قارچ سیاه بیشتر در بیماران دیابتی دیده می شودفرزین خوروش وی در مصاحبه با ایمنا گفت: “به عنوان مثال ، بیماری عروق کرونر قلب می تواند برخی از بیماری های مزمن را تحریک کند.” او از التهاب قلب رنج می برد و عوارض جانبی روی بدن خود دارد.

وی افزود: اگر پس از یک ماه بیماری عروق کرونر قلب غیرطبیعی باشد و بیمار حال خوبی نداشته باشد ، باید به پزشک مراجعه کند تا بتواند وضعیت بدن خود را ارزیابی کند.

احتمال روماتیسم پس از بیماری عروق کرونر قلب

استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حتی ایجاد روماتیسم پس از بیماری کرونر قلب ، بیماریهای روماتیسمی ، بیماریهای قلبی ، بیماریهای تیروئید حتی پس از بهبودی با التهاب همراه است و پس از یک ماه منجر به بازگشت علائم و تب می شود. این افراد باید فوراً به پزشک مراجعه کرده و معاینات لازم را انجام دهند.

خوروش وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی در بین بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ، مصرف زیاد آب میوه ها با کورتیکواستروئیدها برای درمان بیماری عروق کرونر قلب است که در نتیجه باعث افزایش سطح قند خون در بیماران مبتلا به دیابت و بیماری عروق کرونر می شود. رژیم خود را رعایت کنید.

شیوع عفونت قارچی سیاه در بیماران مبتلا به دیابت شیرین

وی افزود: در بیماری عروق کرونر ، وقتی این بیماران قند خون بالایی دارند ، پس از دو هفته دچار ادم می شوند. یک طرفه به نظر می رسد همان عفونت قارچی سیاه که در سینوس های این بیماران رشد می کند ، قارچ سیاه بسیار خطرناک ، گران و کشنده است.

یک متخصص بیماری های عفونی توصیه کرد: بیماران مبتلا به دیابت باید بهداشت را رعایت کنند و به طور مرتب بینی خود را با آب نمک بشویند. در صورت عدم کنترل قند خون بیماران دیابتی و استفاده از انسولین کنترل نشده ، بیماران دیابتی باید قند خون خود را به شدت کنترل کنند. سطح قند خون در بدن بیمار ، عفونت قارچی ایجاد می شود و احتمال مرگ وجود دارد میر وجود دارد.

خوروش وی گفت: خطر ابتلا به این نوع قارچ در بیماران دیابتی و افرادی که از کورتیکواستروئیدها استفاده می کنند و همچنین افرادی که تحت شیمی درمانی برای بیماری عروق کرونر قرار گرفته اند و احتمال ابتلا به عفونت قارچی در آنها بیشتر است ، بیشتر است. بیماران مبتلا به قارچ سیاه در بخش بستری می شوند. …

ایسکمی قلبی ؛ قند خون بالا و بروز دیابت حاد

استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کرونا تا حدی قند خون را بالا می برد و منجر به حمله حاد دیابت می شود. علاوه بر این ، کورتیکواستروئیدهای مورد استفاده در بیماری عروق کرونر باعث افزایش سطح قند خون در بدن و مصرف زیاد آب میوه تجهیزات برای بیماران می شود. خطر ابتلا به قارچ سیاه در این گروه را بیشتر از سایر افراد کرون افزایش داد.

وی افزود: همه افرادی که با عروق کرونر بستری هستند در معرض این نوع عفونت هستند و شیوع آن در بین بیماران دیابتی بیشتر نشان داده شده است. در حال حاضر ، اکثر بیماران مبتلا به قارچ سیاه ، بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده یا بیماران پیوندی و همچنین افرادی هستند که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند. یا بیمارانی که شیمی درمانی می کنند.

یک متخصص بیماری های عفونی گفت: درمان عفونت های قارچی شامل حذف عفونت ها از اندام های بدن ، چشم ها و تراشیدن سینوس ها است. عفونت های حاد بدن یک بیمار کرونری منجر به مرگ می شود. “ میر اگر بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب دچار تورم یکطرفه صورت ، درد سینوس ها و دندان درد شوند ، احتمال ابتلا به عفونت قارچی بیشتر است و باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید