غرق شدن سالانه ۱۲۰ نفر در خوزستان


رئیس شورای امداد و نجات خوزستان با اشاره به تعداد غرق شدگان در این استان گفت: سالانه حدود ۱۲۰ نفر در خوزستان بر اثر غرق شدن جان خود را از دست می دهند.

محسن العبدلی روز چهارشنبه در جلسه شورای ورزش خوزستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان خوزستان بر اساس آمار در هشت سال گذشته جزو استان های اول کشور از نظر غرق شدن در رودخانه ها بوده است.

وی افزود: اگرچه میزان استفاده از سواحل شمال کشور چندین برابر خوزستان است اما در استان های مازندران و گیلان تعداد غرق شدگان کمتر است زیرا طرح ساماندهی سواحل این استان ها به خوبی اجرا شده است.

العبدلی اظهار داشت: ۷۵ درصد غرق شدگان استان خوزستان در رودخانه ها، ۱۱ درصد در مسیل ها و مابقی مربوط به پرورش ماهی و استخرهای کشاورزی است.

رئیس شورای نجات خوزستان گفت: برای کاهش غرق شدگان برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین شده و موضوع فنس کشی قنوات نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: وزارت نیرو و شهرداری ها می توانند با ارائه امکانات خود در این زمینه کمک زیادی کنند و برای این امر باید اتاق فکری تشکیل شود و با همکاری مسئولان مربوطه از غرق شدگان در استانداری کاسته شود.

ابدالی گفت: با استقرار نیروهای سیار در حاشیه رودخانه ها و هشدار به خانواده ها می توانیم تعداد غرق شدگان را کاهش دهیم که این امر مستلزم حمایت سایر دستگاه ها است.

بیست و یک تیم خوزستانی برای حضور در لیگ های بزرگ کشور قرار دارند

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به اینکه قرار است ۲۱ تیم خوزستانی در لیگ های مختلف کشور حضور داشته باشند، گفت: از این تعداد ۱۲ تیم متعلق به بانوان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، حمید بنی تمیم همچنین در دومین جلسه شورای ورزش خوزستان در سال ۱۴۰۱ که در استانداری برگزار شد، گفت: انتظار داریم با کمک شرکت های استان و شرکت های استان، تیم هایی را در ۲۱ رشته تخصصی ساماندهی کنیم. موسسات، به طوری که این باعث ایجاد انگیزه بیشتر در نوجوانان می شود. و جوانان استان

وی با اشاره به افزایش آمار غرق شدگان در استان افزود: با توجه به حجم زیاد رودخانه ها در شهرستان های استان هر ساله شاهد مرگ شهروندان خود هستیم و امیدوارم مسئولان به وظایف خود در این زمینه عمل کنند. که توجه.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: ما و تیم امداد و نجات خوزستان در این زمینه پیگیری های لازم را انجام می دهیم تا آمار فوتی ها کاهش یابد و به حداقل برسد.

وی همچنین به فعالیت پارک بانوان اهواز اشاره کرد و افزود: متأسفانه باغ بانوان از نظر نورپردازی با مشکل مواجه است و از طرفی وجود سگ های ولگرد در اطراف پارک مورد انتقاد بانوان عزیز است. امیدوارم با کمک شهرداری اهواز هر چه زودتر شرایط لازم فراهم شود.

بنی تمیم با اشاره به تیم مدیریتی شرکت دولتی گفت: برنامه زمانبندی مدیریت تیم در حوزه های مختلف استان را به استانداری ارائه کرده ایم و در تلاش هستیم این موضوع را فعال کنیم.

وی با اشاره به اولویت بندی برنامه های ورزشی در خوزستان به استان افزود: بیش از دو هزار میلیارد ریال از زمان سفر رئیس جمهور برای استان پیش بینی شده است و همچنین پروژه های بیش از ۵۰ درصد پیشرفت مادی را معرفی کرده ایم.

در ادامه مسعود حمید نژاد مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: از آنجایی که بحث استعدادیابی در ورزش برای ما بسیار مهم است، در گام اول تجهیز و نوسازی ۶۲ مجموعه ورزشی تحت پوشش آموزش و پرورش را در دستور کار داریم. . .

وی با اشاره به ساخت دهکده المپیک در اهواز افزود: به این ترتیب می توان علاوه بر میزبانی مسابقات ورزشی، بحث اسکان ۴۰۰ نفر را نیز مطرح کرد که اتفاق بی نظیری است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص طرح اوقات فراغت جوانان در تابستان گفت: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان مدارس مختلف را بررسی کرده ایم تا در زمان های مناسب از فضاهای آنها برای ورزش استفاده شود.

همچنین مریم مراد اسکندری مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در خصوص مشکلات پارک بانوان اهواز گفت: متأسفانه با وجود سگ های ولگرد در اطراف پارک هیچ گونه امنیت برای بانوان و خانواده آنها وجود ندارد. .

وی افزود: بر اساس مصوبه قبلی شورای ورزش، مشکلات مربوط به روشنایی و تجهیز پارک های بانوان اهواز باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد اما این پارک همچنان فاقد امکانات است.

مراد اسکندری با بیان اینکه ساعات مطالعه شده برای حضور بانوان در پارک های بانوان مناسب نیست، گفت: با توجه به زمان مورد مطالعه عملاً هیچ استفاده ای از پارک وجود ندارد.

عبدالرضا السیفی نماینده سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: ساعات استفاده بانوان از پارک ها در اوج گرما است و این اماکن در روزهای تعطیل نیز تعطیل است.

وی افزود: باید به فکر روشنایی محوطه و حضور سگ های ولگرد بود تا مردم با خیال راحت ورزش کنند.