قیمت جوجه جدید در بازار – تجارت نیوز


به گزارش پایگاه خبری تجارت، حبیب اسدالله نژاد گفت: طبق آمار در آبان ماه بیش از ۱۲۰ میلیون جوان جوجه ریزی شده که بیش از نیاز کشور است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان: به گفته وی، تولید بی رویه جوجه در کشور خارج از اختیار تولیدکنندگان و اجباری است و با افزایش مازاد حاصل از جوجه کشی دکمه ها، این نگرانی وجود دارد که حمایت از امور دام و وزارت جهاد قادر به حمایت از اقدامات لازم برای جلوگیری از تلفات پرورش دهندگان طیور نخواهد بود.

اسدالله نژاد می گوید: عرضه مرغ منجمد سیاست تنظیم بازار است، بنابراین عرضه مرغ منجمد زمانی باید انجام شود که قیمت آن بالاتر از قیمت مصوب باشد. در شرایط فعلی که قیمت مرغ بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان کمتر از قیمت مصوب است، دیگر نیازی به توزیع مرغ منجمد نیست.

به گفته وی، مرغ منجمد وارداتی که دو ماه پیش وارد کشور شده بود، تاریخ مصرف آن تمام شده است. سازمان دامپزشکی مدت اعتبار برخی از پروتکل های بهداشتی وضع شده را تمدید کرده است، اما به طور کلی مرغداران در عدم برنامه ریزی برای واردات مرغ منجمد مقصر نیستند.

بر اساس اعلام انجمن مرغداران، حداقل نیاز کشور به مرغ ۱۰۵ میلیون قطعه است. بنابراین برخی از جوجه های آذر باید از تولید خارج شوند.