علوم ورزشی کدام مکمل های بدنسازی برای بیماران دیابتی مناسب است؟


در این مقاله چه می خوانید

امروزه مکمل های بدنسازی بسیار گسترده هستند ، علاوه بر افراد مبتلا به دیابت و بدنسازی ، نیاز و تمایل به مصرف مکمل های بدنسازی نیز وجود دارد.

پودر پروتئین

مکمل های پروتئینی پودری معمولاً آب پنیر هستند. منبع خوبی از اسیدهای آمینه و پپتیدها است. رژیم های غذایی با شاخص گلیسمی پایین برای دیابت نوع 2 مفید هستند ، بنابراین افزودن پروتئین به رژیم غذایی شما می تواند به کاهش این خطر کمک کند. مطالعه ای در سال 2010 توسط پل و الیس در استرالیا نشان داد که غذاهای حاوی آب پنیر در مقایسه با پروتئین کازئین ، تخم مرغ ، ماهی تن یا بوقلمون اشتها را کاهش می دهد. مطالعه ای در سال 2009 توسط پترسون و همکارانش در ایالات متحده نشان داد که مکمل سرمی فشار خون پس از غذا را کاهش می دهد.

مطالعه دیگری در سال 2005 نشان داد که این اثر در بیماران دیابتی نیز مشاهده می شود. وقتی آب پنیر به رژیم غذایی آنها اضافه می شود تا به هضم و جذب کربوهیدرات ها کمک کند ، انسولین خون را تقلید می کند و قند خون بالا را بعد از غذا کاهش می دهد.

به گفته جیکوبز و همکاران ، علاوه بر انسولین ، در سال 2014 ، پروتئین آن باعث افزایش تولید هورمون اینکرتین در روده ها می شود. از سوی دیگر ، در سال 2015 ، اسمیت و همکارانش دریافتند که این پروتئین با دخالت در دفع گلوکز ، مقاومت به انسولین را تحریک می کند. علیرغم حجم وسیع اطلاعات موجود در مورد استفاده از پروتئین برای تنظیم انسولین و قند خون ، تحقیقات بیشتری برای ارائه سرنخ های دقیق مورد نیاز است.

اثرات جانبی: افرادی که به شیر و محصولات لبنی حساسیت دارند باید از مصرف مکمل های کازئین و پروتئین خودداری کنند. در این زمینه حساسیت به پروتئین آن گزارش شده است. این افراد در معرض افزایش مقاومت به انسولین هستند ، اما شواهد بسیار کمی در این مورد وجود دارد.

تداخلات دارویی: افراد مبتلا به دیابت باید آگاه باشند که پروتئین آنها می تواند سطح قند خون را کاهش دهد و در صورت ترکیب با داروهای کاهش قند خون ، می تواند باعث کاهش قند خون یا هیپوگلیسمی شدید شود.

مقدار مصرف: طبق گفته کلینیک مایو ، بیش از 50 یا 30 گرم از این مکمل در مدت 6 ماه مجاز است. با این حال ، برای اطلاع از دوز مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

گلوتامین

کدام مکمل های بدنسازی برای بیماران دیابتی مناسب است؟

ال-گلوتامین ، همراه با غذا ، ترشح GLP-1 و انسولین را افزایش می دهد و قند خون بالا را در دیابت نوع 2 کاهش می دهد. این تأثیر در مطالعه ای در سال 2009 توسط گرینفیلد و همکاران از انگلستان در بیماران مبتلا به دیابت کنترل شده توضیح داده شد.

در سال 2011 ، Bunt و Samucha و همکارانش از استرالیا در یک مطالعه بالینی به این نتیجه رسیدند که گلوتامین ممکن است عامل جدیدی باشد ، با یا بدون sitagliptin (داروی دیابت) ، برای تحریک سطح GLP-1 و کاهش قند خون بالا ، بعد از غذا.

گلوتامین را می توان برای افراد مبتلا به دیابت زیر نظر پزشک توصیه کرد. با این حال ، توجه داشته باشید که هیچ مطالعه ای در مورد افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده وجود ندارد ، بنابراین اگر دیابت کنترل نشده دارید ، قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

اثرات جانبی: گلوتامین را به نوشیدنی های گرم اضافه نکنید زیرا در اثرات آن اختلال ایجاد می کند. افراد مبتلا به سندرم کلیه ، کبدی یا ری نباید از این مکمل استفاده کنند. افرادی که سابقه بیماری روانی یا تشنج دارند باید در مصرف گلوتامین احتیاط کنند زیرا ممکن است وضعیت آنها بدتر شود. بررسی کنید آیا مواد دیگری به محصول اضافه شده است که ممکن است روی شما تأثیر منفی بگذارد.

تداخلات دارویی: گلوتامین ممکن است اثر درمان سرطان روده بزرگ را با دوکسوروبیسین ، متد رکسیت و 5-فلوروراسیل افزایش دهد. شواهدی وجود دارد که پاکلیتاکسل ، که برای درمان سرطان سینه و سایر سرطان ها استفاده می شود ، ممکن است آسیب عصبی را کاهش دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که می تواند رشد تومور را افزایش دهد. مشخص نیست که آیا گلوتامین برای بیماران سرطانی بی خطر است یا خیر.

مقدار مصرف: برای اطلاع از دوز مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

پیشنهاد
خواندنی:

افراد دیابتی چگونه بدنسازی می کنند؟

مکمل های قبل از تمرین

گفته می شود مکمل های قبل از تمرین باعث افزایش انرژی ، هوشیاری ، قدرت و ترکیب بدن می شوند. این مکمل ها اغلب ترکیبی از کافئین ، کراتین ، گوارانا و .. هستند از این ترکیبات برای افزایش جریان خون ، تمرکز ، ضربان قلب و بهبود رفاه استفاده می شود.

افراد مبتلا به دیابت و افراد مبتلا به مشکلات قلبی ، متابولیکی ، کلیوی یا عصبی باید از استفاده از محرک ها بدون تایید پزشک خودداری کنند. در حالی که مصرف قهوه خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد ، میزان مصرف آن مهم است.

علاوه بر این ، مکمل های قبل از تمرین ممکن است حاوی دوزهای اضافی برخی ترکیبات دیگر باشند. بنابراین ، به عنوان یک فرد دیابتی ، باید از مصرف مکمل های قبل از تمرین خودداری کنید زیرا ممکن است حاوی ترکیباتی باشند که شما از آنها مطلع نیستید و برای شما مضر هستند.

کراتین

کدام مکمل های بدنسازی برای بیماران دیابتی مناسب است؟

کراتین یک آمینو اسید طبیعی در بدن است. تا حدی توسط کلیه ها ، کبد و لوزالمعده تولید می شود و همچنین از غذا جذب می شود. سپس به طور عمده به ماهیچه های اسکلتی ، مغز و اندام تناسلی منتقل می شود.

اگرچه در درجه اول به عنوان مکمل عملکرد ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از آن در انواع بیماری ها از جمله دیابت مفید است. گوالانو و همکارانش از برزیل یک مطالعه 12 هفته ای در مورد دیابت نوع 2 در 25 بیمار منتشر کردند که نشان می داد مصرف مکمل های کراتین ، همراه با یک برنامه ورزشی مناسب ، کنترل قند خون را بهبود می بخشد.

با این حال ، مطالعات زیادی در مورد تأثیر کراتین بر دیابت در تعداد زیادی از افراد انجام نشده است. عوارض جانبی کراتین ممکن است در افراد مبتلا به دیابت مطالعه نشده باشد. بنابراین ، استفاده از این مکمل توصیه نمی شود ، مگر اینکه پزشک شما به شما توصیه کند که از آن استفاده کنید.

اثرات جانبی: کراتین ممکن است برای افرادی که مشکلات کلیوی دارند مناسب نباشد. اگر علاوه بر دیابت ، مشکلات کلیوی دارید ، احتمالاً کراتین می تواند استرس بیشتری برای آنها ایجاد کند. کراتین همچنین فشار خون را افزایش می دهد و بنابراین برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود. به طور کلی ، توصیه می شود قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید ، پزشک از وضعیت شما مطلع است.

تداخلات دارویی: کراتین باید در افرادی که داروهای کلیه ، کلیه یا کبد ، داروهای حاوی کافئین و کافئین ، داروهای کنترل کننده خلق و خو ، شیمی درمانی ، داروهای کاهش دهنده کلسترول و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مصرف می کنند با احتیاط فراوان استفاده شود. آنها می توانند روی این داروها تأثیر بگذارند. کراتین می تواند با سایر داروها تداخل داشته باشد ، بنابراین قبل از مصرف کراتین با پزشک خود مشورت کنید.

مقدار مصرف: ما به افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی کنیم که مکمل مصرف کنند مگر اینکه پزشک / متخصص تغذیه شما بهترین دوز را برای شما تایید کرده و توصیه کند.

پیشنهاد
خواندنی:

خوردن یک رژیم غذایی مناسب برای دیابت نوع 2 – بدترین و سالم ترین غذاها برای دیابت است

اسیدهای آمینه زنجیره ای یا زنجیره ای شاخه ای از مواد مغذی مهمی هستند که بدن از پروتئین های موجود در غذا به ویژه گوشت و محصولات لبنی به دست می آورد. این ترکیبات شامل لوسین ، ایزولوسین و والین است و زنجیره همچنین به ساختار شیمیایی این اسیدهای آمینه اشاره دارد. BCAA در متابولیسم چربی و تنظیم گلوکز در مصرف انرژی ماهیچه ها نقش دارد.

با این حال ، مکمل های غنی از پروتئین BCCA در بین بسیاری از علاقه مندان به ورزش محبوب است. بنابراین ، اثربخشی آنها در پیشگیری از بیماری ها ، از جمله در زنان مبتلا به دیابت نوع 2 و کسانی که در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 هستند ، در حال آزمایش است. این مواد به طور طبیعی در غذاهای پروتئینی مانند گوشت ، مرغ ، ماهی ، سویا ، تخم مرغ ، لوبیا (مانند نخود ، عدس ، لوبیا) ، بادام و ذرت یافت می شوند.

آیا افراد دیابتی می توانند از تستوسترون استفاده کنند؟

تحقیقات داندونا و همکارانش از ایالات متحده (2010) نشان می دهد که ممکن است بین سطح پایین تستوسترون در مردان و دیابت نوع 2 ارتباطی وجود داشته باشد. مطالعات دیگر ، مانند مطالعه بویانو و همکاران از بلغارستان (2003) و مطالعه دیگری از چین (2005) ، نشان داده است که مکمل تستوسترون می تواند حساسیت به انسولین و کنترل قند خون را بهبود بخشد.

تجزیه و تحلیل Ginsberg و همکاران از ایالات متحده یک اثر منفی منفی کوتاه مدت (1.3)) مکمل تستوسترون را نشان داد. بنابراین ، اگر می دانید که سطح تستوسترون پایینی دارید ، مصرف تستوسترون برای دیابتی ها مفید خواهد بود. با این حال ، تستوسترون یک هورمون است و پس از مشورت با پزشک باید با احتیاط مصرف شود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منابع: endocrineweb + thediabetescouncil


دیدگاهتان را بنویسید