ویتامین U چیست؟ عوارض جانبی ، فواید ، کلم و موارد دیگر


این هفته ایمیلی از یک شنونده جدید دریافت کردم که می نویسد:

“من امسال پادکست شما را پیدا کردم و در حال کار روی قسمت ها هستم. در حال حاضر قسمت های 2010 را مرور می کنم. من در حال بررسی روشهای جدید و هیجان انگیز برای بهتر غذا خوردن و احساس شگفت انگیز با استفاده از عبارت گیرنده شما هستم. اخیراً ویدیویی در مورد ویتامین U تماشا کردم. شما مجموعه ای درباره این که چیست و چرا برای شما مفید است بسازید؟ ”

پس از 13 سال اجرای پادکست Nutrition Diva ، مواد مغذی زیادی وجود ندارد که حداقل یکبار به آنها اشاره نکرده باشم. اما من هرگز در مورد ویتامین U صحبت نکردم. بیایید رکورد را ثبت کنیم.


ویتامین U چیست؟

ویتامین U یک ویتامین واقعی نیست ، بلکه یک ترکیب حاوی گوگرد است که در کلم و سایر سبزیجات کلم یافت می شود. (نام شیمیایی آن s-methylmethionine است.) در دهه 1950 ، اعتقاد بر این بود که این دارو درمانی م effectiveثر برای بیماری زخم معده است ، به همین دلیل به آن ویتامین U داده شد.

در آن زمان ما معتقد بودیم که زخم دردناک معده ناشی از استرس و غذاهای تند است. درمان استاندارد رژیم غذایی ملایم و آنتی اسیدها بود که تا حدی کمک کرد. اما ظاهراً به اندازه آب کلم نیست. چندین مطالعه از آن زمان (از جمله یکی در میان زندانیان زندان سن کوئنتین!) نشان داده است که نوشیدن آب کلم خام درد را تسکین می دهد و زخم ها را سریعتر از روش معمول درمان می کند.

امروزه ما می دانیم که اگرچه استرس و غذاهای تند مطمئنا می توانند علائم را بدتر کنند ، اما اگر قبلاً زخم داشته باشید ، در واقع باعث ایجاد زخم نمی شوند. پس چه کاری انجام میدهد؟

برخی از داروها می توانند به مخاط معده آسیب برسانند و اگر از یکی از این داروها استفاده می کنید ، این اولین مظنون خواهد بود. اما فراتر از آن ، زخم ها تقریباً همیشه توسط h ایجاد می شوند. پیلوری درمان استاندارد یک دوره آنتی بیوتیک برای از بین بردن باکتری ها است ، که بسیار م effectiveثر است ، البته ناخوشایندتر از نوشیدن یک لیتر آب کلم خام در هر روز نیست.

ما همچنین دریافتیم که استفاده طولانی مدت از آنتی اسیدها می تواند پیامدهای ناخواسته زیادی از جمله افزایش خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان ، کمبودهای تغذیه ای و عفونت های روده ای داشته باشد. به نظر می رسد اسیدی نگه داشتن معده نقش مهمی در سلامتی ما دارد. بنابراین خوب است که ما دیگر زخم ها را با پف کردن شیر منیزیم درمان نکنیم.

همچنین بخوانید: اجتناب از رفلاکس اسید

ویتامین U چه می کند؟

ما هنوز در مورد نحوه عملکرد s-methylmethionine در بهبود زخم و این که آیا چیز دیگری در آب کلم می تواند بخشی از این تأثیر باشد ، اطلاعات زیادی نداریم. و اکنون که درمان های بسیار م ulثری برای زخم داریم ، درمی یابیم که این یک اولویت تحقیقاتی نبوده است. اما هنوز افرادی هستند که ویتامین U را به عنوان تقویت کننده عمومی کبد و کلیه ، کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و حتی به عنوان یک ماده آرایشی ترویج می کنند.

شواهدی که از این مزایا حمایت می کند بسیار پراکنده است و عمدتاً شامل مطالعات لوله آزمایش و حیوانات و همچنین چند آزمایش کوچک ، تکراری یا غیرقابل کنترل روی انسان است. به نظر من ، شواهد کافی (چه رسد به ایمنی و دوز) برای توصیه مصرف ویتامین U به عنوان مکمل غذایی وجود ندارد. اما شواهد زیادی وجود دارد که از مزایای مصرف سبزیجات از خانواده کلم حمایت می کند.

چه غذاهایی حاوی ویتامین U هستند؟

براسیکا شامل انواع کلم پیچ ، کلم بروکلی ، جوانه بروکسل و کلم پیچ است. کلم علاوه بر غنی بودن از s-methylmethione ، سرشار از ویتامین A ، C ، K (که به تقویت استخوان ها کمک می کند) و اسید فولیک است. گلوکوزینولات ها ، ترکیباتی که در برابر سرطان محافظت می کنند ، تا حدودی منحصر به فرد در خانواده کلم هستند. براسیکا همچنین حاوی سایر ترکیبات حاوی گوگرد است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. می دانید ، من واقعاً به غذاهای فوق العاده اعتقاد ندارم ، اما اگر باور کنم ، براسیکا در بالای لیست قرار می گیرد.

و راههای زیادی برای لذت بردن از آنها وجود دارد. شما می توانید آنها را به صورت خام (کلم بروکلی ، هر کس؟) ، سرخ شده (کلم بروکلی و بروکسل در این مورد خوب است) ، خشک شده (مانند چیپس کلم پیچ) ، جوانه زده (کلم بروکلی و جوانه ها را چند سال قبل میل کنید؟) یا حتی در آب میوه. ، در صورت تمایل با این حال ، من فکر می کنم شما بیشتر از خوردن سبزیجات سود خواهید برد تا نوشیدن آنها.

همچنین بخوانید: آب میوه گیری: عادت سالم یا بمب قند خون؟

اگر قصد دارید هر روز پنج وعده سبزیجات بخورید (و امیدوارم بخورید) ، سعی کنید حداقل یکی از این وعده ها را از خانواده کلم داشته باشید. در اینجا برخی از دستور العمل های مورد علاقه من برسیکا وجود دارد:دیدگاهتان را بنویسید