چه کسانی می توانند خودرو وارد کنند؟ – اخبار تجارت


به گزارش پایگاه خبری تجارت نیوز، سیدرضا فاطمی امین درباره واردات خودرو، نگرانی های انحصاری که ممکن است در این زمینه ایجاد شود و مقررات وزارت امنیت در این زمینه گفت: آیین نامه واردات خودرو منتشر شده است.

به گزارش ایلانا فاطمی، امین گفت: تمامی علاقه مندان به واردات خودرو می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و وارد فرآیند شوند.

فاطمی امین در خصوص اینکه آیا برکناری وی با توجه به تغییر سابقه وی منتفی می شود، گفت: خیر، جلسه استیضاح منتفی نیست، سه شنبه هفته آینده برگزار می شود و امیدواریم نمایندگان به این امر رضایت داشته باشند. پاسخ هایی که می دهیم.

وی درباره این سوال که آیا برخی از نمایندگان وزارت صمت خواستار سهم خواهی در موضوع اتهام هستند، گفت: فعلا آنها را کنار بگذاریم.

سید رضا فاطمی امین درباره واردات خودرو، نگرانی از انحصار که ممکن است در این زمینه ایجاد شود و مقررات وزارت امنیت در این زمینه، گفت: آیین نامه واردات خودرو منتشر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه انحصار واردات خودرو از ابتدا حذف شده بود، ادامه داد: حالا چرا نگران انحصار در بازار خودرو هستیم؟ این به این دلیل است که می ترسیم افراد کمی سود زیادی به دست آورند، بنابراین چنین مشکلی به طور کلی منتفی است.

از سوی دیگر آیین نامه مشخص است و می گوید خودروهای عرضه شده باید در بورس کالا به نمایش درآیند. در این صورت سود مشخصی را در نظر می گیریم، اگر سود واردکننده از سود مورد انتظار بیشتر شود، مابقی به صورت سود بازرگانی به دولت بازگردانده می شود و در واقع رانت خصوصی در واردات خودرو وجود ندارد.

وی تاکید کرد: تمامی علاقه مندان به واردات خودرو می توانند اقدام کنند و وارد فرآیند شوند، یعنی هیچ سود خاصی برای واردات وجود ندارد و محدودیتی جز محدودیت فنی در درخواست خودروی وارداتی وجود ندارد، بنابراین رانتی وجود ندارد. ایجاد شده.