مراقب عوارض چشم کرونا باشیدبه گزارش اسم ، محمد سلیمانی در مورد “اثرات ویروس کرونا بر چشم” اظهار کرد: شایع ترین علائم این ویروس در چشم علائم است ورم ملتحمه (ملتحمه) این علائم شامل قرمزی ، سوزش ، درد و ترشح از چشم می شود. این علائم اغلب هر دو چشم را درگیر می کند.

وی با اشاره به سی و یکمین کنگره سالانه انجمن چشم پزشکی ایران که در روزهای آینده برگزار می شود ، افزود: برخی از بیماران مبتلا به کووید -19 ابتدا علائم التهاب ملتحمه را نشان می دهند و سپس ویروس کرونا این بیماران را مبتلا می کند. این علائم معمولاً با قطره اشک مصنوعی و ضد بیوتیک های ساده بهبود می یابند و در بیشتر موارد نیازی به مراقبت ویژه از چشم ندارند.

این متخصص قرنیه گفت: “البته ، ممکن است که ویروس کرونا در اسرار بیماران مبتلا به ملتحمه وجود داشته باشد و به دیگران منتقل شود.” بنابراین ، افراد مبتلا به ویروس ، به ویژه کسانی که علائم ملتحمه دارند ، باید از دست زدن به چشم و لوازم جانبی خود اجتناب کنند و از حوله و بالش شخصی استفاده کنند.

سلیمانی افزود: بیماران کووید -19 در خطر هستند تبخال قرنیه است تبخال شاید به خاطر مصرف دارو استروئیدها یا نقص ایمنی ناشی از خود ویروس ؛ بنابراین ، افرادی که مبتلا به ویروس کرونا هستند می توانند در صورت قرنطینه بودن و داشتن علائمی مانند درد و قرمزی چشم به صورت آنلاین با چشم پزشک مشورت کنند یا در صورت بروز این علائم پس از این دوره با چشم پزشک مشورت کنند.

وی گفت: کروناویروس می تواند شریان های شبکیه را مسدود کرده و در نتیجه بینایی را از دست بدهد. در نتیجه ، بیماران مبتلا به کووید -19 نیز می توانند از کاهش بینایی رنج ببرند.

مدرس دانشگاه علوم پزشکی تهران بیماریهای قارچی. ضقه وی خاطرنشان کرد: دلیل ظاهر چشم نقص سیستم ایمنی بدن است که توسط خود ویروس یا استفاده از کورتیکواستروئیدها ایجاد شده است. شالازیون یا این افراد می توانند مژه های بیشتری ببینند که هنگام شستشو بهتر است. چشم ها کنترل با شامپو بچه و مراقبت های حمایتی.

سلیمانی ادامه داد: ترشحات خونی یا سیاه بینی ، کاهش بینایی و برآمدگی چشم ها از جمله علائمی است که معمولاً در بیماران مبتلا به کووید -19 شدید یا کسانی که به مدت طولانی کورتیکواستروئید مصرف کرده اند ، مشاهده می شود.

او گفت: “بیماران مبتلا به قارچ.” ضقه چشم باید فوراً به پزشک مراجعه کرده و داروهای ضد قارچ را زیر نظر پزشک مصرف کند. همچنین ، در برخی موارد ، باید ترشحات و بافت ها وجود داشته باشد نکروز قارچ بینی (مرده) بینی را بردارید.

این ویژگی قرنیه ذکر شده است: این قارچ می تواند از بینی به فضای کره چشم منتقل شود. این قارچ در محیط وجود دارد ، اما فقط بر افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف تأثیر می گذارد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید