هزینه بالای زمین خوانسار زمینه را برای شهروندان تنگ کرده استهمانطور که خبرنگار ایمنا گفت ، محمود مسلمان زاده امروز (پنجشنبه) در مراسم تحلیف اولین شهردار ویست، اعلام شده توسط: نهادهای دولتی خوانسار شهر و شهرداری ویست حمایت لازم را برای رسیدن به اهداف خود ارائه دهید.

وی گفت که شورا و شهرداری زمانی موفق می شوند که برنامه ای مشخص برای وضعیت شهر تدوین کرده و در جهت نیل به اهداف به خواسته های مردم پاسخ دهند.

فرماندار هنسر افزود: انتخاب شهردار حق شوراست و ما در انتخاب شهردار و دهیاری دخالت نکردیم ، شهردار دست قوی فرمانداری و شهردار است. ویست ما انتظار داریم محبوب شویم.

مسلم زاده گفت: در ساختار شهر از نظر توسعه و حوزه اجتماعی باید تصمیماتی با هدف حفظ هویت و ساختار اسلامی شهر اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه در بخش گردشگری نباید قیمت شهر افزایش یابد ، افزود: اکنون قیمت بالای زمین خوانسار زمینه را برای شهروندان تنگ کرده است و فروش بی دلیل باعث آسیب های اجتماعی و مهاجرت شهروندان شده است.

توسعه شهرسازی مطابق با فرهنگ مردم بومی منطقه.

امام حنصر در ادامه می گوید: «شکل گیری شهر و توسعه آن نباید به تمدن و فرهنگ اصلی اسلامی شهر آسیب برساند.

رسول حاج کریمی با بیان اینکه خسارت فرهنگی به شهر حنسر وارد شده و ما رنج می بریم ، گفت: ساختمانهای شهر حنصر مطابق نماد اسلامی نیست و الزامات فرانسه را برآورده می کند.

وی تاکید کرد: مسئولین شهرستان ویست توسعه شهرها را متناسب با فرهنگ محلی منطقه ترویج دهید تا طعم شهر بر لب مردم تلخ نشود.

امام جمعه حنصر با بیان اینکه فرهنگ و تمدن اسلامی باید در بناهای شهری مقدم باشد و نمادهای اسلامی نباید غیر اسلامی شوند ، گفت: زندگی شهری نباید باعث ایجاد فاصله طبقاتی شود.

حاج کریمی اظهار داشت که ساخت آپارتمان ها هماهنگ نیست و از شهرداری انتظار داریم ویست وی مجوز ساخت ساختمانهای بلند در شهر را صادر نکرد ، وی گفت: “تغییرات اجازه نمی دهد که شهر اسلامی شود. غفلت یک مصیبت بزرگ است که هیچ جبرانی ندارد. “

دیدگاهتان را بنویسید