واقعاً به رژیم های قدیمی ، آنچه ما برای خوردن تکامل یافته ایم و رژیم های مختلف باستانی در نقاط مختلف جهان علاقه مند هستیم: تغذیه


این واقعا برای من جالب است.

من مصاحبه ای با مردی به نام جیمز نستور دیدم ، فکر می کنم نام او است ، که گفت فیزیولوژی ما در حال تغییر است به دلیل اختراع و رواج غذاهای فرآوری شده که باعث می شود ماهیچه های فک بیش از پیش آتروفی شوند. او می گوید دهان ما در واقع به دلیل غذاهای نرمتر کوچک می شود و بنابراین ما باید دندان عقل خود را برداریم و همچنین به این دلیل که کام سخت ما فشرده شده است ، باعث مشکلات تنفسی مانند آپنه خواب می شود.

من این مشکل رو ندارم دندانپزشکان می گویند من می توانم تمام دندان عقل خود را نجات دهم و آپنه خواب ندارم. با این وجود ، من به نحوه تغییر رژیم های جدید علاقه مند هستم.

این باعث شد که من به آنچه مردم می خورند فکر کنم ، و شاید برای کیفیت زندگی بهتر باشد رژیم غذایی را به آنچه که اجداد ما می خوردند تغییر دهیم (به عنوان مثال ، رژیم پالئو). اما باز هم ، آیا این تغییر زیادی نمی کند؟ به عنوان مثال ، رژیم غذایی مدیترانه ای قدیمی مانند رژیم غذایی اسکاندیناوی نیست.

برای من جالب بود که به میراث خودم برگردم و ببینم آنها چه می خورند. به عنوان مثال ، اگر من از منطقه خاصی از آسیا آمده بودم یا بومی آمریکا بودم ، آیا می توانم دریابم که آنها چه خورده اند؟

من مقاله ای خواندم که در آن مردی در یخبندان دائمی در سیبری پیدا شد ، و او به قدری خوب حفظ شده بود که متوجه شدند او گوشت گوزن می خورد و انگل دارد.

من نه تنها به منطقه خودم ، بلکه سایر مناطق و همچنین نحوه تأثیر آنها بر تغییرات رژیم غذایی مرتبط با غذای ارزان فرآوری شده علاقه دارم.

آیا شخص دیگری به این موضوع علاقه دارد یا چیزی برای به اشتراک گذاشتن دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید