پاسخ یک تهیه کننده نمایش به اظهارات اخیر مدیرم / وقتی مهران مدیری به امام قول داد نفت بریزد


پاسخ یک تهیه کننده نمایش به اظهارات اخیر مدیرم / وقتی مهران مدیری به امام قول داد نفت بریزد

رویداد ۲ تهیه کننده سریال «دورهمی» اعلام کرد این مسابقه متعلق به سیداوسیما است و پخش آن پس از صفر ماه نیز ادامه خواهد داشت.

ناصر قادر کاشانی تهیه کننده فصل پنجم برنامه «دورهمی» در توضیح تعداد قسمت های باقی مانده از این برنامه برای پخش و وضعیت آن گفت: سری پنجم «الدرهمی» در ۱۲۵ قسمت تولید شد. ، و همانطور که هستی است. می‌دانید که از قسمت ۳۴ به بعد پس از حضور چهره‌ها در مسابقه، نمایش برای جذاب‌تر کردن برنامه و حفظ اعتبار دوره‌های قبل مورد استفاده قرار گرفت. خدا را شکر برنامه جذابیت بیشتری پیدا کرده و مورد توجه و استقبال بیشتر بینندگان قرار گرفته است.

وی درباره روند پس از تولید این برنامه نیز توضیح داد: ساخت سری پنجم دورهمی دو ماه پیش به پایان رسید و تمامی قسمت های آن ساماندهی شد. ۸۰ قسمت قبل از محرم پخش شد و تا آنجایی که من اطلاع دارم سازمان صدا و سیما تصمیم گرفت ۴۵ قسمت باقیمانده را بعد از ماه صفر یعنی همزمان با ربیع الاول پخش کند که تا عید نوروز ادامه دارد.

این تهیه کننده باعث اظهار نظر اخیر مهران مدیری و تغییر وضعیت پخش این برنامه شد: مالکیت این گونه برنامه ها متعلق به سازمان صداوسیم است. روال قرارداد با سازمان به این صورت است که سازمان هزینه تولید برنامه را پرداخت می کند و محصول برنامه را تولید می کند و در نهایت به سازمان تحویل می شود. تصمیم گیرنده برای پخش یا عدم پخش این برنامه، سازمان صدا و سیما است.

وی توضیح داد: همانطور که گفتم ۱۲۰ برنامه تولید کردیم و دو ماه پیش به شبکه و سازمان نسیم تحویل دادیم. در حال حاضر مالکیت و تصمیم برای پخش برنامه در اختیار صدا و سیما است و نظر آقای مدیری نظر شخصی ایشان است و بر اساس قراردادی که با صدا و سیما داریم نمی توانیم تصمیم بگیریم که پخش نشود. پخش یا واگذاری این تصمیم به سازمان.

کدیرکشانی همچنین در پاسخ به ارقام چند میلیاردی جمع آوری شده در خصوص دستمزد مهران مدیری برای اجرا و کارگردانی هر فصل از این برنامه گفت: در حال حاضر پرداختی ها برای فیلم ها، سریال ها و اجرای برنامه های پیشرو توسط شخصیت های مطرحی مانند آقای مدیری حول همین موضوع و در همان مقادیر

وی در خصوص اینکه آیا دستمزد کامل دریافت کرده است یا خیر، گفت: بله، او برای ساخت سری پنجم برنامه دورمی دستمزد کامل خود را دریافت کرده و برای این فصل هیچ خواسته ای از تهیه کننده و مسئول پخش ندارد.

مهران مدیوری کارگردان و مجری برنامه «دورهمی» روز گذشته با انتشار ویدئویی در فضای مجازی اعلام کرد که در اعتراض به اتفاقات اخیر آمادگی پخش این برنامه از رادیو را ندارد.