غذاهای غنی از ویتامین D و B12 اما کلسترول کم؟ : تغذیه


ویرایش: متأسفم که من اشتباه خوانده ام که شما گفتید LDL شما 190 است ، فکر کردم همه چیز است. LDL 190 در واقع بالا است ، اما شاید نباید آنقدر که فکر می کنید نگران باشید. بقیه نظرات اصلی خود را در زیر بدون ویرایش می گذارم ، اما در خواندن نظر شما اشتباه کردم.

ویرایش نشده: کلسترول بالا ندارید. در واقع ، با توجه به نمودارهای بسیار خوبی که در Nature از یک مطالعه بزرگ در مورد مرگ و میر کلسترول همه علت منتشر شده است ، کلسترول کلی خوب است و اگر کلسترول تام را کاهش دهید ، خطر کلی مرگ بالاتری خواهید داشت. و منحنی برای گروه سنی شما بسیار کم عمق است ، به این معنی که کلسترول شما می تواند در طیف وسیعی از نقاط مختلف در نوسان باشد ، و اهمیت چندانی نخواهد داشت.

امیدوارم به آنچه می خواهم بگویم گوش دهید. این چیزی است که سوء تفاهم در مورد کلسترول را برطرف می کند. مدت طولانی است که تمرکز بر بیماری های قلبی است ، که قابل درک است زیرا بیماری قلبی قاتل شماره یک است. اما کلسترول به دلایل مختلف در بدن شما وجود دارد و معلوم می شود که در سایر جنبه های سلامتی فواید زیادی دارد. وقتی فقط به بیماری قلبی نگاه می کنید ، نگرش اشتباهی نسبت به آن ایجاد می کنید. زیرا کلسترول بر همه جنبه های سلامتی تأثیر می گذارد. و این اطلاعات جدیدی نیست ، من حداقل 10-15 سال در مورد آن می دانم. اگر مجبور باشید کلسترول کلی خود را از 190 به 150 کاهش دهید ، بله ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهید ، اما خطر مرگ ناشی از چیزهای دیگر را به میزان بسیار بیشتری افزایش می دهید. و اگر کلسترول را از نظر مرگ و میر ناشی از همه علت بیشتر بررسی کنید ، می بینید که کلسترول تام در طیف وسیعی خوب است. من از رژیم فوق العاده سالمی پیروی می کنم. من تنها سبزیجات و مقداری گوشت می خورم ، از منابع خوب ، زیاد روزه می گیرم ، خوب استراحت می کنم و سعی می کنم آفتاب بگیرم ، تقریباً خوب کار می کنم. و کلسترول کل من همیشه بین 205 تا 255 است و از این بابت خوشحالم زیرا از نظر طول عمر ، من همیشه در وسط محدوده مطلوب هستم ، که منطقی است. HDL من بالا است و تقریباً مقدار مساوی HDL و LDL دارم. در مورد همسرم هم همینطور است. بسیاری از مردم سر خود را به دیوار می کوبند و فکر می کنند “من خیلی خوب غذا می خورم ، چرا کلسترول من پایین نمی آید؟!؟” خوب ، معلوم می شود که با توجه به میزان مرگ و میر همه علت ، آنچه بسیاری از مردم آن را “کلسترول بالا” تعریف می کنند ، در واقع کلسترول مطلوب است ، با این فرض که شما کمترین خطر مرگ را می خواهید. این چیزیه که می خوام. من قصد ندارم تلاشی را انجام دهم ، قدرت اراده ام را صرف بدتر شدن طعم غذا ، کاهش کیفیت زندگی ام کنم ، و صرفاً X کاهش بیماری قلبی را با X + Y افزایش می دهم و خطر کلی مرگ را افزایش می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید