۱۱ واحد صنعتی راکد دزفول به تولید بازگشتند


رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: ۱۱ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در این شهرستان از سال ۱۳۹۸ به چرخه تولید بازگشتند.

محمد غلامی افزود: از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۳۳ واحد صنعتی غیرفعال در شهرستان دزفول شناسایی شده که از این تعداد سه واحد در سال ۱۳۹۸ و هشت واحد در سال ۱۳۹۳ به تولید بازگشتند.
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا پایان سال جاری واحدهای دیگر را به چرخه تولید بازگردانیم، خاطرنشان کرد: واحدهای غیرفعال که به دلایل مختلف قادر به ادامه کار نبودند طی قراردادهای پنج ساله به افراد دیگر اجاره داده شدند و پنج واحد واحدها از ۱۱ واحدی که از زمانی که به این ترتیب به چرخه تولید بازگشتند فعال شده اند.

هدف آن دستیابی به رشد ۳۷ درصدی در صدور پروانه بهره برداری در دزفول است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ تعداد ۳۳ واحد تولیدی در دزفول موفق به اخذ پروانه بهره برداری شدند، گفت: در سال ۱۴۰۰ برای ۴۴ واحد تولیدی دزفول پروانه بهره برداری صادر شد. ما در تلاش برای توسعه هستیم. به طور کلی، بیایید حدود ۳۷ درصد از این تعداد را به ۵۴ واحد برسانیم.
وی افزود: در اتحادیه دزفول در سال ۱۳۹۸ ۶۵۵ واحد، در سال ۱۴۰۰ یک هزار و ۱۲۷ واحد و در سال ۱۳۹۸ ۲۴ فقره و در سال ۱۴۰۰ نیز ۳۳ فقره مجوز صادر شده است.
وی با بیان اینکه سهم پایش اشتغال برای سال ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ نفر در حوزه صنعت و معدن به طور کامل ثبت شده است، گفت: در سال ۱۳۹۸ سهم حلقه صمت دزفول ایجاد فرصت شغلی برای ۴۰۰ نفر بوده که از این تعداد ۴۰۵ نفر در سامانه ثبت شده است.
وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی صدور پروانه بازرگانی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۸ در دزفول، افزود: در سال ۱۳۹۸ سه هزار و ۸۱۴ واحد بدون پروانه داشتیم و در سال ۱۴۰۰ با تلاش اتاق اصناف و همکاران در دزفول اداره خاموش این تعداد را به ۱۲۵ واحد دریافت کننده افزایش داد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: در سال ۱۳۸۸ برای یک سوپرمارکت پروانه بازرگانی صادر شد که بی سابقه است و در سال ۱۴۰۰ سه پروانه بازرگانی برای یک سوپرمارکت در دزفول صادر شد که باعث ایجاد اشتغال شد. فرصت ها. به ۱۷۰ نفر خدمات رسانی می کند.

وی جذابیت تسهیلات مشاغل خانگی را ایجاد فرصت های شغلی دانست و ادامه داد: ۱۰ نفر در سال ۱۳۹۸ در حوزه مشاغل خانگی برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی شدند.

غلامی ملاک اشتغال اداره صنعت، معدن و تجارت را صدور پروانه بهره برداری دانست و گفت: در سال ۱۳۹۸، ۳۳ پروانه بهره برداری و در سال ۱۴۰۰، ۴۵ پروانه بهره برداری صادر شده که با رشد ۴۰ موردی همراه بوده است. ٪. ایجاد فرصت شغلی برای ۳۶۷ ​​نفر

دزفول دومین شهر خوزستان است که برای واحدهای تولیدی تسهیلات بانکی دریافت می کند
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول معرفی واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات را یکی از امور مهم این اداره عنوان کرد و گفت: پیگیری های زیادی در این زمینه انجام شده و با توجه به به آمار دزفول پس از اهواز دومین شهر در زمینه معرفی واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات در استان و خوزستان است.

وی خواستار پرداخت تسهیلات بانکی مصوب شد و افزود: در حال حاضر دو طرح صنعتی در شهرستان در حال پرداخت تسهیلات هستند که برخی از آنها در مرحله پیگیری است.
غلمی گفت: در سال ۱۳۸۸ چهار طرح و در سال ۱۴۰۰ سه طرح برای دریافت تسهیلات ترویج تولید ارائه کردیم که در صورت پرداخت می توان ۲۶۰ نفر را در واحدهای تولیدی مشغول به کار کرد.
وی با اشاره به معرفی ۲۹ واحد در سال ۱۳۹۸ برای دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و ۲۵ واحد برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰، ۲۸ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و ۳۱ واحد برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش معرفی شدند.

وی با اشاره به نظارت کافی بر امکانات ارائه شده افزود: در سال ۱۴۰۰ بازرسی از واحدهای معدنی دزفول ۱۰۰ درصد افزایش یافت و ۱۴۰ واحد معدنی مورد بازرسی قرار گرفتند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از معادن دزفول به ثبت رسیده که در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال بوده و پرونده آنها در سیر مراحل قضایی تکمیل شده است.

۲۳ فقره شکایت علیه نانوایی های دزفول
غلامی تعداد کل واحدهای صنفی دزفول را ۱۲ هزار واحد دانست و گفت: در سال ۱۴۰۰ از ۱۰ هزار واحد صنفی بازرسی و ۴۶۲ مورد تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی دزفول ارائه شد.
وی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۶ فقره پرونده کیفری به اتحادیه های دزفول وارد شده است، افزود: این آمار بازرسی ها مربوط به واحدهای صنفی مجزا بوده و بیشتر مربوط به گران فروشی بوده و شامل قیمت نمی شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول در خصوص بازرسی از نانوایی های این شهرستان گفت: ۲۳ فقره پرونده با نانوایی های دزفول تشکیل شد، برخی واحدها جریمه شدند و بر روی درب برخی از نانوایی ها بنر نصب شد.

وی افزود: برخی نانوایی ها به صورت آزاد سهم خود را از آرد می فروختند و با آن برخورد شد.

واحدهای صنعتی دزفول نسبت به مسئولیت های اجتماعی خود بی تفاوت نباشند

غلامی درباره مشکلات کارگران فولاد روهینا دزفول گفت: امسال ۵۷ درصد به حقوق کارگران فولاد اضافه شده و قانون سازمان کار برای آنها اعمال می شود.

وی افزود: ۳۰ واحد به عنوان واحدهای نمونه کشور ارائه شد که در این میان دو واحد خوزستان از جمله فولاد دزفول بود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول تصریح کرد: واحدهای صنعتی بزرگ به دلیل استفاده از آب، خاک و محیط زیست این شهرستان باید به وظایف اجتماعی خود در سطح شهرستان عمل کنند.

وی افزود: واحدهای صنعتی باید پنج درصد از سود خود را صرف ساخت مدارس و سایر اقدامات عام المنفعه کنند.

غلام به حمایت مسئولان دزفولی از تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: نماینده دزفول پیگیری های زیادی برای اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان انجام داده و مذاکرات زیادی را با مدیران ارشد بانک ها انجام داده است.

وی افزود: فرماندار دزفول نیز در سطح فرمانداری برای رفع مشکلات تاسیسات واحد تولیدی حمایت های زیادی کرد و با قدردانی از اقدامات انجام شده امیدواریم این حمایت ها ادامه داشته باشد.