نحوه تمرین تغذیه آگاهانه


احتمالاً در مورد فواید خوردن آگاهانه چیزی شنیده اید ، اما شاید برایتان س wondال باشد که چگونه می توان تغذیه آگاهانه را تمرین کرد.

جنبش تغذیه آگاهانه اواخر عرصه سلامتی ، سلامتی و تغذیه را طوفان کرده است. بر اساس میزان موفقیت شرکت کنندگان ما پس از خوردن ذهن آگاهی ، می توانم بگویم که این نیز به دلایل خوبی است!

اگر می خواهید نحوه تغذیه آگاهانه را به شیوه ای واقع بینانه و پایدار بیاموزید ، به مکان مناسب آمده اید.

چرا تمرین تغذیه آگاهانه مهم است

وقتی غذای آگاهانه می شنوید ، می توانید تصور کنید که این بدان معناست که غذا را آهسته جویده یا قبل از غذا مدیتیشن کنید.

اگر دوست دارید ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما اصل غذا خوردن آگاهانه را نشان نمی دهد.

هدف از خوردن آگاهانه این است که به شما کمک کند با بدن و تجربه خود هماهنگ باشید تا بتوانید آگاهانه غذا را بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه می خواهید و تعادل مناسب بین این دو انتخاب کنید.

غذا خوردن آگاهانه تمرکز مجدد بر تجربه غذا خوردن است. این راهی برای تغذیه واقعی و متفکرانه است که رژیم متعادل و مغذی را ترویج می کند.

وقتی برای اولین بار در مورد خوردن آگاهانه می شنوید ، ممکن است کمی بی اهمیت به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشتم که چیزی شبیه به این می پرسیدند: «آیا خوردن آگاهانه وجود دارد؟ در حقیقت تغییری ایجاد کنید؟ “قول می دهم ، بله.

تحقیقات نشان داده است که خوردن آگاهانه می تواند به بسیاری از بیماری های مربوط به غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان اختلالات خوردن و همچنین کمک به افراد برای رسیدن به اهداف مرتبط با وزن کمک کند (1).

10 روش برای تغذیه آگاهانه

به خواندن ادامه دهید تا 10 بهترین راه من برای شروع آگاهانه غذا خوردن را بیابید.

1. بدون حواس پرتی غذا بخورید

این بدان معناست که نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه کامپیوتر ، نه کار. بسیار عجیب به نظر می رسد ، درست است؟ این روزها حواس پرتی خوردن به امری عادی تبدیل شده است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و همه هیاهوهایی که به بخشی از غذا تبدیل می شود را حذف می کنیم ، در واقع فقط غذا می خوریم. این به شما این امکان را می دهد که در عین تغذیه خود ، توجه بیشتری داشته باشید.

2. سر سفره غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه این امر بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت شما بعد از غذا و هضم غذا تأثیر می گذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را سر میز بخورید و توجه کنید که چقدر بیشتر می توانید غذای خود را احساس کنید و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و همچنین چگونه این امر بر عادات غذایی شما تأثیر می گذارد.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، موثرتر خواهد بود ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا نیست.

وقتی غذا را با سرعت بیشتری می خوریم ، تمرین ذهن آگاهی تقریباً غیرممکن است.

هنگامی که با دقت غذا می خورید ، مهم است که سرعت غذا را کاهش دهید. بین نیش ها مکث کرده یا یک نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از خوردن یک لقمه دیگر بطور کامل بجوید و قورت دهید. کاهش سرعت مصرف غذا نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه احساس سیری و هضم مطلوب را نیز افزایش می دهد.

4. تنفس را به خاطر بسپارید

بس کن و استراحت کن و!

این یکی از توصیه های مورد علاقه مشتری است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از غذا مکث کنید تا یک نفس عمیق بکشید ، می توانید ذهن آگاهی خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

تنفس عمیق حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا بدن شما بداند که در حالت آرامش قرار دارید. نیازی به فشار و پرواز روی غذا نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما کمک کند هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید ، که به شما کمک می کند آنچه را می خورید ، چرا می خورید ، علائم گرسنگی شما چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که قرار است بخورید استفاده کنید. وجود دارد.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند اطلاعات زیادی در مورد عادات غذایی شما به شما بدهد و به شما کمک کند آنچه را که برای شما و بدن شما مناسب است انتخاب کنید.

5. هنگام غذا خوردن به غذا فکر کنید.

خیلی ساده به نظر می رسد ، درست است؟ اما این خیلی رایج نیست.

وقتی به آنچه در روز بعد اتفاق می افتد ، آنچه در وعده غذایی بعدی می خوریم و گفتگوی شدیدی که در آن روز داشتیم فکر می کنیم ، هیچ شانسی وجود ندارد که ما آگاهانه غذا بخوریم.

قبل از اینکه بدانید ، غذا تمام شده است و شما حتی آن را نچشیده اید!

یک لحظه وقت بگذارید و غذای خود را بچشید. مزه اش چطور است؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را در مورد او دوست دارید؟ دفعه بعد که شام ​​می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد غذا به شما این امکان را می دهد که تغذیه آگاهانه را تمرین کنید.

6. غذای خود را آماده کنید

من آنچه را که باید بگویم نمی گویم فقط غذاهایی وجود دارد که در خانه پخته اید ، این غیر واقعی است. چه کسی غذای خوب را دوست ندارد؟

اما من می گویم هر وقت می توانید غذای خود را بپزید. وقتی زمانی را صرف تهیه غذا ، خرد کردن ، سرخ کردن ، بو کردن و مشاهده غذای جمع آوری شده می کنید ، در اصل مجبور به مراقبت هستید. این باعث ایجاد روحیه خوردن می شود.

ذهن آگاهی همه چیز مربوط به حضور است. این در مورد آگاهی و عمدی است. آشپزی یک راه عالی برای این کار است!

7. با علائم گرسنگی و سیری هماهنگ شوید.

ما در این مورد زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین تغذیه آگاهانه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از غذا مکث کنید ، چقدر گرسنه هستید؟ آیا بعد از غذا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن علائم گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ما به طور منظم غذا بخوریم یا اندازه وعده ها را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود کنیم.

با گوش دادن به احساس گرسنگی و سیری ، درک بهتری از اندازه سهم و افزایش احساس سیری در پایان وعده غذایی دارید.

8. دلیل خوردن غذا را بگویید.

وقتی آگاهانه غذا نمی خوریم ، ممکن است در نتیجه عواملی که هیچ ارتباطی با گرسنگی ندارند غذا بخوریم. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و نشانه های محیطی.

با آزمایش خود قبل از غذا خوردن ، می توانید اطمینان حاصل کنید که در واقع به این دلیل غذا می خورید که می خواهید غذا بخورید ، و نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب اجتناب کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، می توانید به جای تکیه بر غذا ، به طور مناسب به آنها پاسخ دهید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی برای چیزی که می خوریم و هر چیزی که در غذا گنجانده می شود ارزش قائل شویم ، در لحظه غذا خوردن توجه و حضور بیشتری داریم.

به این فکر کنید که برای تهیه غذایی که می خورید چقدر طول کشید ، طعم آن چقدر خوب است و چقدر از آن غذا سپاسگزار هستید.

همه اینها به شما این امکان را می دهد که روی غذا به صورت مثبت و آگاهانه تمرکز کنید.

10. بطور کامل بجوید.

با وجود سادگی ، می تواند تفاوت چشمگیری در زمینه تغذیه آگاهانه ایجاد کند!

وقتی غذا را به طور کامل نمی جویم ، وقت نداریم که در حین غذا حضور داشته باشیم. همچنین غذای ضعیف هضم می شود ، که می تواند حواس شما را از خوردن پرت کند.

دفعه بعد که برای خوردن غذا می نشینید ، به طور فعال به جویدن فکر کنید ، و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود گوش دهید.

وقتی می خواهید چیزی را که واقعاً می خواهید بخورید.

ما به دلیل احساسی که داریم نمی خواهیم غذا بخوریم باید یا نباید دارند.

هرچه بیشتر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود هماهنگ باشید ، هنگام غذا خوردن می توانید توجه و توجه بیشتری داشته باشید.

غذا باید طعم داده شود و لذت ببرید ، خسته کننده نیست!

امروز تغذیه آگاهانه را تمرین کنید

اگر تازه با غذای آگاهانه آشنا شده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که همه کارها را یکباره امتحان نکنید.

همه این 10 روش برای تغذیه آگاهانه عالی هستند ، اما ابتدا یک یا دو روش را انتخاب کنید. این به شما این امکان را می دهد که به راحتی این عادات جدید را ادغام کنید ، نه اینکه آنها را سرکوب کنید.

هنگامی که عادت های جدید شما به نظر می رسد طبیعت دوم را برای شما احساس می کند ، مانند اینکه در برنامه روزانه شما جا افتاده است ، می توانید یک یا دو عادت دیگر را به آن اضافه کنید.

این کار را ادامه دهید تا تمرین تغذیه آگاهانه خود را ایجاد کنید!

روش خوردن آگاهانه

خوردن آگاهانه به تعداد بیشماری از اعضای محروم کمک کرده است تا در عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات آگاهانه را با سهولت ، نه با استرس ، با لذت و نه نارضایتی شکل دهند.

با پیوستن به خوردن آگاهانه امروز می توانید سفر خود را به سمت خوردن متعادل از امروز آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید