مرسلیم: قبل از اغتشاشات مردمی را در خیابان دیدم که برهنه به دنیا آمده بودند!


نماینده مردم تهران در شورای اسلامی گفت: چند ماه پیش و در چند مورد قبل از اغتشاشات مردمی را دیدم که برهنه در خیابان به دنیا آمدند، این اتفاقات نشان داد که دشمنان نظام برای تعرض به حاکمیت برنامه داشتند. زیرا ریشه های انقلاب اسلامی فرهنگی و معنوی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید مصطفی میرسالم از چهره های برجسته اصولگرایی درباره وضعیت موجود و لزوم رعایت قوانینی مانند حجاب اجباری. رویداد ۲ وی می گوید: نظام جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی و قوانین قانونی دارد که باید رعایت شود. قانون باید رعایت شود وگرنه نظم از بین می رود. هیچ کس نباید از احکام اسلام تخطی کند. بنابراین باید در این مسیر دقت کرد و در اجرا دقت کرد. نهادهای مختلف در کشور وظایف متفاوتی در موضوع حجاب دارند. برخی از اقدامات آنها فرهنگی، برخی نشانه و مشروط است و وجود گشت ارشاد دارای مبنای قانونی است.

قبل از ناآرامی ها، من مردم برهنه را در خیابان دیدم

نماینده تهران می گوید: من از چند ماه پیش و در موارد معدودی حتی قبل از ناآرامی مردم را از بدو تولد برهنه در خیابان دیدم. این اتفاقات نشان داد که دشمنان نظام برای تعرض به حاکمیت برنامه داشتند چرا که انقلاب اسلامی ریشه در فرهنگ و معنویت دارد.

دشمن برای شناخت جمهوری اسلامی صدها پژوهشکده تأسیس کرده است

یکی از اعضای حزب اسلامی المطلف می گوید: دشمنان نظام متوجه شدند که با اصرار بر مسائل اقتصادی، کارشان به خوبی پیش نمی رود. از طرفی تمرکز بر مسائل نظامی هم برایشان خوب نبود، چون تاریخ هشت ساله جنگ تحمیلی را دیدند. پس رفتند فکر کردند و بر اساس مطالعات دقیق آمدند وارد مسائل فرهنگی و معنوی ما شوند. بیش از صدها پژوهشکده در زمینه معارف اسلام، ایران و جمهوری اسلامی تأسیس شده است.

وی می گوید: این موسسات تحقیق کردند که آیا انقلاب ۵۷ اقتصادی بوده است؟ جواب منفی بود. نه اینکه در آن زمان مشکلات اقتصادی وجود نداشت، بلکه انگیزه مردم از انقلاب اقتصادی نبود. آنها فهمیدند که مردم ما ذکر یا حسین خود را به یاد دارند و به عاشورا اعتقاد دارند، بنابراین مسائل فرهنگی و معنوی را پیگیری کردند و در تحقیقات تکمیلی خود به این نتیجه رسیدند که اگر مشکلات اقتصادی در جامعه افزایش یابد، علاقه به مسائل معنوی ضعیف می شود. . یعنی اگر درگیر مسائل اقتصادی هستید و نمی توانید حقوق زن و فرزندتان را بپردازید، اگر یکی به شما می گوید چرا به این امر مشروع پایبند نیستید؟ ممکن است به او بگویید برود و من به زندگی خود ادامه دهم.

مرسلیم می گوید: حتی وزارت خارجه آمریکا نیز این نظریه را بیان کرده است. آنها به دنبال تحمیل فشار اقتصادی بر ایران برای سوء استفاده از آن برای ایجاد ضعف در زمینه های فرهنگی و معنوی مردم بودند که از دو سال پیش به طور جدی آغاز شد.

بی حجابی به خاطر ضعف گشت ارشاد نیست، بلکه نقشه دشمن است.

نماینده تهران گفت: می گویند حجاب فراگیرتر شده است. پس مسائل پشت قضیه باید روشن شود، یعنی آشکار شود تا همه بدانند که دشمن نقشه دارد. اینطور نیست که مثلاً گشت فرمان ضعیف بود و این شورش درست شد، یعنی دشمن از این اتفاق استفاده ابزاری کرد.

صدا و سیما باید اعترافات بازداشت شدگان را منتشر کند

می گوید: نظام، صدا و سیما باید افشاگری کند. اعترافات بازداشت شدگان باید علنی شود تا همه حقایق را بدانند. گرچه مردم به چنین کاری مشغول هستند، اما اینجا هم دست از دشمنان برداشته ایم و اکنون باید راه خنثی سازی را طی کنیم. به این معنا که بخواهیم بفهمیم انقلاب اسلامی چگونه به وجود آمد و آن را پایه گذاری کرد و گفت برای حفظ این نظام چه باید کرد. این کار نباید با تدابیر قوی انجام شود، بلکه باید جنبه تفاهم داشته باشد. فرض کنید نظافت برای همه خوب است و حالا اگر فردی بخواهد ناپاک و ناسالم زندگی کند، خود به خود از جامعه طرد می شود. این موضوع مخصوصاً برای نسل جوان ما که الان وارد عرصه شده اند و اتفاقات قبل از انقلاب را ندیده اند ضروری است.

مرسلم می گوید: اگر حجاب در ذهن و فهم مردم تضاد شود و حجاب وارد میدان شود ذلیل می شود و این مبنا ممکن است. در اوایل اسلام این کار به این صورت بود که کسانی که به فحشا روی می آوردند بر درب خانه های خود پرچم می گذاشتند. اسلام نشان داده که با نجاست نمی توانی به هدف برسی. حال کسانی که به آخرت ایمان دارند سریعاً این مطالب را درک می کنند، زیرا در قیامت باید پاسخگو باشند. ما باید به موضوع حجاب بپردازیم تا این روند تا حد امکان به منصه ظهور برسد.»

گرفتار