پروژه های ساخت پیاده رو در اطراف حرم حضرت معصومه (س) از اهمیت بالایی برخوردار استبه گزارش اسامی و به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، مسعود بخشی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه احداث پیاده راه آیت الله مرعشی نجفی (ره) اظهار داشت: خیابان ها و معابر اطراف معبد مقدس در قم بسیار زیبا بود و حرم فقط. چند سال پیش. این پادشاهی نبود که به لطف خدا و تلاش شهرداری راهروهای اطراف حرم طراحی و سنگ فرش شود.

وی بر اهمیت ساخت پیاده رو در اطراف حرم تاکید کرد و افزود: این پروژه ها برای بهبود تردد عابران پیاده و حذف ضمائم تجسم در این محور و ایجاد فضاهای سبز ، روشنایی و مبلمان مناسب برای زائران انجام شد.

مدیر کل نظارت مدنی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در پروژه پیاده رو خیابان ارم در دو فاز و خیابان انقلاب در یک فاز طراحی شد و فاز اول خیابان ارم طی سه سال گذشته ساخته شده است. تکمیل و به بهره برداری رسید

بخشی با بیان اینکه پیاده راه انقلاب سال گذشته به بهره برداری رسید ، تاکید کرد که دستور کار امسال پیاده راه آیت الله مرعشی نجفی (ره) در محدوده هفت شهر بین تقاطع خیابان شهدا و شهدا است.

وی تصریح کرد: مبلغ قرارداد این پروژه 15 میلیارد تومان است و پروژه تقسیم جاده بین زائران با خودروی برقی است ، مدت پروژه ده ماه است و راه اندازی اوایل سال آینده پیش بینی می شود ، اگرچه این پروژه به اتمام می رسد. به زودتر از برنامه ریزی شده
وی اذعان داشت: این پروژه باید با توجه به پیشرفت فیزیکی مناسب و نیاز به بودجه ، زودتر از موعد مقرر به اتمام می رسید. و این نه تنها در پیاده روها صدق می کند.

مدیرکل نظارت مدنی شهرداری قم افزود: در جریان پروژه ساخت پیاده روهای اطراف حرم ، سازه ها تنظیم می شوند و ضمائم بصری فضاهای سبز را حذف و توسعه می دهد. در این زمینه ، همکاری خوبی در زمینه سازماندهی محوطه برقرار شده است و ما از صلح در اطراف حرم در محل اطمینان می دهیم.

بخشی گفت: این محور که در پروژه پیاده روهای وسایل نقلیه برقی و حمل و نقل پیش بینی شده است ، در حالی که وسایل نقلیه خدماتی و اورژانس می توانند در امتداد آن حرکت کنند و همچنین برای بنگاه ها و تخلیه کالا امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید