هفته آینده کدام استان های ایران باران می بارد؟با توجه به نام ، سده ضیاییان وی اظهار داشت: جدیدترین داده های مدل آب و هوا نشان می دهد که امروز (13 مهر) آسمان صاف و آب و هوای پایدار بر کشور حاکم است و در روز و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در روزهای جمعه ، شنبه و یکشنبه (23 ، 24 و 25 مهر) بخشهایی از سواحل خزر ، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی ابرهای پراکنده و باران و همچنین کاهش نسبی دما را تجربه خواهند کرد. ابرهای پراکنده و بارش پراکنده روز دوشنبه (17 اکتبر) در مناطقی از شمال غرب کشور پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات آب و هوا گفت: در روزهای جمعه و شنبه (14 و 14 اکتبر) وزش باد شدید در شرق کشور به ویژه در منطقه زابولا پیش بینی می شود و گرد و غبار در مناطق زیاد پیش بینی می شود. مناطق خطرناک به ظهور

وی همچنین گفت که شمال و مرکز خلیج فارس شنبه و یکشنبه (15 و 15 اکتبر) خشن خواهد بود.

پیش بینی آب و هوا در تهران طی دو روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطر آب و هوا در مورد هوای تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (23 مهر) صاف ، گاهی همراه با وزش باد و حداقل دمای 15 و حداکثر دما خواهد بود. 26 درجه سانتیگراد ، و هوای صاف نیز در روز شنبه (24 اکتبر) پیش بینی می شود ، گاهی با وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر 24 درجه سانتیگراد.

ضیاییان ادامه: امروز و فردا (22 و 23 مهر) اهواز با بیشترین دمای 41 و 42 درجه سانتی گراد گرم ترین و فرودگاه های اردبیل ، ارومیه ، زنجان و رشت با حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد امروز (22 مهر) و اردبیل با حداکثر دما 20 درجه سانتیگراد فردا (14 اکتبر) – خنک ترین مراکز استانهای کشور.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید