مالیات استخراج را دو برابر کنید


به گزارش تجارت نیوز، میزان مالیات بر درآمد از معادن تبلیغ می شود.

به گزارش تسنیم، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به جمع آوری اطلاعات، راستی آزمایی عملکرد و میزان استخراج معادن دولتی، تصریح کرد: درآمدهای حاصل از معادن از نظر وزارت اقتصاد به صورت طبقه بندی شده است. وی در زمینه «سایر درآمدها» گفت: در این راستا و بر اساس بند (س) تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱، وظیفه ماست که اطلاعات عملکرد مودیان را از طریق دولت دیگری جمع آوری کنیم. آژانس و در این مورد خاص وزارت امنیت.

احسان خاندوزی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی از معادن کشور پیش بینی می شد، اظهار داشت: با این حال تا پایان سال ۱۴۰۰ از این محل ۱۹ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته ایم.

خاندوزی افزود: حقیقت این است که در سال گذشته گزارش هایی مبنی بر عدم افشای حجم استخراج توسط اپراتورها داشتیم که پس از بررسی متوجه شدیم این موضوع صحت دارد و در این زمینه با کمبود فاحش مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: با کنترل تبلیغات و سایر داده های مالی بهره برداران معدنی به ویژه معادن موجودی و بررسی گزارش های مختلف توانستیم تقریباً دو برابر انتظار از آنها مالیات دریافت کنیم.

وضعیت صورت های مالی شرکت های دولتی

وزیر اقتصاد گفت: بر اساس این گزارش ها و مصاحبه ها، امسال برآورد درآمد مالیاتی از معادن کشور را به ۴۰ هزار میلیارد تومان رساندیم.

احسان خاندوزی در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره صورت های مالی شرکت های دولتی گفت: زمانی که برای اولین بار در مهرماه سال گذشته صورت های مالی ۳۰۰ شرکت دولتی را در سامانه کدال منتشر کردیم. . واکنش خوبی از سوی جامعه و به ویژه شورای اسلامی بود و ما هم گرفتیم و خود نمایندگان در بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، وزارت اقتصاد را موظف کردند در سال ۱۴۰۱ این کار را انجام دهد.

خاندوزی افزود: امسال به جز هفت یا هشت شرکت دولتی (مثلاً شرکت ملی نفت) که به دلایل امنیتی اجازه انتشار اطلاعات مالی آنها را نداریم، اطلاعات ۳۹۶ شرکت غیردولتی بوده است. منتشر شده در سامانه کدال و … همچنان خود را موظف می دانیم تا پایان سال این لیست را تکمیل کنیم.

وی گفت: حداقل ۲۰۰ شرکت دولتی دیگر هستند که در کودال حضور ندارند زیرا هنوز حسابرسی نشده اند، اما به محض تشکیل جلسات و حسابرسی، بلافاصله صورت های مالی کامل آنها را منتشر خواهیم کرد.

۱۰۱۰۰۰ گزارش پولشویی ارسال شده است

وزیر اقتصاد و در خصوص فعالیت مرکز اطلاعات مالی در وزارت امور اقتصادی و دارایی و شورای عالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم گفت: در این زمینه چون در دولت قبل بوده است. با نگاهی به خارج از کشور در بحث پولشویی به نوعی تاخیر داشتیم اما در چند ماه گذشته فعالیت این مرکز و وزیر کشور افزایش چشمگیری داشته است.

احسان خاندوزی با تشریح اینکه فعالیت های مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی با سرعت چند برابر نسبت به سال های گذشته در حال پیگیری است، گفت: ۱۰۱ هزار گزارش به دبیر شورای عالی ارسال شد. مبارزه با تروریسم. – پیشگیری از جرایم پولشویی از بدو تاسیس مرکز و تامین مالی تروریسم به ویژه از سیستم بانکی به دلیل عدم کیفیت کافی به بازگشت حدود ۴۸۰۰۰ عنصر به آن رسیده است و از آنها خواسته شد گزارش های خود را در این خصوص تهیه کنند. . استاندارد جدید.

خاندوزی همچنین از تهیه نسخه اولیه سند ملی ارزیابی ریسک مبارزه با پولشویی تا پایان بهمن ماه سال جاری خبر داد.