کوفته خیار – گیاهخواران مقدس کائو


پای خیار

خیار یکی از محبوب ترین سبزیجات تابستانی است، و یک راه عالی برای لذت بردن از آن، تهیه پای خیار گیاهی خوشمزه و خوش طعم است که با الهام از دستور غذای خیار دوسا ساخته شده در منطقه کونکان در غرب هند – منطقه ای که پدرم اهل آن است- است.
این پنکیک ها سبک و مطبوع با لبه های طلایی ترد هستند و همچنین برای شما بسیار مفید هستند. خیار غذای سبکی نیست: آنها سرشار از مواد مغذی گیاهی هستند که به دفع بیماری و حفظ سلامتی کمک می کنند. آنها حاوی مقادیر خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مهم از جمله ویتامین K و پتاسیم هستند و کالری بسیار کمی دارند. این بیشتر آب است، بنابراین شما را هیدراته نگه می دارد و هضم را تنظیم می کند. و پوست شما را درخشان می کنند! همه اینها علاوه بر اینکه فوق العاده خوشمزه است.
در کلوچه‌های خیار بدون گلوتن، خیارها مانند نعناع طعم تازه‌ای می‌دهند، و این یکی دیگر از خوراکی‌های تابستانی است که طعم آن به خوبی با طعم خیار جفت می‌شود.
سعی کنید این پنکیک های خوشمزه را برای صبحانه یا میان وعده درست کنید. هر وعده از دو پنکیک حاوی ۱۱ گرم پروتئین و ۶ گرم فیبر رژیمی، به علاوه دوز سالم سبزیجات است. شما می توانید بدون مراقبت زیاده روی کنید!