کربوهیدرات ها به خوبی با چربی های حیوانی یا چیزهای دیگر ترکیب نمی شوند؟ : تغذیه


به نظر می رسد در تحقیقات تغذیه ای من دو مکتب فکری شناخته شده وجود دارد که هر دو طرفدار غذاهای کمتر فرآوری شده یا کامل هستند.

  1. مکتب فکری گیاهان می گوید بسیاری از بیماری ها در اثر خوردن زیاد محصولات حیوانی ایجاد می شوند. و هنگامی که مردم محصولات حیوانی را به طور کامل رها می کنند ، بیماری های آنها برعکس می شود. (رادیکال ترین مثال کار کمپنر است که در آن مردم را مجبور کرد با خوردن فقط برنج سفید ، میوه و شکر ، دیابت ، بیماری کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی را معکوس کنند)

  2. ketosis یا مکتب فکری سرخپوشان ، که در مورد مزایای مقادیر زیادی چربی های حیوانی با کیفیت هنگام پرورش در مراتع و شک در مورد خوردن غلات یا در برخی موارد ، همه کربوهیدرات ها بحث می کند. و من شنیده ام که بسیاری از افرادی که از رژیم غذایی کتو تا حد امکان با مصرف کالری ، بیشتر چربی ، از کره ، تخم مرغ و گوشت استفاده می کنند ، سود می برند (به نظر می رسد برخی تحقیقات در مورد چگونگی رفع نارسایی قلبی وجود دارد. و دیابت).

من تعجب می کنم ، از آنجایی که به نظر می رسد حذف کربوهیدرات یا حذف کامل چربی های حیوانی مزایایی دارد ، آیا چیزی در مورد این دو مورد وجود دارد که در بدن ما با هم خوب پیش نمی روند؟ یا فقط پردازش بیش از حد آنها غذاها را ناسالم می کند (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

دیدگاهتان را بنویسید