وحشت چیست؟ درمان تپش قلب اعصاب


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و وحشت زدگی بیماریهایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با این یا تجربه شخصی شما می توانند شما را دچار تردید کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با تحقیق در زمینه تشخیص این بیماری ها به شما کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی تماس با متخصصان و پزشکان شایسته است. اگر این شرایط را دارید می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله هراس و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و بنابراین تشخیص تفاوت آنها دشوار است. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند دچار حمله قلبی شده است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم اضطراب یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

اگرچه علائم دو بیماری ، حمله پانیک و حمله قلبی یکسان هستند ، اما دانستن نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: شما تحت تأثیر ترس ناگهانی و غالب قرار می گیرید. ممکن است از هیچ کجا نباشد ، اما ممکن است ناشی از چیزی باشد که شما را آزار می دهد. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن شما آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با احساس درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند ، هر دو شدید و غیر قابل انکار. یا ممکن است “احساس درد دردناکی داشته باشید که به گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین بازوی چپ شما سرایت می کند.” همچنین می توانید عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان نیز اغلب تهوع ، استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً در قوس کاملاً متفاوتی رخ می دهند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل لمس است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی بدتر شود که احساس کنید فیل روی دنده های شما نشسته است ، تنفس دشوار می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است بیهوش شوید.

حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است.

با توجه به ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع را تجربه می کنند که به آن تپش قلب می گویند و کنترل احساسات و افکار خود را از دست می دهند. حملات پانیک در زنان معمولاً به دلیل تزریق بیش از حد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، احتمالاً به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید.

آزمایش هست یک اعتراف کنید این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است.

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای تعیین سطح بالاتر تروپونین انجام می دهند ، و در صورت یافتن ، این امر به تأیید می رسد که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی است. انها همچنین نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

تفاوت را از کجا می دانید؟

درک تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر فردی قبلاً علائم مشابهی را تجربه نکرده باشد. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در طول حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً شدید یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه رخ می دهد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه های شانه ادامه یابد.

شروع کنید

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

فاصله زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حمله قلبی از حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در شروع حمله قلبی خفیف باشد ، اما بعد از چند دقیقه بدتر می شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی در قلب ، که جریان خون حیاتی را مختل می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV زمان بین ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب فرد به همان اندازه دنده را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان در مورد مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV پایین تری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه خود فشار دهید.
 • درد قفسه سینه که از قسمت تحتانی بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمانی

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. در حالی که حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند از طریق روش های مختلف ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به مدیریت اضطراب و حملات هراس کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال حمله قلبیفرد همچنین باید اقدامات لازم را برای درمان بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید