گزارش عملکرد نماینده مدیران مسئول سازمان کنترل مطبوعات منتشر شد


به گزارش تابناک رضوی، متن کامل این گزارش به شرح زیر است:

۱. جلوگیری از متمرکز شدن توزیع آگهی‌های دولتی در سامانه الکترونیکی دولت و لغو ممنوعیت انتشار آن در رسانه‌های بخش خصوصی با مشورت معاون وقت رئیس‌جمهور و رئیس و اعضای مجری مصوبات دولت. اختیار طبق قوانین

۲. پیشنهاد و ترغیب دولت محترم جهت اعطای سهم متناسب از آگهی های دولتی به پایگاه های خبری و نشریات.

۳. پیگیری صدور مجوزهای جدید و تکمیلی

مدیران رسانه ها هنگام دریافت استعلام از مراجع سه گانه، رسانه های استان ها، شهرستان ها، مجلات و پایگاه های خبری را در اولویت قرار می دهند تا بهره وری دارایی های ثابت و هزینه های سرمایه ای خود را بهبود بخشند.

۴. احیای رسانه های مشمول ماده ۱۶ در کوتاه ترین زمان ممکن به دلیل عذر کلی مدیران مسئول به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی، گرانی کاغذ و شیوع کرونا.

۵. تصویب تفویض فرآیند صدور مجوز نشریات تخصصی و دانشگاهی به معاونت مطبوعاتی به منظور تمرکز و اختصاص زمان بیشتر به نهاد ناظر در رسیدگی به درخواست های مدیران مسئول رسانه های دولتی و خصوصی.

۶. تغییر وضعیت رسانه را به حداکثر برسانید، از جمله تغییر ترتیب و زمینه انتشار، تغییر نام و تغییر مالک امتیاز و مدیر مسئول

۷. مخالفت با صدور هرگونه مجوز رسانه ای برای افرادی که مدیران مسئول نیستند و یا تجربه حرفه ای در حوزه رسانه ندارند.

۸. ممنوعیت صدور هرگونه مجوز رسانه ای برای بخش عمومی و دولتی به استثنای نشریات دانشگاهی و تخصصی.

۹. طراحی و ارائه مدل حمایتی «تولید/محتوا محور» برای رسانه ها و جایگزینی آن با مدل های اشتغال محور، بیمه محور، اشتراک محور، رتبه محور، سلیقه محور و حتی عدد گرا.

۱۰. تمام تلاش خود را برای تغییر مقررات ناعادلانه دولت قبل مبنی بر ممنوعیت پرداخت یارانه و تبلیغات دولتی به رسانه های کمتر از سه سال انجام دهید (امیدوارم به این نتیجه برسم).

۱۱. مشورت با جناب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت محترم مطبوعاتی ریاست جمهوری برای جلوگیری از اقدام غیرقانونی دولت قبل در واگذاری رتبه بندی رسانه ها به مدیران تعدادی از روزنامه های پایتخت بر اساس اصل مدیریت منازعات. مورد علاقه (رویه جدید به زودی اجرا خواهد شد).

۱۲. دفاع قانونی مستدل بر اساس تفسیر مضیق از احکام کیفری قانون مطبوعات و اصل تفسیر موسع به نفع رسانه ها برای جلوگیری از توقیف و ارجاع رسانه ها به قوه قضائیه به طوری که در دو سال گذشته ، فقط یک امتیاز لغو شد و یک شیفت اتفاق افتاد.

۱۳. تلاش برای تبدیل سازوکار رسیدگی به شکایات قضایی از رسانه ای به اخطار کتبی و تبدیل اخطار کتبی به تذکر شفاهی و تبدیل سازوکار هشدار به گفت و گوی قانع کننده و تفاهم آمیز با همکاری و هم افزایی وزیر فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی. معاون محترم مطبوعاتی، اعضا و دبیر محترم سازمان نظارت بر مطبوعات، تا این که شکایات سازمان کنترل رسانه در این مدت نسبت به دوره قبل کاهش محسوس و محسوسی را شاهد بودیم.

۱۴. در این مدت هیچ یک از رسانه های استانی و شهرستانی و همچنین هیچ نشریه ای از سوی هیئت نظارت تصرف یا به دادگاه نیامده است.

۱۵. در این مدت هیچ رسانه شهرستانی یا شهرستانی از سوی هیات نظارت بر مطبوعات اخطار دریافت نکرد.

۱۶. استقراض از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اجرای کنترل های اخذ کد کارگاه بیمه رسانه به عنوان شرط دریافت یارانه و تبلیغات دولتی.

۱۷. کمک به جلوگیری از رفع معافیت مالیاتی رسانه ها با مشورت دولت محترم، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نمایندگان و اعضای محترم شورای نگهبان.

۱۸. شرکت در جلسات تدوین لایحه قانون اصلاح قانون مطبوعات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه ضوابط لازم برای رفع بی نظمی خصوصی سازی و ایجاد توازن ساختاری در حوزه رسانه.

۱۹. تهیه و محاسبه ۱۰۰ سوال در حوزه فقه رسانه برای توسل به رهبر معظم انقلاب و مراجع معظم سنت با هدف تدوین نظریه حقوقی اصلاح قانون مطبوعات و تشکیل اتحادیه رسانه. سیستم.

۲۰. همکاری با معاونت ریاست جمهوری در رفع مشکلات حقوقی رسانه ها در زمینه معافیت مالیاتی.