محاسبه و طراحی پمپ اطفاء حریق


محاسبه و طراحی پمپ اطفاء حریق باید بر اساس مقدار و فشار آب مورد نیاز باشد تا بتوانید تا حد امکان در مصرف آب آتش نشانی صرفه جویی کنید. گروه پمپ نوید با داشتن نیروهای متخصص و حرفه ای در این زمینه شما را در انتخاب این محصول بر اساس استانداردهای جهانی یاری می کند.

اکثر ساختمان ها و پروژه های مسکونی، اداری و تجاری بزرگ و کوچک که طراحی می شوند نیاز به ۴ یا ۵ طبقه دارند. پمپ تقویتیپمپ اسپادان متعهد به تامین آب شرب و اطفای حریق با توجه به شرایط ساختمان می باشد. به همین دلیل شرکت های تولید کننده این محصول پمپ های آبرسانی را با ارائه کاتالوگ های مختلف بر اساس استانداردهای بین المللی و بر اساس محاسبات هد و تقویت کننده جریان دسته بندی می کنند تا مشتریان و خریداران بتوانند مناسب ترین نوع را خریداری کنند.

تقویت کننده پمپ آتش نشانی چیست؟

تقویت کننده پمپ آتش نشانی

بوستر پمپ آبرسانی از اتصال چند موتور پمپ به صورت موازی در کنار هم تشکیل می شود، این پمپ ها به دلیل متغیر بودن میزان آب مصرفی سبک ساخت خاصی ندارند. چون باید محاسبات دقیقی برای آنها انجام شود، امروزه با ساختمان های بلند و پروژه ها نظارت بر نکات ایمنی ضروری و ضروری است. یکی از مهمترین عناصر ایمنی در ساختمان ها استفاده از سیستم های اعلام و اطفاء حریق می باشد.

تقویت کننده پمپ آتش نشانی پمپ اسپادان ابزاری ضروری در سیستم شهرسازی مدرن است که در سیستم اطفای حریق مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول فشار قوی در مدار آبرسانی قرار می گیرد و آب مورد نیاز شبکه اطفای حریق را تامین می کند و برای جلوگیری از گیرکردن پمپ ها به دلیل راندمان پایین این محصول از مدار فرمان برای راه اندازی دوره ای پمپ استفاده می کنند. در عرض ۱۵ روز از این مشکل جلوگیری کنید.

محاسبه و طراحی پمپ اطفاء حریق چگونه است؟

مطابق با استانداردهای جهانی، هر پمپ تقویت کننده پمپ نوید اسپادان باید بتواند تمام دبی مورد نیاز محل را تامین کند و محاسبه طراحی این محصول تضمین کننده رعایت تمامی قوانین لازم برای نصب این محصولات می باشد. این محصول به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاسیسات اطفای آب در ساختمان های مختلف به شمار می رود که عملکرد صحیح این محصول به عوامل زیادی مرتبط است. از مهم ترین عوامل می توان به طراحی این محصول، محاسبه فشار، ساخت پمپ، سرویس و نگهداری و نحوه کنترل آن اشاره کرد.

هر قسمت از این محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما محاسبه و طراحی این محصول یکی از مهم ترین قسمت هایی است که باید مقدار و فشار آب مورد نیاز را تنظیم کرد، محاسبه دقیق این محصول آتش نشانی بر اساس دو عامل بسیار مهم است: تخلیه رخ می دهد و سر پمپ که در زیر به طور مفصل بررسی می کنیم:

حداکثر مصرف دبی یا جریان

دبی پمپ به میزان حجم مایع در یک بازه زمانی مشخص گفته می شود که در کشور ما بر اساس واحد گالن در دقیقه محاسبه می شود. برای محاسبه دبی پمپ آتش نشانی، بر اساس نوع کاربری سازه، ارتفاع و مساحت زیربنا انتخاب می شود. حداکثر فشار یا افت هد، برای محاسبه حداکثر هد یا فشار، مواردی مانند ارتفاع عمودی، باز کردن این محصول تا حداکثر شیر، محاسبه طول مسیر آب زیاد و فشار، میزان فاصله عمودی از دهانه مخزن ذخیره آب به قسمت مکش و چند مورد دیگر مهم می شود.

پس از محاسبه دقیق این اعداد لازم است همه آنها را با هم جمع کنید تا در نهایت عدد هد پمپ بدست آید.برای محاسبه دقیق این محصول نیاز به نیروهای متخصص و متخصص و آشنا به تمامی فرمول ها، نکات مهم و پارامترها می باشد. شما از دسترسی آسان به این کارشناسان و متخصصان در پمپ گروه نوید استفاده کنید.

انواع پمپ های مورد نیاز در ساخت بوستر پمپ آتش نشانی

پمپ تقویتی

بوستر ناود برای پمپ آتش نشانی پمپ اسپادان با موازی چند موتور الکتریکی به صورت موازی شکل می گیرد که نمونه های مختلفی از پمپ ها برای این کار مناسب می باشند. استفاده صحیح و مناسب از هر یک از این محصولات به خصوص در مواقعی که شهر نمی تواند فشار مورد نیاز را در بالاترین نقاط ساختمان تامین کند و باعث آسیب به لوله ها و در این قسمت انواع پمپ های متداول شود. یک بوستر پمپ بسازید ما خدمات آتش نشانی را ارائه می دهیم:

پمپ جابجایی مثبت

این نوع بوستر پمپ با کمک نیروی مثبت فشار مورد نیاز را ایجاد می کند و پمپ های پیستونی در این گروه قرار می گیرند.

پمپ های تقویت کننده حرکت

پمپ های حرکتی که پمپ های گریز از مرکز نامیده می شوند، انرژی جنبشی را از طریق پروانه پمپ نصب شده روی آنها تولید می کنند. از مهم ترین قطعات پمپ های حرکتی می توان به بدنه پروانه، الکتروموتور، لوله اتصال و لوله مکش اشاره کرد.

تقویت کننده پمپ کف

تیزر در اصفهان

بوستر پمپ زمینی نه تنها برای افزایش فشار آب در واحد آتش نشانی استفاده می شود، بلکه از این نوع پمپ برای تهویه مطبوع نیز استفاده می شود. مدل بوستر پمپ از طریق شاسی چدن خاکستری به زمین متصل می شود.

پمپ آتش نشانی بوستر جوکی

این پمپ ها که به عنوان پمپ های پیشرو در بازار شناخته می شوند، دبی بسیار پایینی دارند و همانند سایر پمپ های تقویت کننده در نظر گرفته شده اند. این بر وضوح منحنی عملکرد آن تأثیر می گذارد.

خرید بوستر پمپ نوید پمپ اسپادان با طراحی دقیق

محاسبه و طراحی تقویت کننده پمپ آتش نشانی در مجتمع نوید پمپاژ توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده انجام می شود. در هنگام طراحی و ساخت این محصول کلیه پارامترهای مورد نیاز مانند تابلو برق این محصول از استانداردهای طراحی می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در حین تهیه این محصول و محاسبه دقیق ظرفیت و فشار مورد نیاز پمپ های پروژه خود می توانید از کارشناسان خبره از کیت کمک بخواهید و اطلاعات کافی و جامع را به دست آورید. در واقع محاسبه این محصول بر اساس طراحی آن بوده و قبل از آن با بررسی نقشه های موجود پروژه، جهت تهیه بوستر پمپ مورد تایید سازمان آتش نشانی جهت خرید بوستر پمپ و پمپ آب خانگی از نوید پمپ اسپادان به آدرس زیر مراجعه نمایید. سایت می بینیم.