یکی از اهداف انقلاب در مرحله دوم آشتی مناطق سنتی با مناطق جدید است.به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نمایشگاه دستاوردهای بنیاد خیریه چهارشنبه 21 مهر ساعت 14 با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سورن ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، خجت الاسلام والمسلمین حموشی ، رئیس سازمان خیریه افتتاح شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در مورد این نمایشگاه گفت: یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی در مرحله دوم این است که بتوانیم زمینه علم و فناوری را با زمینه های سنتی آن هماهنگ کنیم. به … وقف یکی از جلوه های مهم تمدن اسلامی است که نقش مهمی در حفظ میراث ما داشته است.

اسماعیلی ادامه داد: در عین حال وقف نقش مهمی در از بین بردن محرومیت و موارد مهم از این قبیل دارد. در این میان ، حوزه وقف مربوط به حوزه شرکت های دانش بنیان است و شرکت های دانش بنیان امروزه یکی از جلوه های قوت علمی جمهوری اسلامی هستند. امروز ما در این نمایشگاه شاهد هستیم که چگونه می توانیم از توانایی های سنتی خود در زمینه دانش جدید و توسعه آنها استفاده کنیم و از آنها برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده کنیم.

وی در مورد اهمیت فعالیت های رسانه ای برای توسعه وقف گفت: وقف یکی از سنت های مهم ما است که علاوه بر جنبه های اخلاقی و مذهبی ، جنبه اقتصادی نیز دارد و یکی از مهمترین سنت های اقتصادی ما است. در 1400 سال گذشته “

وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی گفت: امیدواریم با این رویداد جدید که به فعالیت های وی اختصاص داده شده است ، به ویژه در زمینه دانش جدید ، پایدارتر و م effectiveثرتر باشد ، که مطمئناً به تفکر رسانه ها کمک می کند تا ما می تواند آن را به بهترین شکل انجام دهد “. موارد جدید را نشان دهید.

شایان ذکر است که نمایشگاه “دستاوردهای صندوق وقف” ، که توسط سازمان خیریه وقف سازماندهی شده است ، به موضوعاتی مانند حمایت از نهادهای متمرکز بر علم ، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف ، اجرا اختصاص دارد. امینان مقاصد وقف ، فعالیتهای قرآنی موسسه خیریه ، بهره وری از کمکهای خیریه ، مدیریت ، توسعه امامزاده ها و حفظ و حراست از اهداء در ساختمان شهید مطهری ، ساختمان موسسه خیریه و خیریه واقع در خیابان نوول لوشاتو از 12 اکتبر باز است و تا 19 اکتبر ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید