پرداختن به بعد حکومت داری غدیرخم از مهمترین پیام های شاعران به شمار می رود.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، اسماعیل محبی پور امروز در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره ملی شعر غدیر در شیراز اظهار کرد: باید بررسی کرد که چگونه می توان فضای معنوی جامعه را از بعد مادی جدا کرد تا راه مستقیم هدایت بشریت هنوز می تواند روشن شود.

معاون استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه واقعه غدیر یک حادثه حاکمیتی است، گفت: پرداختن به بعد حاکمیتی واقعه غدیر از مهمترین وظایف شاعران ماست.

موهاپور با بیان اینکه شاعران ما در واقعه غدیر دو رسالت مهم داشتند، گفت: وی گفت: انتقال نعمت معنوی غدیر و برخورد با جناح حاکم بر واقعه غدیر از مهمترین پیام های شاعران ماست.

و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: واقعه غدیر با وفات، ولادت، گواهی نامه ها و دیگر مناسبت ها متفاوت است و یک واقعه کاملا حاکمیتی است.

نهمین جشنواره ملی شعر غدیر در ایام امامت و ولایت در سومین حرم اهل بیت برگزار شد و شاعران تا ۱۹ تیرماه فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

در این جشنواره ۹ محور اصلی در نظر گرفته شد و شاعران باید سرودهای خود را در قالب این محورها بخوانند که اولین آن غدیر و حفظ وحدت اسلامی بود. حفظ و حراست از امنیت ملی، الغدیر آیینه اسلامی حکومت و محافظه کاری است و تفسیر جهاد از دیگر محورهای این جشنواره بود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید