ما به روسیه پهپاد نفروختیم و مسکو هم درخواستی نداد ما به کشورهای در حال جنگ سلاح نمی فروشیم.


آصفری گفت: ایران هیچ مانعی ندارد که به هیچ کشوری سلاح بفروشد، هرچند از روسیه درخواستی دریافت نکردیم و اقدامی نکردیم و علاقه ای به دخالت در این جنگ نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از سایت مثلث، محمدحسن عصفری نماینده مجلس درباره فروش پهپاد به روسیه در جنگ اوکراین گفت: اصل این ماجرا نادرست است، هرچند جمهوری اسلامی عراق ایران ندارد. تصمیم در برجام برای فروش تسلیحات و هر زمان که بخواهیم سلاح های خود را به هر کشوری که بخواهیم می فروشیم و هیچ منع قانونی در این زمینه نداریم، بنابراین هیچکس نمی تواند جمهوری اسلامی ایران را در فروش تسلیحات محدود کند. و ما آماده ایم به هر کشوری که تقاضای اسلحه کند، اسلحه بفروشیم. از آنجایی که آمریکا و اروپا نیز سلاح می فروشند، ما حاضر نیستیم به کشوری که در حال جنگ است، سلاح بفروشیم.

وی درباره تلاش غرب برای اثبات فروش پهپادهای ایرانی به روسیه افزود: این تلاش برای به بن بست رسیدن مذاکرات است و آمریکا فرار می کند تا بتواند ایران را در مجامع بین المللی مورد بازجویی قرار دهد، اما آنها باید این را بفهمند. ایران هیچ مانعی برای فروش ندارد.» هیچ سلاحی علیه هیچ کشوری ندارد البته ما از روسیه درخواستی دریافت نکردیم و اقدامی نکردیم و علاقه ای به دخالت در این جنگ نداریم و مخالف جنگ هستیم و این دو کشور باید مشکلات خود را حل کنند. مشکلات از طریق گفتگو

آصفری در پایان درباره دخالت آمریکا در این امر و پیام غیررسمی بایدن گفت: ما معتقدیم اگر بایدن می‌خواهد در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده حرفی بزند، باید تکلیفش را روشن کند، حالا توپ در زمین آمریکاست و ایران هم خواهد بود. به تعهداتش عمل کند.» وفاداری آمریکا، اما مذاکرات غیرمستقیم هم انجام داد، اما اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، ایران منتظر آمریکا و دیوار مذاکره نخواهد ماند و تحریم ها را نمی پذیرد و تصمیم دیگری از سوی ایران گرفته می شود. و این به نفع آمریکا نیست.

گرفتار