معاون اول: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است


در مراسم تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موارد زیر مطرح شد:

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تمامی دستگاه های دولتی با صمیمیت تمام آماده دریافت پیشنهادات، تذکرات، انتقادات و ایده های سازنده هستند، گفت: مدیریت صحیح کشور جز با همدلی و عزم ملی محقق نمی شود.

معاون اول: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است

رویداد۲۴ محمد مخبر ظهر امروز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه را یکی از مهم ترین دستگاه های اجرایی کشور برشمرد و گفت: بیش از ۵۳ درصد بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. یک طبقه، ۷۰ درصد جمعیت کشور با خدمات و استانداردهای این وزارتخانه ها پیوند خورده اند و پتانسیل بالایی برای ارائه خدمات در حوزه های اشتغال، بهداشت و آموزش در این مجموعه وجود دارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه در دولت سیزدهم در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گام های مهم و قابل توجهی برداشته شد، افزود: برای استفاده حداکثری از خدمات این دستگاه اجرایی لازم است همه امکانات آن را به درستی بداند.

مخبر با اشاره به برخی از مشکلات پیش روی کشور در حوزه کالایی، تورم، اشتغال و دیپلماسی منطقه ای و بین المللی گفت: یکی از اقدامات دولت سیزدهم این است که بتوانیم بدون توجه به مشکلات بیرونی کشور را اداره کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تاکنون کشور را با درآمدهایی مانند نفت و مالیات اداره کرده ایم، تصریح کرد: دارایی هایی در کشور وجود دارد که تنها با بخش کوچکی می توانیم عدم تعادل مالی و بدهی دولت را تسویه کنیم. در حال حاضر بانک مرکزی و دولت در حال برنامه ریزی برای استفاده از این قابلیت ها هستند.

با اشاره به اینکه کارهای خوبی در حوزه مسکن و اشتغال در حال انجام است، تصریح کرد: اگر همه نهادها و سازمان ها برای کمک به دولت جلو بیایند شاهد تحولات جدی در حوزه توسعه و پیشرفت خواهیم بود.
دکتر مخبر در بخشی دیگر از سخنان خود از زحمات و خدمات دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه در مدت تصدی این وزارتخانه قدردانی کرد. مقام خود و با اشاره به توانمندی های وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دکتر سید صولت مرتضوی از ویژگی های خوب می توان به نظم، دقت، پیگیری، دانش کار و تواضع اشاره کرد.

وی رواج اقتصاد را یکی از رویکردهای سیاستی اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و با تاکید بر اینکه بخش تعاونی می تواند بستر انتقال اقتصاد به مردم را فراهم کند، گفت: در سال های اخیر سیاست و امنیت را به دستان خود واگذار کرده ایم. مردم و حتی جنگ تحمیلی با مردم به راه انداخت. این کار را کردیم، اما متاسفانه در بخش اقتصادی هنوز نمی‌توانیم امور را به دست مردم بسپاریم و مردم را آنطور که باید در حوزه اقتصادی بیاوریم.

این مخبر با اشاره به ضرورت ایجاد تحول بنیادین در نظام آموزش و مهارت آموزی، گفت: سازمان های فنی و حرفه ای می توانند نقش عمده ای در زمینه آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار داشته باشند و در این راستا می خواهم. مانند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این موضوع با جدیت رسیدگی کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگان در جامعه و خانواده ها از احترام ویژه ای برخوردارند، بر لزوم ساماندهی صندوق های بازنشستگی تاکید کرد و گفت: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است و از این وزارتخانه می خواهم که تمام تلاش خود را انجام دهد. در قدرت آن و توانایی مقابله با آن.

در این مراسم دکتر عبدالملکی وزیر اسبق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه گزارشی از اقدامات انجام شده در دوران تصدی خود و دکتر سید سوالت ارائه کردند. مرتضوی و وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از این اعتماد، برنامه های رئیس جمهور و رای اعتماد شورای اسلامی را برای این دستگاه اجرایی تشریح کردند.

در این مراسم با حضور معاون اول رئیس جمهور از وزیر سابق و وزیر مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی شد و حکم انتصاب وزیر جدید دکتر رئیس جمهور.