قاچاق و کشتن تمساح – اتهام و حدس و گمان


به گزارش خبرنگار ایمنا ؛ اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در واکنش به انتشار اخبار و تصاویر در فضای مجازی و برخی خبرگزاری ها درباره قتل و کشتار تمساح در مشهد و انتشار مطالب نادرست ، در بیانیه ای تاکید کرد که قاچاق و کشتن تمساح یک اتهام و گمانه زنی در رسانه ها است.

اداره کل روابط عمومی در این بیانیه از همه فعالان ، محیط بانان و نمایندگان رسانه ها به دلیل نگرانی خود قدردانی می کند: گزارش هایی مبنی بر اینکه مکانیسم ذبح در مزرعه تمساح در مشهد مورد توجه قرار نگرفته است ، اما مانند گذشته در اخبار. به خبرگزاری ها و رسانه ها اعلام کرد که در راه این مزرعه فقط گردشگری تولید مثل ، پرورش ، تحقیقاتی و آموزشی انجام می شود.

لازم به ذکر است که مجوز حاصل تقریباً ده سال کار تخصصی توسط بخشها و سازمانهای مختلف و سرمایه گذاریهای بخش خصوصی است که کاملاً بر اساس پروتکلهای ملی و بین المللی است.

این بیانیه می افزاید: “البته ، نباید نادیده گرفت که نگرانی های زیست محیطی در مورد کشتن تمساح ها و احتمال ایجاد زمینه برای قاچاق این گونه تنها مورد اتهام و حدس و گمان است ، زیرا فعالیت ها و مجوز این مجموعه در حال حاضر قوانین کشور در سازمان شیلات ایران ، سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور و برای انواع مختلف وضع شده است. ریزتراشه سیستم نظارت و نظارت بصورت آنلاین نصب شده است ، بنابراین نظارت ما فعال است و شما هیچ نگرانی ندارید.

بیانیه زیست محیطی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به ماهیت پروژه و بهره برداری از فرصت های فضای مجازی ، اطلاعات عمومی کافی به ویژه در بین محیط بانان ارائه شده است. اما در این مدت طولانی هیچ پیشنهادی ارائه نشده است. ” یا انتقادی از سوی فعالان محیط زیست و دوستداران طبیعت و حیات وحش توسط اداره کل دریافت نشده است.

اداره کل محیط زیست خراسان رضوی همچنین با اشاره به استفاده از این مجموعه برای مقاصد گردشگری اظهار داشت: صدور مجوزها تا زمان صدور مجوزهای لازم برای پرورش و نه برای کشتار در سال 1998 ، اما با ظهور بیماری کووید به دلیل محدودیت ها ادامه داشت. بازدید بازدیدکنندگان و بسته شدن فضای گردشگری و تفریحی ، راه اندازی سایت به تعویق افتاده است.

این آژانس در بیانیه ای اعلام کرد که درخواست محیط بانان ، فعالان و ذینفعان مربوطه برای اصلاح رویه های مورد بررسی را می توان به درستی پاسخ داد ، و افزود: “بازخورد مثبت در مورد جو ، که گاهی ناعادلانه و ناعادلانه تلقی می شود ، نشان می دهد که بیدار فعال و فعال است. در حقوق حیوانات ، که قابل تقدیر است و این بخش در دست همه حامیان ، محافظان و دوستداران حیات وحش است که راه دشوار حفاظت از طبیعت را ادامه می دهند ، و مدیریت حیات وحش و موجود ارزشمند کشور در تلاش و حمایت ما هستند ، گرم و همیشه از انتقادات و پیشنهادات سازنده آنها استقبال کنید.

اولین مزرعه تمساح در مشهد حدود 10 روز پیش با رهاسازی 80 تمساح پرورشی که به لطف سرمایه گذاری بخش خصوصی از مالزی ، در شهر ملک آباد ، بین مشهد و نیشابور وارد کشور شدند ، شروع به کار کرد.

قاچاق و کشتن تمساح - اتهام و حدس و گمان

مرگ و میر سالانه 40 هزار ایرانی به دلیل آلودگی هوا

پرویز آوثتی نماینده مردم قروبه و دهگلان وی در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه 40 هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که با توسعه راه آهن می توان این مشکل را برطرف کرد. و ضررها کاهش.

فرمود: از ساکنان شهرها قروبه و دهگلان ما قدردانی می کنیم که آنها همکاری لازم را برای روشن شدن راه داشتند ، زیرا اگر حمایت این افراد نبود ، ما ممکن بود روند پروژه را تسریع نمی کردیم.

وی افزود: بحث اقتصاد مربوط به حوزه حمل و نقل است و سفرهای ریلی مزایای زیادی دارد و امیدواریم این مزایا بهترین تاثیر را بر مردم بگذارد.

وی اعلام کرد: سالانه 40 هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند و توسعه صنعت راه آهن می تواند راه را برای کاهش آلودگی هوا باز کند.

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تلفات در صنعت راه آهن 24 برابر کمتر از تلفات جاده ها است و با توسعه این صنعت از هدر رفت منابع انرژی جلوگیری می شود.

وی گفت: این کشور سالانه 180 میلیارد دلار سوخت مصرف می کند و اگر اقدامات زیربنایی در این راستا مانند توسعه صنعت ریلی داشته باشیم ، می توانیم صرفه جویی زیادی در سوخت داشته باشیم.

قاچاق و کشتن تمساح - اتهام و حدس و گمان

شناسایی یک گونه مرجانی سخت جدید در آبهای جزیره کیش

مریم محمدی ، رئیس بخش محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش ، گفت: گونه شناسایی شده مرجانی است (Plesiastrea versipora) که می تواند در مناطق معتدل و استوایی زندگی کند و با نام علمی مرجان مغز آناناس شناخته می شود. …

وی افزود: به دلیل شباهت این گونه با سایر مرجان های سخت مانند مرجان. وید و Tsifastreya در نگاه اول اشتباه می کند جزو حساب می کنند.
محمدی افزود: این نوع مرجان مانند مرجان های دیگر مانند مرجان است. وید در عمق 15 تا 16 متری ، آنها به ندرت در جزیره کیش زندگی می کنند ، و قبلاً در منطقه سنت برون (غرب جزیره کیش بین کیش و ایندورابی) مشاهده ، اما هنوز در جزیره کیش مشاهده یا ثبت نشده است.

رئیس اداره محیط زیست منطقه آزاد کیش ادامه داد: مرجان Plesiastrea تنها دو گونه دارد – Plesiastrea versipora و Plesiastrea devantieri ، گونه دوم تنها در دریای سرخ یافت می شود. پس از کشف این گونه مرجانی جدید در جنوب شرقی جزیره ، تعداد مرجان های سخت در جزیره کیش به 30 گونه افزایش یافته است.

قاچاق و کشتن تمساح - اتهام و حدس و گمان

جلوگیری از فعالیت های غیر مجاز در معدن هفت

مسلمان بربران ، رئیس بخش محیط زیست هفت وی اظهار داشت: پس از اعلام عمومی فعالیت های غیرقانونی در معدن سنگ فرش در مزارع واقع در مجاورت منبع آب شیرین روستای شماره 2 شهر. هفتکارکنان اداره محیط زیست این شهر محل عزیمت و مشکل را ردیابی کردند.

وی افزود: با انجام تحقیقات مشخص شد که یک بیل مکانیکی بدون دریافت مجوز ، سنگ و قاب ساختمان را در 100 متری منبع خارج می کند. به گاردین دستور توقف داده شد ، عملیات معدن متوقف شد و دستگاه برداشته شد. بیرون آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هفت وی ادامه داد: این دومین فعالیت معدنی در این مکان است که به دلیل مجاورت با منبع آب آشامیدنی مطابق مقررات زیست محیطی توسط این اداره متوقف شده است.

بربر گفت شهر هفت با وجود منابع فراوان سنگ و چارچوب های با کیفیت ، کیفیت همیشه از نظر معیارهای زیست محیطی مورد توجه قرار می گیرد ، جلوگیری از استخراج معادن از این معادن به دلیل حفاظت از محیط زیست ، اکوسیستم ها و ویژگی های طبیعی همیشه با جدیت دنبال می شود.

قاچاق و کشتن تمساح - اتهام و حدس و گمان

پرندگان مهاجر در زیستگاه تالاب میقان آنها در اراک فرود آمدند

عباس جودکی ، رئیس اداره حفاظت اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: خشکسالی و برخی تغییرات آب و هوایی مهاجرت پرندگان مهاجر را از اواخر سپتامبر امسال به تاخیر انداخت ، اما با فرود اولین گروه ها پرندگان مهاجر ، روند فصل پاییز انواع پرندگان آبزی و کنار آب در تالاب میقان شروع شده است و تعداد این پرندگان در حال افزایش است.

وی افزود: همه ساله با شروع فصل پاییز و سرمای هوا ، پرندگان از نذورات شمالی به مناطق جنوبی و گرمسیری کشور مهاجرت می کنند و برخی از این پرندگان زمستان را در تالاب در امتداد مسیر مهاجرت می گذرانند. … “ میقان آنها از اراک عبور می کنند و برخی به مناطق گرمتر سفر می کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: بزرگترین گروه پرندگان به تالاب مهاجرت می کنند میقان تا به حال ، اراک چمنزار بود و خشکسالی باعث تغییراتی در تغذیه و تامین آب پرندگان شد.

وی افزود: تالاب ها. میقان اراک در هشت کیلومتری شمال اراک در مناطق مرکزی کشور واقع شده و تنها تالاب دارای آب در پاییز است ، اما امسال به دلیل خشکسالی ، کاهش منابع و ذخایر. پزشکی غذا در زیستگاه طبیعی آن یافت می شود و به دلیل دمای بالای دریاچه ، آب تبخیر می شود و در حوضچه های نهایی آب کمی باقی مانده است و پرندگان بر اساس هوش ذاتی خود هنوز مهاجرت نکرده اند.

تالاب ها میقان اراک محل زندگی 140 گونه پرنده و 90 گونه پرنده مهاجر است که هر ساله وارد تالاب می شوند که مهمترین آنها گوزن خاکستری است. چنگر، خوتکااردک بالدار ، فلامینگو ، غاز خاکستری ، هوبر ، ترک کردن، حواصیل، اردک سرسبز.

قاچاق و کشتن تمساح - اتهام و حدس و گمان

اولین مشاهده یک گونه نادر از “اردک مرمریت” در استان کرمان.

منصور پورسینا رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: در شهریور ماه سال جاری ، 10 قطعه اردک مرمری برای اولین بار در منطقه آبی رودبار جنوبی مشاهده و ثبت شد. فرمانده. شهرها گزارشی دریافت نشد

وی افزود: زیستگاه این پرنده عمدتا در مجاورت آب شیرین قرار دارد و مناطق دارای پوشش گیاهی متراکم را به فضاهای باز ترجیح می دهد. این اردک در لیست گونه های در خطر انقراض قرار دارد و یکی از گونه های حفاظت شده در ایران محسوب می شود. اردک مرمر معمولاً به صورت جفت یا گروه کوچک یافت می شود و گاهی در زمستان گله های بزرگی را تشکیل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید