علوم ورزشی چگونه می توانیم بفهمیم که مکمل غذایی که مصرف می کنیم سالم است یا خیر؟


در این مقاله چه می خوانید

اگر انتقاداتی در مورد مکمل های غذایی شنیده اید ، ممکن است فکر کنید که هیچ کنترلی بر صنعت مکمل های غذایی وجود ندارد ، حتی شایعات و سوالات زیادی در این مورد وجود دارد.

به عنوان مثال ، آیا مکمل های غذایی بی خطر هستند؟ آیا آزمایش و فیلتر شده اند؟ آیا آنها واقعاً خوب کار می کنند؟ این مقاله از مجله علوم ورزشی توضیح می دهد که چه استانداردهایی برای حفظ سلامتی شما اعمال شده است.

آیا افزودنی های غذایی قوانینی برای تهیه و مصرف دارند؟

برخلاف تصور بسیاری ، مکمل های غذایی قوانین خاص خود را دارند. قانون پیاده سازی سیستم سلامت DSHEA 1994 به قانون برچسب زدن و ایمنی محصول کمک کرد.

این فعالیتها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) نظارت می شود. مقررات شیوه تولید خوب FDA (GMP) تضمین می کند که تولید کنندگان تجهیزات استریل و تمیز را در کارخانه های خود نگهداری کرده و ترکیبات را بر روی مواد اولیه مورد استفاده در محصولات خود آزمایش کنند.

قبل از ارائه به مشتری برای فروش ، محصولات و داروهای بدون نسخه باید به دقت بررسی شوند. باید معیارهای قانع کننده ای برای سلامت و اثربخشی هر محصول استفاده شده وجود داشته باشد. این محصولات قبل از عرضه به بازار نیازی به تأیید FDA ندارند و آزمایشات پزشکی را روی داوطلبان انسانی انجام داده اند.

چگونه می دانیم که مکمل های غذایی سلامت ما را تهدید نمی کنند؟

به طور معمول ، مکمل های غذایی می توانند حاوی ترکیبات تأیید شده باشند و قبل از استفاده باید توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شوند. در سال 2006 ، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده مکمل های غذایی و داروهای بدون نسخه را برای همه تولیدکنندگان معرفی کرد تا اطلاعات مربوط به عوارض جانبی جدی مکمل ها را به عنوان دستورالعمل در اختیار FDA قرار دهد.

اگر شواهدی وجود داشته باشد که نشان می دهد مکمل به طور جدی سلامت انسان را تهدید می کند ، FDA ممکن است شرکت را متوقف کند یا حتی آن محصولات را از قفسه های فروشگاه حذف کند.

آیا ادعای مکمل های غذایی قانونی است؟

بر اساس معیارهای DSHEA ، فعالیت تولید کنندگان و توزیع کنندگان افزودنی های غذایی در صورتی که محصولات و اجزای آنها فاسد شده و دارای برچسب جعلی باشند ، ممنوع است. تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مسئول ارزیابی هزینه ها و ادعاهای نوشته شده بر روی برچسب های آنها قبل از برخورد محصولاتشان به قفسه فروشگاه ها هستند.

چسب غذا

آنها باید شواهد علمی و معتبری داشته باشند تا ادعاهای آنها مبنی بر مفید بودن و مفید بودن یک محصول درست باشد و گمراه کننده نباشد. این اطمینان می دهد که محصولات از همه فیلترها مطابق با قوانین DSHEA و FDA عبور کرده اند. برچسب های مواد غذایی تقلبی ادعا می شود که در درمان ، تشخیص ، کاهش ، پیشگیری و درمان بیماری ها مثر است.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ، که مسئولیت افزودن قانونی مکمل ها را بر عهده دارد ، تبلیغات نوشته شده روی برچسب ها و وب سایت ها را نیز برای فروش محصولات می فروشد. FDA و FTC مسئول انجام اقدامات علیه ادعاهای مربوط به محصول هستند.

هنگام کنترل کیفیت محصول چه استانداردهایی مورد توجه قرار می گیرد؟

علاوه بر مقررات GMP ، فیلترهای اعتبارسنجی مستقل محصول مانند فارماکوپه ایالات متحده (USP) یا فارماکوپه کتاب دستورالعمل هستند. این کتاب فهرست کاملی از داروهای موجود در بازار است ، از جمله اطلاعات مربوط به مصرف دارو ، عوارض جانبی ، روشهای ذخیره داروها و مواد اولیه ، روشهای تجزیه و تحلیل مواد اولیه و مواد جانبی ، از جمله روشهای فیزیکی و شیمیایی. و … بسیار مفید بود

این کتابهای مرجع همچنین دارای استانداردهایی هستند که در صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. NSF و آزمایش بین المللی (IFC) ، که از طریق آنها کیفیت مواد (خراب شدن) مورد آزمایش قرار می گیرد. دو آزمایش آخر همچنین اطمینان حاصل می کند که مقدار مواد مورد استفاده در مکمل غذایی با مقدار مشخص شده روی بسته بندی مطابقت دارد. آزمایشات IFN و USP همچنین محصولات منقضی شده را برای حذف آنها از قفسه ها تشخیص داده و رد می کنند.
فروشگاه ها اعلام می کنند

در نهایت ، باید بگوییم که حتی اگر یک سیستم نظارت بر مکمل های غذایی ایجاد شده باشد ، مصرف کننده باید کنجکاو و پیگیر باشد. اگر به دنبال مکمل غذایی در بازار هستید ، در مورد برخی از مواد تشکیل دهنده آن تحقیق کنید و فقط آنهایی را که می خواهید استفاده کنید مصرف کنید. در حقیقت ، مصرف کننده آگاه ، یک مصرف کننده دقیق و سالم است.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید