چه زمانی بازار سهام به مدار صعودی باز می گردد؟


به گزارش خبرنگار ایمنا و بر اساس یادداشتی که ایمان کرمی ، اقتصاددان ارشد و تحلیلگر بازار سرمایه به این رسانه ارائه کرده است: شاخص عمومی بورس از 11 اوت 2014 تا 3 ژوئن 1400 تعدیل شدیدی داشت. پس از آن ، شاهد افزایش کل از محدوده 1 میلیون و 100 هزار واحد به یک میلیون و 570 هزار واحد بودیم و دوباره از 6 سپتامبر 1400 ، تا همین اواخر ، وارد مراحل اصلاحی شدیم. بعد از اینکه شاخص شروع به افزایش کرد ، به احتمال زیاد فرایند تصحیح به پایان رسیده است و اگر در بازار اصلاح وجود داشته باشد ، مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

اما این اتفاق نیفتاد ، بازار آنچه را که داده بود بازیابی کرد و حتی بسیاری از سهام بازار که در روند صعودی رشد نکردند دوباره وارد مرحله تصحیح شده و از سطح قبلی خود پایین آمدند. این روزها فعالان بازار سرمایه ناراضی هستند. روند بازار بیش از یک سال است که خوب نیست ، بسیاری از مردم متحمل ضررهای زیادی می شوند.

چه زمانی بازار سهام به مدار صعودی باز می گردد؟

در جریان انتخابات ، آقای رئیسی گفت که منابع مشارکت در صندوق تثبیت بازار در دستور کار وی قرار خواهد گرفت. پس از گذشت چند ماه ، ما هنوز می بینیم که هیچ اتفاقی نیفتاده است و اگر منابعی وجود داشته باشد ، ممکن است منابعی که باید طبق قانون پرداخت می شد ، پرداخت نشده باشد ، پس اندازه صندوق تثبیت افزایش می یابد.

امروزه کارشناسان از فعالان ناراضی هستند. دلار چقدر افت کرده است؟ از 28 هزار و 500 تومان تا 27 هزار و 200 تومان که معادل 4.5 درصد است. اما در هفته های اخیر ، سهامداران شاهد افت بیش از 10 تا 15 درصدی سهام خود بوده اند. چه اتفاقی افتاد برای سهامی که بیش از 50 درصد سقف تجدید نظر شد؟ چه تحولات سیاسی یا اساسی در مورد شرکت هایی که با آنها رقابت می کنید برای فروش سهام آنها با قیمت کمتر رخ داده است؟

این یک گله از شرکت کنندگان در بازار ، و همچنین اشخاص حقوقی و بازارسازان است. اگر بازاریابان به طور کامل صف خرید را پیشنهاد می دهند ، چرا به تعادل روند در زمان بحران کمک نمی کنید؟ تعادل نه تنها به این معنی است که صف فروش جمع آوری شده است ، بلکه باید تا محدوده خاصی از محدوده نوسان تا هزینه صفر حفظ شود تا روند معکوس شود.

PE در بازار سرمایه در محدوده 8.8 قرار دارد و اگر شرکتهای بزرگ تلاش بیشتری برای گزارشدهی منظم انجام دهند ، احتمالاً یک یا دو واحد دیگر کاهش می یابد. مگر اینکه البته مانند شپنا عمل کنند ، که انتظار گزارش خوب را دارد و سپس گزارش بدی را به سهامداران ارائه می دهد. وضعیت بازار به طور کلی خوب است ، بسیاری از شرکت های بزرگ در محدوده شش تا هفت واحد معامله می کنند که تقریباً بسیار جذاب و مناسب است.قیمت ها باید منطقی تر باشند و نباید شاهد چنین فشار فروش شدید باشیم.

چه زمانی بازار سهام به مدار صعودی باز می گردد؟

انتظار می رود بازار پس از اکتبر روند صعودی مناسبی را نشان دهد. قیمتهای جهانی در حال افزایش است ، اما بازار سرمایه همچنان در حال پیشرفت است. امیدواریم خطرات مانند قطعی برق ، قطع گاز و تغییر قیمت مواد اولیه برای شرکتهای پذیرفته شده ایجاد نشود و در سال حمایت از تولید در بازار سرمایه بیشتر سقوط نکند.

نمای فنی

چه زمانی بازار سهام به مدار صعودی باز می گردد؟

شاخص کلی امروز حمایت خود را از دست داده است و سطح پشتیبانی بعدی ممکن است در حدود 1 میلیون و 370 هزار واحد باشد. یعنی ، ما انتظار داریم که هفته آینده یک روز شروع منفی باشد و سپس پویایی بازار بهبود یابد. یعنی بازار روز شنبه با افزایش عرضه آغاز می شود و سپس سطح تقاضا افزایش می یابد.

RSI در انتهای محدوده قرار دارد و عرضه بیش از حد برای فروش سهام را نشان می دهد ، وقتی در این سطوح باشد ، انتظارات برای بازده شاخص کلی قوی تر است ، بنابراین ما انتظار داریم بازار در هفته آینده عملکرد بهتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید