چرا بیش از حد غذا می خورم؟ 5 دلیل رایج


آیا تا به حال فکر کرده اید که “چرا من بیش از حد غذا می خورم؟”

اگر تا به حال یک قسمت پرخوری را تجربه کرده اید که در آن کنترل خود را از دست می دهید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً در مورد آن فکر کرده اید.

در طول سالهای مربیگری ، برای من روشن شده است که پرخوری بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند.

پرخوری یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بسیاری از اعضای ما قبل از پیوستن به ما در برنامه روش تغذیه آگاه شرکت کرده اند. چه آن را به صورت هفتگی و چه در شرایط خاص تجربه کنند ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که بهتر می توانید بفهمید چه چیزی باعث گرایش به پرخوری شما می شود ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام دهید ، رابطه خود را با غذا بهبود بخشید و تعادلی را که دوست دارید برقرار کنید.

پرخوری چیست؟

قبل از صحبت در مورد عوامل ایجاد کننده آن ، باید بدانیم که واقعاً چیست و چه چیزی نیست.

اول از همه ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما با پرخوری پرخوری می کنیم ، سپس قسمت هایی از پرخوری ، عادات یا تمایلاتی داریم.

پرخوری اجباری

بر اساس گزارش اختلال خوردن ملی (NEDA) ، اختلال پرخوری به عنوان “دوره های مکرر پرخوری ، احساس از دست دادن کنترل هنگام پرخوری و احساس شرم ، ناراحتی یا احساس گناه پس از آن” تعریف می شود.

به طور خاص ، با مصرف بیش از حد غذای بیشتر از آنچه معمولاً یک وعده غذایی معمولی در نظر گرفته می شود ، در یک دوره 2 ساعته یا کمتر مشخص می شود. در طول این قسمت ها ، افراد نیز کنترل ندارند. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند غذا را متوقف کنند یا عمدا غذا نمی خورند.

طبق گزارش NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل یک بار در هفته به مدت 3 ماه رخ می دهد و یک اختلال خوردن محسوب می شود.

علاوه بر این ، پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

پرخوری قسمت ها

حال ، فرض کنید شما برخی از علائمی را که ما به تازگی تجربه کرده ایم ، تجربه می کنید. شما بیش از حد متوسط ​​وعده های غذایی را مصرف می کنید ، کنترل خود را از دست می دهید و شاید بعد از آن احساس ناراحتی یا گناه کنید.

برعکس ، شما این قسمت ها را کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد ، یا شاید با شدت کمتری تجربه می کنید.

اگرچه ممکن است پرخوری نکنید ، اما هنوز قسمت هایی از پرخوری را تجربه می کنید.

چرا بیش از حد غذا می خورم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. می توانید به یکی از این دلایل یا ترکیبی از چندین دلیل به این شکل غذا بخورید.

اجازه دهید در مورد برخی از شایع ترین علل پرخوری صحبت کنم که من آنها را به عنوان مربی سلامتی و متخصص تغذیه ثبت شده می بینم.

5 دلیل برای پرخوری

1. تغذیه ناکافی

یکی از شایع ترین علل پرخوری در انسان ، سوء تغذیه یا محدودیت غذایی است.

محدودیت عمدی

این محدودیت ممکن است در شرایط مختلف متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال ، این می تواند شامل محدود کردن غذاهای کامل ، غذاهای خاص یا محدود کردن اندازه وعده ها باشد.

این اغلب نتیجه رژیم غذایی مزمن است که منجر به تکرار چرخه شروع و توقف می شود. این معمولاً در نتیجه رعایت قوانین و مقررات مواد غذایی رخ می دهد.

برای اینکه کمی بیشتر به شما بگویم ، وقتی بدن به طور منظم از تغذیه کافی برخوردار نیست ، در نهایت به نقطه اوج می رسد. برای محدود کردن بدن به غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. از آنجا که قدرت اراده محدود است ، این قدرت در نهایت خشک می شود و دریچه های سیل باز می شود.

اندازه بخش ها به سرعت رشد می کند و خودکنترلی در پس زمینه محو می شود. بدن در تلاش است تا کمبودهای تغذیه ای را که تجربه کرده است جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس غرق شدن ، نفخ ، خجالت و ناامیدی می کنند. این باعث می شود آنها در تلاش اشتباه برای “جبران” یا “رفع” آخرین قسمت پرخوری به محدودیت بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه دچار سوءتغذیه می شوند.

یکی از شرکت کنندگان ما در حال آماده شدن برای امتحان حقوق بود که پرخوری شبانه را تجربه کرد. پس از بررسی عادات او ، متوجه شدیم استرس او اشتهای او را سرکوب می کند ، به همین دلیل است که او در طول روز به جز پروتئین چیزی نمی خورد. وقتی سرانجام پس از یک روز کامل از کتابخانه به خانه برگشت ، گرسنه بود و بدنش در حال پر کردن چیزهایی بود که به دست نمی آورد.

با حرکت به جلو ، او غذای خود را با خود بسته بندی کرد و یادآوری هایی را برای خوردن غذا انجام داد تا اطمینان حاصل شود که تغذیه مورد نیاز خود را در طول روز دارد.

2. اخلاق بخشیدن به غذا و طرز فکر کمبود

چه محدود کننده باشید چه نباشید ، وقتی اخلاق مهم است ، پرخوری اغلب با آن همراه است.

وقتی من در مورد نسبت دادن اخلاق به غذا صحبت می کنم ، منظور من تشخیص خوب یا بد بودن غذا ، درست یا غلط ، درست یا غلط است.

کسانی که اصول اخلاقی را به غذا نسبت می دهند ، اغلب غذای مغذی را خوب تلقی کرده و آن را با افتخار مصرف می کنند. منظور آنها غذاهای مبتنی بر لذت است که مانند غذاهای بد ارزش غذایی کمی دارند. سپس با مصرف این غذای دلپذیر احساس گناه یا شرمندگی می کنند.

وقتی این اخلاق را به غذا نسبت می دهیم ، غذاهایی که به عنوان “بد” طبقه بندی می شوند بسیار وسوسه انگیز می شوند. وقتی این غذاها مصرف می شوند ، ممکن است احساس کمیابی یا فوریت وجود داشته باشد. طرز فکر کمبود می تواند شما را به این باور برساند که چون “نباید” این غذاها را مصرف کنید ، آنها باید سریعتر یا بیشتر از حد معمول غذا بخورند.

منطقی بودن این امر این است که این ممکن است “تنها فرصت” شما برای به دست آوردن محصول باشد. یا ممکن است به خود بگویند که این آخرین باری است که می خواهند غذاهای مشخص شده را مصرف کنند ، بنابراین باید مقدار زیادی داشته باشند تا واقعاً “حداکثر استفاده را ببرند”.

این طرز فکر در طول زمان می تواند ناخواسته منجر به بروز پرخوری یا اختلال پرخوری شود.

3. عدم رعایت رژیم متعادل.

ما همیشه در مورد تغذیه متعادل از نظر تغذیه در اینجا در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای توصیف و انتقال آسان این ظروف ، از سیستم Founding Five خود استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که شما را با سیستم Founding Five ما برای ایجاد غذاهای متعادل آشنا می کند که می توانید این هفته برای تهیه غذا یا طبخ با مواد تازه استفاده کنید!

پنج وعده اصلی غذایی عمدتاً از منابع غذایی کامل پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و قندی ، کربوهیدراتهای غیر نشاسته ای ، چربیها و عوامل مزه تشکیل شده است.

هر جزء بدن را به شیوه ای متفاوت و حیاتی تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را (عمداً یا ناخواسته) کنار می گذاریم ، می تواند منجر به پرخوری شود.

بدن در واقع هوس این مواد را می کند زیرا به آنها اجازه می دهد احساس سیری و انرژی کنند. آنها به بدن اجازه می دهند در بهترین حالت کار کند!

وقتی غذای یک شخص عمدتاً از غذاهای فرآوری شده تشکیل شده یا مدام در برخی از این مواد کمبود دارد ، ممکن است کنترل غذای خود را از دست داده و در نتیجه مقادیر بیش از حد مصرف کند.

گاهی اوقات می تواند ناشی از گرسنگی باشد ، اما اغلب پس از گرسنگی و سیری ادامه می یابد. این او را در رده قسمت های پرخور قرار می دهد.

4. احساسات یا استرس درمان نشده

هنگامی که سازوکارهای مقابله سالم و موفق برای افزایش احساسات یا استرس توسعه نیافته باشد ، افراد در عوض می توانند به سمت غذا حرکت کنند.

استرس و پرخوری احساسی شایع است ، اما اگر مدت زمان زیادی بدون مراقبت رها شود ، می تواند باعث پرخوری شود.

در این مورد ، غذا راهی برای منحرف کردن احساسات یا استرس هایی است که آنها تجربه می کنند. آنها لزوما از گرسنگی غذا نمی خورند و بنابراین سیگنال های سیری را نیز نادیده می گیرند. این تقریبا یک درمان بی حسی است.

اگر گرسنگی و سیری را کاملاً نادیده بگیرید ، می توانید در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا بخورید. علاوه بر این ، عدم کنترل می تواند ایجاد شود زیرا ارتباط ذهن و بدن اساساً قطع شده است.

اگر متوجه شدید که مکانیسم های مقابله با استرس و احساسات شدید را ندارید ، ممکن است به همین دلیل اینگونه غذا بخورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بد بدن ضعیف

بسیار معمول است که افرادی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی باشند. پیوند بین آنها اغلب نتیجه خرابکاری تا حدی است.

اگر متوجه شدید که به دنبال غذا هستید و به خود چیزهایی می گویید مانند: “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین می توانم بیشتر غذا بخورم” ، “این قبلاً وحشتناک است ، بنابراین چه کسی اهمیت می دهد که من زیاد غذا بخورم. “یا” تغذیه سالم هرگز اهمیتی ندارد ، بنابراین من فقط باید هر چه می خواهم بخورم و هر چقدر که می خواهم بخورم. ” می توانید از این طریق به عنوان وسیله ای برای خرابکاری خود غذا بخورید.

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد نگرش متعادل نسبت به غذا به شما این امکان را می دهد که متعادل غذا بخورید و استرس و احساسات را مدیریت کنید. این به شما امکان می دهد به نشانه های گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خود خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما در روش خوردن آگاهانه به مردم آموزش می دهیم. ما می توانیم به شما در بهبود رابطه خود با غذا کمک کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که رشد ، ثبات و پشتیبانی را تأمین کند.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را تماشا کنید تا بیاموزید که چگونه در انتخاب های غذایی خود تعادل بیشتری داشته باشید تا خود را از وسواس غذایی و رژیم غذایی رها کنید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید