علوم ورزشی 6 نمونه از منابع گیاهی برای افزایش تستوسترون


آیا تا به حال در مورد غذاهای فوق العاده یا غذاهای عالی شنیده اید؟ هیچ چیز برای ورزشکار وزنه برداری بهتر از غذاهای تقویت کننده تستوسترون نیست! و اگر فکر می کنید تنها گزینه شما گوشت است ، کمی بیشتر فکر کنید! زیرا در این مقاله ، شما را با منابع گیاهی تقویت کننده تستوسترون آشنا می کنیم.

مطمئناً می دانید که تستوسترون برای استفاده بیشتر از ورزش بسیار حیاتی است. همانطور که می دانید ، تستوسترون مهمترین هورمون آنابولیک در بدن است. هرچه این هورمون در بدن شما بیشتر گردش کند ، دستیابی به اندامی لاغر و عضلانی آسان تر است. اگرچه بدن زن تستوسترون کمتری نسبت به بدن مرد تولید می کند ، اما یافتن راهی طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون برای مردان و زنان مفید خواهد بود.

خوشبختانه برای باشگاه بازان ، وقتی صحبت از عضله سازی می شود ، هیچ شروع بهتری از پیاده روی کوتاه به سوپرمارکت وجود ندارد. دلیل این امر در نتایج تحقیقات نهفته است. تحقیقات نشان می دهد که برخی غذاها حاوی تقویت کننده طبیعی تستوسترون هستند و برای ماهیچه های شما بسیار مفید است. در اینجا لیستی از منابع گیاهی تقویت کننده تستوسترون آمده است!

1. تخم مرغ منبع گیاهی افزایش تستوسترون است.

مدتها پیش ، حتی قبل از بحث همه جانبه بین کراس فیت و بدنسازی و وزنه برداری در فضای مجازی ، موضوع دیگری در جامعه تناسب اندام مطرح شد: آیا زرده تخم مرغ می خورید یا نه؟

این در مورد “خوردن سفیده تخم مرغ ، دور ریختن زرده آنها” به دلیل چربی اشباع ، کلسترول یا به طور کلی چربی بود. طرفداران مصرف زرده تخم مرغ به تحقیقی اشاره می کنند که نشان می دهد تخم مرغ کامل منجر به افزایش حجم ماهیچه ها و افزایش قدرت ماهیچه ها می شود – حتی در یک مطالعه سه برابر بیشتر.

دکتر جیم استاپانی ، یکی از معتبرترین نویسندگان عضله سازی در جهان ، در ویدئویی با عنوان “اهمیت تخم مرغ” می گوید: “فواید یک تخم مرغ کامل ممکن است به کلسترول آن مربوط باشد.” با این حال ، اگر هدف شما ارتقاء تولید طبیعی تستوسترون است ، زرده تخم مرغ به وضوح مفید است.

2. دانه کدو تنبل.

تخمه کدو منبع خوبی از روی است. روی یک ماده معدنی است که در هزاران واکنش مختلف آنزیمی بدن ، از جمله آنهایی که در تولید تستوسترون نقش دارند ، نقش اساسی دارد. بنابراین ، نباید شگفت آور بود که مطالعه ای که در مجله Nutrition منتشر شده است نشان می دهد که میزان تستوسترون در مردانی که روی کافی مصرف نمی کنند ، کاهش یافته است.

این تقویت کننده های گیاهی تستوسترون را با افزودن تخمه کدو به جو دوسر ، ماست و سالاد یا حتی مخلوط کردن آنها با شیک های پروتئینی در رژیم غذایی خود بگنجانید.

3. نارگیل

شاید تعجب کنید که بدانید نارگیل منبع گیاهی افزایش تستوسترون است. نارگیل نه تنها به رژیم غذایی شما طعم گرمسیری می دهد ، بلکه به حفظ سطح تستوسترون سالم نیز کمک می کند. زیرا این مغز بزرگ منبع چربی اشباع شده است که در تولید تستوسترون نقش دارد.

این مطالعه در مجله بالینی غدد درون ریز و متابولیسم منتشر شده است. بر اساس این مطالعه ، محققان دریافتند مردان سالم که از رژیم غذایی پرچرب (13 درصد چربی اشباع) به رژیم کم چرب (5 درصد چربی اشباع) تغییر یافته اند ، سطح قابل توجهی از سطح تستوسترون را تجربه کرده اند.

افراد آگاه به بدن می توانند 10 درصد کالری خود را از چربی اشباع دریافت کنند تا سطح تستوسترون را بالا نگه دارند بدون اینکه نگران افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر باشند.

4. سبوس گندم.

چه کسی فکر می کرد سبوس گندم منبع گیاهی افزایش تستوسترون است؟ اما سبوس ، غنی از فیبر گندم ، منبع عالی معدنی منیزیم است. بر اساس مطالعه دانشمندان ترک ، افرادی که منیزیم بیشتری مصرف می کنند ، تستوسترون بیشتری دارند.

همچنین شایان ذکر است که نتایج این مطالعه نشان می دهد که مصرف منیزیم به همراه ورزش با شدت بالا تأثیر بیشتری بر افزایش سطح تستوسترون دارد. در حال حاضر ، روش رایج برای افزایش تستوسترون از طریق کار مقاومتی است ، اما این افزایش سطح هورمون ها به شدت و حجم مربوط می شود و هیچ ربطی به در دسترس بودن مواد مغذی ندارد.

منیزیم یک ویتامین ضروری برای صدها واکنش بیوشیمیایی در بدن است که تولید تستوسترون یکی از آنهاست. با مخلوط کردن سبوس گندم با بلغور جو دوسر ، خمیر پنکیک و شیک پروتئینی ، مصرف این ویتامین را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.

5. پنیر ریکوتا

پنیر ریکوتا ، ماده اصلی موجود در لازانیا ، یکی از بهترین منابع پروتئین در گروه لبنیات است و وجود این پروتئین پنیر ریکوتا را به غذایی سالم برای دوستداران ماهیچه تبدیل کرده است. محققان دانشگاه کانکتیکات دریافتند که میزان هورمون استرس کورتیزول در افرادی که در طول بازیابی وزن پروتئین مصرف می کنند کمتر است.

این یک نوع پروتئین شیر است که به طور خاص در اسیدهای آمینه زنجیره ای یافت می شود و به کاهش پاسخ به هورمون کورتیزول در هنگام ورزش کمک می کند. با توجه به اینکه کورتیزول تولید هورمون جنسی را سرکوب می کند ، این ویژگی پروتئین آن بسیار مهم است زیرا آن را به محرک تستوسترون تبدیل می کند ، که می تواند ذخیره چربی را نیز ارتقا دهد.

البته اگر از طرفداران قرص های غذایی ایتالیایی هستید ، پنیر ریکوتا مقرون به صرفه ترین راه برای تهیه آن است. در غیر این صورت ، بهترین راه برای دریافت پروتئین آن استفاده از شیک های پروتئینی است که یکی از بهترین راه ها برای افزودن پروتئین به رژیم غذایی بدون گوشت است.

6. توت فرنگی و سایر میوه های خانواده بره.

این گلبرگ ها منبع اصلی ویتامین C هستند. منابع این ویتامین به همراه توت فرنگی ، فلفل ، مرکبات و بسیاری از میوه های دیگر است. (آیا می دانستید که فلفل نیز میوه محسوب می شود؟)

این خبر خوبی برای عضله سازی است. از آنجا که مصرف بیشتر این آنتی اکسیدان قوی در پاسخ به ورزش های سنگین با سطوح پایین تر هورمون کورتیزول مرتبط است که باعث افزایش سطح تستوسترون می شود. همچنین در فرآیندهای بی شماری در بدن شرکت می کند که برای صحبت در اینجا بسیار طولانی است ، مگر اینکه وقت بیشتری برای روشن کردن وعده های غذایی خود داشته باشید.

کورتیزول یک هورمون کاتابولیک است که توسط غدد فوق کلیوی در پاسخ به شرایط استرس زا مانند ورزش آزاد می شود. متأسفانه ، کورتیزول با تستوسترون در تضاد است ، بنابراین سطوح بالای کورتیزول می تواند تستوسترون را تجزیه کرده و بنابراین خواص آنابولیک آن را کاهش دهد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید