ماسک آکنه ؛ 10 ماسک فوق العاده موثر خانگی


بسیاری از افرادی که آکنه زیادی روی پوست خود دارند به دنبال بهترین ماسک آکنه هستند. آکنه یکی از مهمترین مشکلاتی است که برخی افراد با آن آشنا هستند و می خواهند از شر آن خلاص شوند.

دلایل ایجاد آکنه بسیار متنوع است و با یافتن علت آن می توانید آنها را برطرف کنید. ماسک های آکنه یکی از راه های درمان آکنه این است که انواع مختلفی دارد و هر کدام مزایا و ویژگی های متفاوتی دارند.

از آنجا که بسیاری از مردم با ماسک های آکنه آشنایی کامل ندارند و به همین دلیل ، ما برخی از مهمترین و موثرترین ماسک های آکنه را ارائه می دهیم.

مزایای ماسک های آکنه

مزایای ماسک های آکنه:

ماسک های آکنه برای از بین بردن آکنه آنها دارای مزایای زیادی هستند و از آنجا که انواع مختلفی دارند ، هر کدام دارای خواص و مزایای زیادی هستند.

ماسک آکنه در از بین بردن جوش ها خوب است و از آنجا که کل صورت را به خوبی می پوشاند ، می تواند بر روی هر گونه آکنه اثر کرده و آن را التیام بخشد.

ترکیبات موجود در ماسک های آکنه برای درمان و از بین بردن آکنه عالی هستند. اگر می خواهید از شر آکنه خلاص شوید ، می توانید از هر یک از این موارد استفاده کنید. در اینجا برخی از مهمترین آنها وجود دارد که به شما در شناخت بهتر آنها کمک می کند.

بنابراین ، اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

فقط هر 15 روز هر جوش را از بین ببرید

پک صورت آکنه

من به شما قول می دهم این آخرین باری است که در صورت خود آکنه پیدا می کنید … اگر می خواهید فقط در 15 روز بدون هیچ مشکلی جوش های صورت خود را از بین ببرید! روی دکمه زیر کلیک کنید.

صفحه برداشتن را به مدت 15 روز بجوشانید


معرفی 10 ماسک برای آکنه و از بین بردن آنها

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ماسک آکنه یکی از این ماسک ها است بهترین درمان ها آکنه یک بیماری شایع پوستی است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند.

البته افرادی هستند که می خواهند از ماسک های آکنه استفاده کنند اما ممکن است با انواع آن آشنا نباشند. به همین دلیل ، در زیر برخی از مهمترین آنها را ارائه می دهیم:


 1. جو دوسر و سرکه سیب

  بلغور جو دوسر و سرکه سیب:

این ماسک یکی از بهترین ماسک های آکنه است که برای از بین بردن آکنه استفاده می شود.

از آنجا که سرکه سیب سرشار از اسیدها و ویتامین های میوه است ، تأثیر فوق العاده ای روی پوسته پوسته شدن پوست دارد.

بسیاری از افرادی که لکه های قهوه ای آنها بقیه جوش ها را روی صورت خود دارند و می توانند آنها را با سرکه سیب به خوبی درمان کنند. با مخلوط کردن جو دوسر و سرکه سیب می توانید از آن به عنوان لایه بردار بسیار قوی استفاده کنید.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید از 2 قاشق غذاخوری جو معمولی خام ، خوب خرد شده استفاده کنید. سپس یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق غذاخوری سرکه سیب را به این مخلوط اضافه کنید ، آنها را خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.

برای بهبود اثربخشی این ماسک ، می توانید یک قطره روغن درخت چای به آن اضافه کنید تا اثر آن در از بین بردن آکنه افزایش یابد.

قبل از استفاده از این ماسک شما باید صورت خود را تمیز کنید و روی صورت بمالید تا خوب خشک شود. پس از 15 دقیقه ، خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک ماست لیمو و سفیده تخم مرغ

  ماسک ماست لیمو و سفیده تخم مرغ:

یکی دیگر از ماسک های آکنه که برای درمان آکنه زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

این ماسک دارای خواص ضد باکتریایی است که توسط لیمو بسیار تقویت شده است.

شما هم باید بدانید ماست و لیمو یکی از بهترین لایه بردارهای صورت هستند به بهترین شکل می توانند جوش ها را از بین ببرند. پروتئین موجود در این ماسک با وجود سفیده تخم مرغ بسیار بیشتر است. سیستم محافظت از پوست آن کمک می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چهار قاشق چای خوری آب لیمو را با دو قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و سپس سه قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید. سپس سفیده تخم مرغ را اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید.

اگر راه حل پیدا شد ، باید ببازید کمی ذرت به آن فرم صاف و یکدست اضافه کنید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید.


 1. ماسک خیار و آلوئه ورا

  ماسک خیار و آلوئه ورا:

یکی دیگر از ماسک های آکنه که کار بسیار خوبی در از بین بردن آکنه انجام می دهد ، این ماسک است.

آلوئه ورا به خودی خود می تواند آکنه را درمان کند و وقتی با خیار ترکیب شود ، بسیار مثرتر است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید یک خیار را پوست بگیرید ، رنده کرده و دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا به آن اضافه کنید. اگر یک قاشق عسل به آن اضافه کنید قدرت لایه برداری خیلی بزرگتر می شود. این ماسک را باید روی صورت خشک بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید.


 1. ماسک توت فرنگی و خامه ترش

  ماسک توت فرنگی و خامه ترش:

این ماسک یکی از ماسک های آکنه اروپایی است که جوش ها را به خوبی از بین می برد.

خامه ترش سرشار از اسید لاکتیک و توت فرنگی سرشار از ویتامین C است که هر دو به درمان آکنه کمک می کند.

شما این ماسک را روی صورت خود قرار دهید طراوت و جوانی شما می بخشید و این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چند عدد توت فرنگی رسیده را با خامه ترش خوب ورز دهید و هم بزنید تا یک محلول همگن تشکیل شود. پس از تهیه ماسک ، آن را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک با عسل و موز

  ماسک موز عسل:

یکی دیگر از ماسک های آکنه که برای درمان آکنه زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

همه ما با فواید عسل آشنا هستیم و در ترکیب با موز ، فواید آن بسیار بیشتر است.

تهیه این ماسک در مقایسه با سایر ماسک ها بسیار آسان است. قیمت کمتر به همین دلیل است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری عسل و موز را با هم ترکیب کرده و آنها را خوب مخلوط کنید تا یک ماسک صاف و نرم ایجاد شود. این ماسک را باید به مدت 10 دقیقه روی صورت تمیز بمالید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

اگر از این ماسک یک بار در روز استفاده کنید ، تاثیر فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد.

 1. ماسک پیاز و جو برای آکنه

  ماسک پیاز و جو برای آکنه

همه ما می دانیم که پیاز فواید زیادی دارد و برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پیاز قدرت زیادی در تشکیل کلاژن در پوست دارد و می تواند سلول های پوست را جوان کند. جو همچنین می تواند به عمق منافذ پوست نفوذ کند.

ماسک پیاز و جو می تواند از رشد آکنه جلوگیری کرده و همچنین آکنه را به خوبی از بین ببرد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، ابتدا باید جو را بپزید و وقتی گرم شد ، پیاز را در آن رنده کنید. اگر احساس می کنید این ماسک به اندازه کافی ضخیم نیست ، باید این کار را انجام دهید کمی عسل به این اضافه کنید. توصیه می شود هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید و برای از بین بردن آکنه باید 15 دقیقه روی پوست بماند.


 1. ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ

  ماسک سفالی تخم مرغ و سفیده:

این ماسک می تواند با استفاده از آن تمام ناخالصی های روی پوست را از بین ببرد. منافذ پوست را به خوبی تمیز می کند. و برای افرادی که پوست خشک دارند بسیار مناسب است. برای کسانی که ساعت های زیادی در طول روز در خارج از خانه هستند ، بهتر است از این ماسک برای از بین بردن آکنه استفاده کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری خاک رس را با ذرت مخلوط کرده و سپس سفیده تخم مرغ را به آن اضافه کنید. برای افزایش اثربخشی این ماسک در از بین بردن آکنه ، می توانید از آن استفاده کنید. یک قطره روغن بابونه اضافه کردن.

این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود قرار دهید ، سپس صورت خود را کاملاً بشویید تا آکنه از بین برود.


 1. ماسک لیمو ترش و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو ترش و سفیده تخم مرغ:

آب لیمو یکی از بهترین داروهای آکنه است و تاثیر زیادی در درمان آکنه دارد. سفیده تخم مرغ همچنین دارای پروتئین بالایی است و می تواند آکنه را از بین ببرد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید سفیده تخم مرغ را جدا کرده و آب لیمو ترش را به آن اضافه کنید. این ماده و ماسک باید غلیظ شده و سپس به صورت زده شود ، بنابراین بهتر است این ماسک را به خوبی مخلوط کنید.


 1. ماسک جوش شیرین

  ماسک جوش شیرین:

این ماسک راه دیگری برای از بین بردن آکنه است که از گذشته تا به حال بارها استفاده شده است. جوش شیرین خواص زیادی دارد مقدار زیادی از آن وجود دارد ، به همین دلیل است که به عنوان یکی از بهترین ماسک های ضد آکنه شناخته می شود.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیری غلیظ ایجاد شود ، سپس ماسک را به خوبی روی صورت خود بمالید و پس از 10 دقیقه ماسک را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک با عسل و انگور برای آکنه

  ماسک با عسل و انگور برای آکنه

این ماسک همچنین یکی از ماسک های بی ضرر و عالی است که در از بین بردن آکنه کار فوق العاده ای انجام می دهد. انگور مانند عسل دارای خواص زیادی است. نقش مهمی در درمان بسیاری از مشکلات ایفا می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید انگور و عسل را ترکیب کنید ، و همچنین اگر آرد ذرت به این اثر دو برابر شدن را نیز اضافه کنید. پس از آن ، ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس با آب گرم خوب بشویید.


خلاصه ماسک آکنه:

همانطور که اشاره کردیم ، ماسک های آکنه در از بین بردن آکنه بسیار موثر هستند و به همین دلیل می توانید از آنها برای از بین بردن آکنه استفاده کنید.

ماسک های مختلف آکنه وجود دارد و هر کدام دارای خواص و ویژگی های متفاوتی هستند که اگر می خواهید به خوبی از شر آکنه خلاص شوید می توانید از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید