لزوم جلوگیری از ورود نیروهای امنیتی به محیط دانشگاه پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی هستیم


نماینده حقوقی رئیس جمهور بر جلوگیری از ورود دستگاه های امنیتی به فضای دانشگاه تاکید کرد و بر پیگیری مستمر دانشجویان بازداشتی از نهادهای مسئول تاکید کرد و اعلام کرد که این نماینده قانونی تمام توان خود را برای حل مشکلات به کار خواهد گرفت. چالش ها و مسائل. در محدوده قدرت و اختیارات آن.

به گزارش سایت رسانه دیارمیرزا به نقل از ایسنا، در دیدار محمد دهقان با جمعی از نمایندگان تشکل های دانشجویی و دانشجویان دانشگاه های تهران که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید و با حضور حدود ۵۰ نفر از دانشجویان، ۲۵ نفر از دانشجویان به بیان نظرات خود پرداختند. اعتراضات نگرانی ها و داستان هایی از وضعیت دانشگاه مورد بحث قرار می گیرد.

لزوم نگاه فرهنگی به دانشگاه به جای امنیتی، علاقه به کرسی های آزاد اندیشی، ایجاد زمینه گفت و گو بین گروه های مختلف دانشجویی، حضور مسئولان دانشگاه، گفتگوی مستقیم با دانشجویان و همچنین ضعف. مدیران دانشگاه در مدیریت بحران، پاسخگویی مسئولان دانشگاه در حوادث، ممنوعیت حضور نیروهای امنیتی در دانشگاه ها، پرهیز از حضور آنان در تجمعات دانشجویی در داخل دانشگاه، عدم تلاش برای سیاسی زدایی دانشگاه ها، استفاده از توانمندی های دانشگاه در امر حاکمیتی و تاکید بر اجرایی شدن مهمترین موضوعات اصول قانون اساسی به ویژه اصل ۲۷ و تسهیل در روند ایجاد تشکل های دانشجویی جدید توسط نمایندگان تشکل های دانشجویی ارائه شده است.

در زیر تعدادی از دانشجویان دستگیر و آزاد شده در حوادث هفته های اخیر را مشاهده می کنید که نظرات خود را اعلام کرده اند. برخورد مناسب ماموران حراست با دانشجویان، شناسایی روابط سنگین با تعدادی از دانشجویان دستگیر شده، لزوم رعایت قانون آیین دادرسی کیفری در احضاریه ها و ابلاغیه ها و رعایت ضوابط و تشریفات کمیته انضباطی بود. مسائل مطرح شده توسط این دانشجویان

معاون حقوقی رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه دانشجویان نخبگان جامعه هستند که قدرت نمایندگی مردم و نفوذ در دولت و مسئولان را دارند، افزود: باید از این قدرت و توانایی صیانت شود. وقتی بین دانش‌آموزان و کسانی که در فضای فتنه‌انگیز رفتارهای مخرب و مخرب انجام می‌دهند، جدایی وجود نداشته باشد، فضا تبدیل به یک محیط امنیتی می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور با ابراز تأسف از آسیب های وارده به امنیت کشور، گفت: جان و امنیت همه فرزندان و جوانان کشور برای ما مهم است، چه این افسر نیروی انتظامی که بوده است. قبلا مجروح یا شهید شده بود. اغتشاشگران یا بسیجی عزیزی که چاقو زدند، اسلحه مزدوران خارجی مجروح شدند یا شهید شدند و چه آن جوان بود که از هیجان و مجروح به خیابان آمد، همه متأسفند.

وی ادامه داد: زمانی که حصار امنیتی مختل شود، دشمنان کشور از این فضا نهایت بهره برداری را خواهند کرد. نظام جمهوری اسلامی ایران آنقدر قوی است که از این حوادث و دشمنی ها تکان نخورد و خدای ناکرده اگر روزی این رژیم تصادف کرد، بدیل این رژیم جریان خونخوار داعش و هجوم جنایتکاران است. . منافقانی که هیچ ناموس ایرانی آنها را قبول ندارد

در این جلسه آقای احمد حبیب نژاد معاون حقوقی تشکیلات بر پیگیری وقایع اخیر از منظر حقوقی قانون اساسی تاکید و بر تداوم این جلسات با حضور علاقمندان تاکید کرد. مسئولین و تلاش برای اصلاح برخی از قوانین و مقررات قانونی.

در این جلسه نمایندگانی از اتحادیه مستقل اسلامی، جنبش عدالتخواه دانشجویی، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشگاه تهران و همچنین دانشجویانی از تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، علم و صنعت، صنعتی شریف، فارابی حضور داشتند. در دانشگاه آزاد اسلامی و امام صادق (علیه السلام) حضور یافت.

گرفتار