مرحله باید تا جایی اجرا شود که به درصد چربی بدن مطلوب ، ترجیحا کمتر از ۱۰% برسید. ما در بخش رژیم غذایی نشریه آرگا از رژیم های لاغری فراوانی با مضامین، رژیم لاغری خیار، رژیم گیاه خواری، رژیم تک خوری هفت روزه، رژیم لاغری یک ماهه و دیگر رژیم های لاغری برای شما خوبان نوشته ایم تا راه حل های مناسب برای کاهش وزن را پیش رویتان بگذاریم.

رژیم مایعات نی نی سایت

تحقیق دیگری که در سال ۲۰۱۷ در مجله قدرت و آمادگی جسمانی منتشر شد، نشان می دهد که رعایت یک رژیم کتوژنیک می تواند به بدن امکان دهد که در فعّالیّت های استقامتی مانند ماراتن ها و مسابقات سه گانه، به جای کربوهیدرات ها و گلیکوژن، درصد بیشتری کالری را با استفاده از چربی ها بسوزاند.

این به دلیل اینکه پروتئین شما را محدود میکنه، به کودکان، زنان باردار یا هر کسی که دارای بیماری جسمانی است و به برنامه غذایی خاصی نیاز داره (مانند دیابت) یا فردی که عملکرد ایمنی بدنش به خطر افتاده، توصیه نمیشه و نباید طولانی مدت باشد.

در یک تحقیق در ارتباط با مواد مغذّی، دوچرخه سوارانِ مرد که به مدّت چهار هفته تحت رژیم کتو بودند توانستند درصد چربیِ بدن شان را کاهش دهند و سطح حدّاکثرِ اکسیژنِ مصرفی شان(VO2max) (مقدار اکسیژنی که فرد می تواند در یک دقیقه داخل ریه ها بدهد و مصرف کند) را بهبود دهند، امّا قدرت حدّاکثر شان کاهش پیدا کرد.

میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک نی نی سایت

نسبت دقیق مواد مغذی توصیه شده در این رژیم بسته به هدف افراد، قد، وزن سن، وضعیت فعلی سلامت و سطح فعالیت بدنی متغیر است.

نمونه رژیم عانگع اصلانیان

رژیمهای مدیترانهای، وگان، کتوژنیک و کمکربوهیدرات به دلیل تنوع بالای مواد غذایی و تنظیم کالری در حد موردنیاز رژیمهای سالمی هستند که رعایت آنها به نسبت آسان است.

رژیم کتوژنیک ایرانی

تمام این رژیم، درباره نسبت تبدیل چربی به کربوهیدرات / پروتئین است، بنابراین با آنکه واقعا تعداد کالریها را نمیشمارید، اما باید به طور دقیق برای غذایتان برنامهریزی داشته باشید تا بر اساس فرمول و متد خوبی باشد.

صبحانه کتوژنیک نی نی سایت

در اینجا بعضی از سوال و جواب در ارتباط با رژیم کتوژنیک را برای شما آماده کردیم. از این رژیم برای اولین بار به منظور درمان صرع به خصوص در کودکانی که مبتلا به صرع غیر قابل کنترل با دارو بودند، مورد استفاده قرار گرفت.

اگه برای اولین بار قصد دارید. بستنی رژیمی برای اولین بار در کتابی به همین نام در سال۲۰۰۲ توسط مک کورد، فوق لیسانس رشته تغذیه مطرح شد.

همچنین از بروز اشتهای کاذب پیشگیری می کند و به بدن شما در فرآیند سم زدایی نیز کمک می نماید.

سم زدایی از بدن یک فرآیند طولانی مدته. رژیم کتوژنیک در واقع یک برنامه غذایی است که بدن شما را به سمت کتوزیس میبرد.

البته این کار را باید در زمان کوتاه انجام داد و نه برای مدت طولانی. چرا در رژیم کتو پروتئین باید تا این اندازه پایین باشد؟

بنابراین، اگر تجزیه پروتئین یکی از انتخاب های پیش روی بدن تان باشد، بدن تان آن را انتخاب می کند.

مصرف ۱۲ هفته دانه چیا مواد زائد را دفع کرده و چربی خوب به بدن میرساند. این رژیم با تاثیرگذاری روی عوامل خطرناکی همچون چربی خون، کلسترول بد، قند خون و فشار خون (سندرم متابولیک) از ابتلا به بیماری های قلبی پیشگیری کرده و یا این بیماری را بهبود می بخشد.

بر اساس نتایج مقاله ای که در سال ۲۰۱۴ در مجله تحقیقات لیپید منتشر شد، کتوز فعّالیّت میتوکندری ها در مغزِ کسانی که مبتلا به بیماری های نورودژنراتیو هستند را تغییر می دهد، و به کم شدنِ تکرار و شدّتِ حمله ها کمک می کند.

امّا در واقع مهم است که بر روی دریافت چربیِ رژیم غذایی از منابع کامل و طبیعی شامل گوشت قرمز، تخم مرغ، آووکادو، آجیل، روغن زیتون، و لبنیات(هرچند بسیاری از انواع لبنیات حاوی کربوهیدرات کافی برای خارج کردن شما از حالت کتوز هستند) تمرکز کنید. ᠎Data h as ​been g enerat​ed with G᠎SA᠎ Content Generat᠎or DE​MO​.

رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت

انواع قند، انواع غلات و غذاهای فرآوری شده را در این رژیم به هیچ عنوان استفاده نکنید. سندرم پلی کیستیک یک اختلال هورمونی طبیعی در زنان است که هورمون های مردانه اضافی را در بدن افزایش می دهد و اختلالات در تخمک گذاری و تخمدان ها ایجاد می کند.

رژیم غذایی کتو

تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ در نشریه متابولیزم، تغذیه، و فیزیولوژیِ کاربردی منتشر شد، نشان داد که برای حفظ توده عضلانی و در عین حال کم کردنِ کالری ها، دریافتِ پروتئین باید در حدود ۲۵ درصدِ کلِ کالریِ دریافتیِ روزانه شود.

کیا با رژیم کتوژنیک لاغر شدن

پروتئین های بدون کربوهیدرات همانند گوشت قرمز ارگانیک، تخم مرغ رسمی، آب قلم، دل و جگر گوسفند. بدون این سوخت رسانی، کل سیستمِ عصبیِ مرکزی تان تحت تأثیر قرار می گیرد.

نمونه رژیم کتو

آب قلیایی و قهوه و چای بدون مواد شیرین کننده. خوردن آب زیاد و هیدراته کردن بدن در طول روز نباید فراموش بشه.

به گفتۀ آلن آراگن، پژوهشگر در زمینه تغذیه: «امّا بعضی از این داده ها بسیار گمراه کننده اند. تحقیقات بارها و بارها نشان داده اند که موفّقیّتِ شما در یک رژیم کاملاً به این بستگی دارد که چه قدر می توانید ثابت قدم باشید.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی کتوژنیک، از چربی بدن برای فراهم کردن انرژی لازم جهت متابولیسم، استفاده می کند.

نمونه برنامه غذایی رژیم کتوژنیک

در یک کلام: چربی. تحقیقات بسیار زیادی بر توانایی تاثیر این مکمل بر قدرت ، استحکام ، عملکرد ورزشکاران در حین تمرین و افزایش حجم توده های عضلانی صورت گرفته است.

لیست مواد غذایی رژیم کتوژنیک ، و میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک در این مقاله لیست شده است. در حالیکه متخصصان موسساتی نظیر آردایت کاملا به سوابق پزشکی و وضعیت سلامت شما توجه میکنند و یک رژیم کاملا اختصاصی برای شما صادر میکنند.

حبوباتی نظیر نخودفرنگی، عدس، لوبیا و… رژیم کاهش وزن کتو در دو حالت سخت گیرانه و متعادل می تواند اجرا گردد، در رژیم لاغری کتو اصلاح شده برای بانوان ترکیبی از مواد غذایی موجود در رژیم غذایی آلکالاین و رژیم کاهش وزن کتو استفاده می شود که نتایج آن در کاهش وزن بسیار بی نظیر است.

با یک نمونه رژیم روزه داری میتوانید اعمال این ماه را به جا بیاورید و در پایان ماه هم وزن کمتری را تجربه کنید.

در قسمت اول به معرفی رژیم غذایی کتوژنیک پرداختیم و مزایا و معایب این نوع رژیم را بیان کردیم. سکته مغزی و یا قلبی در نوجوانان می گردد.

شما در طول کل زندگی خود شنیده اید که چربی باعث چاقی شما می شود و خطرات احتمالی همچون سکته قلبی و مغزی به همراه دارد.

باز هم تاکید میکنیم، آب زیادی در طول دوره رژیم کتوژنیک مصرف کنید. شما می توانید با تنظیم قند خونتان در محدوده ی هدفِ دیابتی ها، از بروز مشکلات احتمالی در کلیه، چشم، رشته های اعصاب، یا قلب پیشگیری کنید.

این امر در نهایت به کاهش فشار بر قلب و افزایش سلامت آن منجر خواهد شد. انتظارِ خستگیِ شدید، مِهِ مغزی، و داشتن عملکردِ کُند در تمرینات را داشته باشید.

در این فاصله، خیار و فلفل دلمه ای را خورد کرده و گوجه فرنگی ها را نصف کنید. بنابراین بین تمام لبنیات مجاز در رژیم کتوژنیک،پنیرها بهترین رژیم‌کتوژنیک گزینه هستند.

رژیم Ketogenic ؛ روشی موثر برای کاهش وزن و از بین بردن چاقی می باشد. ممکن است بعضی افراد به اشتباه فکر کنند که رژیم کتو به آن ها اجازه خوردنِ خارج از کنترلِ غذاهای چرب و فرآوری شده را می دهد و همچنان می توانند وزن هم کم کنند.

نکته قابل توجّهِ دیگر اینکه، بر اساس گفته نویسندگانِ تحقیق، تا به امروز مطالعات در زمینۀ رژیم کتو از نظر عملکردِ افرادی که فعّالیّت های با شدّت بالا، مانند دوِ سرعت و وزنه برداری، انجام می دهند مزیّتی را نشان نداده است.

در حالت کتوز، بدن شما در وضعیّتی قرار می گیرد که بسیاری به آن «سازگار با چربی» می گویند، به این معنی که بدن تان خودش را با چیزی که به آن می دهید تطبیق می دهد و از چربی برای تأمین انرژی استفاده می کند.

اگر بخواهم رژیم کتوژنیک بگیرم چه چیز دیگری را باید بدانم؟ چه چیزهایی میتوانید بخورید؟ اما چیزهایی که باید بدانید به این شرح است: رژیم غذایی کتوژنیک چیست؟

اما چرا؟ اگر میزان مصرف درست پروتئین در رژیم کیتو را نمیدانید، احتمالاً هنوز دارید از همان قانون آر دی ای یعنی ۰.۸ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزنتان پیروی میکنید.

در واقع این رژیم میتوانست تشنج را در برخی کودکان کنترل کند، اما اکثرا این رژیم برای افراد بزرگسال توصیه نمیشود؛ چرا که دنبال کردن گزینههای محدود غذایی، کار را در ادامه دشوار خواهد کرد.

اگر رژیم کتوژنیک را انتخاب می کنید، برای خارج نشدن از مسیر، یک خلاصه نویسی از روش ها برای خود داشته باشید.

دلیل علمی خاصی درباره ی خارش برخی افراد در هنگام استفاده از رژیم غذایی کتوژنیک وجود ندارد. از ادویه هایی مانند زردچوبه، زنجبیل، دارچین و سرکه سیب و خردل می توان در رژیم کتوژنیک استفاده نمود.

۷- این رژیم روی حیواناتی که تست و آزمایش شده است، محققین را به این نتیجه رسانده است که صدمه هایی که به مغز وارد شده است را می تواند به خوبی کم کند و روند بهبود را سرعت ببخشد.

رژیم کتوژنیک که خیلی ها آن را با نام رژیم کیتو یا کتون زا می شناسند امروزه مورد استقبال و توجه خیلی از افراد درسرتاسرجهان برای کاهش وزن و یا حتی بهبود برخی بیماری ها قرار گرفته است.

اخیرا بازار سیاهی برای این رژیم در ارتباط با کاهش وزن ایجاد شده است. در مورد اثرات جانبی چطور؟ نگران نباشید این حالت فقط به دلیل دفع محصولات جانبی ایجادشده در طی کتوز است.

باید به جلوگیری از اثرات جانبی مربوط باشد(که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت). همچنین رژیم کتو می تواند از پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر جلوگیری کند، تصور می شود که کتون هایی که بدن به جای گلوکز می سوزاند، موجب محافظت از سلولهای مغز می شوند.

اساساً، تجزیۀ پروتئین برای تأمین انرژی ساده تر از تولید کتون ها و استفاده از آن ها برای انرژی است.

یادآوری هایی مانند «بیش از اندازه خوردنِ پروتئین می تواند تو را از کتوز بیرون بیاورد» می تواند کمک کند که تلاش هایتان به نتیجه برسد.

رژیم کتوژنیک با کاهش مصرف کربوهیدرات (منبع اصلی انرژی) دربدن وجایگزینی چربی، حالتی متابولیک به اسم کتوز در بدن به وجود میآورد.

گلپین می گوید: «یک مشکل اساسی در تحقیق درباره رژیم کتوژنیک این است که در مورد بخشِ بسیار بزرگی از شرکت کنندگانِ در تحقیق مشخّص نیست که واقعاً در حالت کتوز قرار داشته باشند.

به گفته دکتر آنتونیو پاولی، پژوهشگر در زمینه رژیم های غذایی، رئیسِ آزمایشگاهِ فیزیولوژیِ تمرین و تغذیۀ دانشگاهِ پادوا در ایتالیا، این روند معمولاً سریع نیست.

توجّه داشته باشید که آنطور که بسیاری افراد فکر می کنند یک رژیمِ دارای پروتئینِ بالا به تنهایی پیش نیاز مشکلاتِ کلیه نیست.

محقّقان دریافته اند که این مسأله حتّی در مورد بزرگسالانی که سعی داشتند با استفاده از این رژیم بیماری صرع شان را کنترل کنند هم صادق است.

اگر افراد در روزهایی که وعده آزاد آنها محسوب می شود، پرخوری کنند. در موارد بسیار نادر، «کتواسیدوزِ شدید» می تواند منجر به مرگ شود.

ممکن است پیروی از این رژیم موجب کاهش وزن شود ولی پیروی از آن بسیار مشکل و عوامل خطر بیماری های مختلف مانند دیابت نوع ۲ افزایش می یابد.

کاهش وزن یکی از دغدغه های ماست. گوشت تازه و طیور حاوی کربوهیدرات نیست و سرشار از ویتامین های گروه B و چندین ماده معدنی از جمله پتاسیم، سلنیوم و روی است.

پاولی می گوید که یک رژیم کتوژنیک می تواند از طریق افزایش احساسِ سیری به کم کردن کالری ها کمک کند، امّا این مزیّت احتمالیِ آن هنوز قطعی نیست.

رژیم غذایی کتو یا کتوژنیک نوعی رژیم غذایی با کربوهیدرات کم و چربی زیاد است که فواید بسیاری برای سلامتی به همراه دارد.

چربی های اشباع مفید همانند کره، خامه، روغن نارگیل، گوشت قرمز، اسیدهای چرب امگا۳، روغن زیتون، فندق، تخم کتان، گردو و روغن آووکادو.

خانم گلسمن در ادامه گفت نمونهای از منوی غذایی روزانه شما میتواند شامل تخممرغ با روغن زیتون و آووکادو در کنارش برای صبحانه باشد؛ سبزیجات برگدار، ماهی سالمون، آجیل و روغن زیتون هم برای نهار گزینهای عالی بوده و استیک، جوانه گیاهان، سبزیجات و روغن برایتان بسیار خوبند.

آووکادو: تقریباً به هر وعده غذایی یا میان وعده می توان آووکادو کامل اضافه کرد. یک عالم چربی. میزان مطلوب در رژیم غذایی کتوژنیک ، مصرف ۳ تا ۴ گرم چربی به ازای هر ۱ گرم کربوهیدرات و پروتئین است، که در واقع معادل ۷۵ تا ۸۰ درصد از میزان کالری روزانه شماست که از چربی تأمین میشود.

میزان کاهش وزن نباید از نیم تا یک کیلوگرم در هفته بیشتر باشد. در زمینه رژیم کتو تحقیقات جالب توجّهِ بسیار زیادی درباره سلامتِ مغز و مبارزه با بیماری های خود ایمنی وجود دارد.

رژیم کیتو برای درمان صرع مورد استفاده قرار گرفته و برخی معتقدند که در بیماری آلزایمر و پارکینسون نیز مفید خواهد بود.

در عین حال، امکان دور زدن و فراری وجود ندارد: رعایت رژیم کتو بسیار سخت است. بنابراین افزودن نمک اضافی به وعدههای غذایی یا مصرف مکملهای معدنی ممکن است به شما کمک کند.

امیدوارم این لیست جامع غذاهای مجاز کتوژنیک به شما کمک کند که انتخابهای صحیح داشته باشید. بنابراین پیدا کردن غذاهای با چربی بالا که پروتئین یا کربوهیدرات تان را از مقدار هدف تان بالا تر نبرد می تواند کار سختی باشد.

امّا زمانی که پروتئین و کالری ها متوازن شده باشند(مانند زمانی که رژیم هایی که کالری های کل و پروتئین آن ها یکسان هستند- امّا دریافتِ چربی یا کربوهیدرات متفاوتی دارند را مقایسه می کنید)، از نظر کاهش چربی تفاوتی بین یک رژیم کتو و یک رژیم غیر کتوژنیک/با کربوهیدرات بالاتر وجود ندارد.

از نظر پروتئین، رژیم کتو فرد را در یک وضعیّت دو سر باخت قرار می دهد. با دریافتِ فقط ۲۰ درصد از کالری روزانه تان از ترکیبی از کربوهیدرات ها و پروتئین، جای زیادی برای پروتئینِ مورد نیاز برای ساختن عضلات وجود نخواهد داشت.

علّت آن کاهش دسترسی به کربوهیدرات های با اثرِ سریع و همینطور به کارگیری فیبرهای عضلانیِ نوع ۲ استقامتیِ کند انقباض به جای فییبرهای قدرتیِ تند انقباض است.