مطلع: امیدوارم واکسیناسیون عمومی در اسرع وقت به نتیجه مطلوب منجر شود.به گزارش ایمنا و با اشاره به پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور ، امروز چهارشنبه 22 اکتبر 1400 جلسه کمیته تخصصی تاج به ریاست محمد محبر برگزار شد.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مورد میزان و میزان واکسیناسیون در کشور ، گفت: با حمایت نخبگان ، رهبران مذهبی و فرهنگی و با حمایت همه مردم ، واکسیناسیون جمعیت نتایج را به حداکثر خواهد رساند. نتیجه مطلوب “. چه مقدار از مردم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: “خوشبختانه دولت واکسن کافی برای کروناویروس ارائه کرده است.” دولت در این زمینه بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

در این جلسه رئیس دفتر ریاست جمهوری ، وزرای بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، فرهنگ و گرایش اسلامی ، سرپرست وزیر آموزش و پرورش ، معاونان و نمایندگان برخی ادارات حضور داشتند. گزارش برخی از اعضای کمیته تخصصی در مورد ویروس کرونا در مورد روند مبارزه با بیماری کرونا ، واکسیناسیون عمومی و راهکارهای مقابله با عود بیماری ارائه شد.

بهرام عین اللهی ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، در این جلسه با اشاره به تمجید سازمان بهداشت جهانی از سرعت واکسیناسیون در ایران ، گفت: تا به امروز ، مردم 68 میلیون دوز واکسن دریافت کرده اند. بیش از 46 میلیون نفر اولین دوز و بیش از 21 میلیون نفر دو دوز واکسن دریافت کردند.

وی افزود: خوشبختانه زیرساخت های ارائه خدمات واکسیناسیون عمومی تکمیل شده است و آمارها نشان می دهد که سطح ایمنی دریافت کنندگان واکسن بیماری کرونر قلب در مقایسه با افرادی که واکسینه نشده اند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

سرپرست وزارت آموزش و علوم همچنین گزارشی از روند واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان در کشور ارائه کرد که بر اساس آن بیش از 85 درصد معلمان واکسن را دریافت کرده اند و تعداد دانش آموزانی که آن را دریافت می کنند به سرعت در حال افزایش است.

معاون وزیر کشور همچنین گزارشی از الزامات عملکرد ، ضمانت عملکرد و مقامات و مدیران تجاری در دوره واکسیناسیون پس از کرونا برای اصناف ، مشاغل و خدمات کارکنان دولت ، ترافیک و فعالیتهای آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی ارائه کرد. …

در این جلسه ، پس از شنیدن نظرات کارشناسان و تبادل نظر اعضا ، تصمیمات لازم برای تسریع روند واکسیناسیون عمومی و راهکارهای مقابله با عود بیماری کرونر قلب گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید