علوم ورزشی چگونه مکمل پروتئین را در خانه تهیه کنیم؟ همراه با دستورالعمل مونتاژ


در این مقاله چه می خوانید

پودرهای مکمل پروتئین برای هر ورزشکار حرفه ای و تفریحی برای افزایش توده عضلانی ، تسریع بازیابی ، جبران منابع ریز مغذی از دست رفته و التیام آسیب های بعد از تمرین مفید است. اما قیمت این مکمل ها و مهمتر از همه ، تنوع زیاد شرکت های تولید کننده و ترکیب آنها ، انتخاب و خرید را برای همه دشوار و تا حدودی غیرممکن کرد.

بنابراین ، ما می خواهیم راه ساده تری را به شما معرفی کنیم ، ما بسیار می خوانیم تا بتوانیم بهترین دستور پروتئین خانگی را پیدا کنیم. برای دریافت پودر مکمل ارزان و سالم خانگی حاوی پروتئین و کربوهیدراتهای مورد نیاز برای ورزش به مجله علوم ورزشی بپیوندید.

دستور پودر پروتئین خانگی و حقایق تغذیه

مکمل پودر باید دارای چربی کم ، پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم باشد تا بدن به انرژی مورد نیاز خود برسد. برای تهیه این پودر خانگی به جو ، برنج قهوه ای و عدس نیاز دارید.

جو ، برنج قهوه ای و عدس سبز خشک شده را هر کدام یک سوم فنجان با مخلوط کن خرد کنید. هر سه باید مرطوب باشند.

حقایق تغذیه ای پودر پروتئین خانگی

یک سوم هر فنجان دارای ارزش غذایی زیر برای این پودر پروتئین خانگی است:

 • 130 کالری
 • 8 گرم پروتئین
 • 1 گرم چربی
 • 24 گرم کربوهیدرات

ارزش تغذیه ای پودرهای پروتئینی اختصاصی

 • 80 کالری
 • 14 گرم پروتئین
 • بدون چربی
 • 5 گرم کربوهیدرات

مقدار کربوهیدرات و پروتئین

میزان کربوهیدرات و پروتئین موجود در جو ، برنج قهوه ای و عدس سبز در 100 گرم به شرح زیر است:

 • جو: 73 گرم کربوهیدرات ، 12 گرم پروتئین
 • برنج قهوه ای: 76 گرم کربوهیدرات ، 5.7 گرم پروتئین
 • عدس: 60 گرم کربوهیدرات ، 25 گرم پروتئین

میزان پروتئین موجود در این پودر خانگی به اندازه پودرهای شرکت نیست ، اما قیمت پایین و مزایای سلامتی این مکمل خانگی ارزش امتحان کردن را دارد.

درصد پروتئین خود را افزایش دهید یا آن را بچشید

شما می توانید درصد پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی ها را با تغییر میزان مواد موجود در این مکمل تغییر دهید. با افزایش میزان عدس و کاهش میزان جو دوسر و برنج قهوه ای درصد پروتئین را افزایش دهید و درصد کربوهیدرات و چربی را کاهش دهید. با افزودن بادام به مواد ، مقدار پروتئین را افزایش دهید.

برای افزودن طعم به این پودر ، می توانید 1 قاشق چایخوری قهوه یا پودر کاکائو ، وانیل ، زنجبیل و دارچین را به مکمل خود اضافه کرده و در آسیاب قهوه هم بزنید. برای شیرین کردن مکمل خود از شکر یا استویا استفاده کنید.

چگونه می توان پودر پروتئین خانگی ایمن تهیه کرد؟ همراه با دستورالعمل مونتاژ

برای مصرف ، می توانید پودر شیر بدون چربی نوزاد را به این مکمل اضافه کرده و با آب مصرف کنید ، یا اگر بدون شیر خشک مصرف می کنید ، پودر را با شیر مخلوط کرده و سه بار در روز صبح ، بعد از تمرین و قبل از رفتن مصرف کنید. کلاس ها. بستر. گزینه دیگر این است که دو وعده غذا در روز قبل و بعد از تمرین و در روزهای استراحت ، دو وعده غذا در روز صبح و عصر بخورید.

بهتر است پودر را به مقدار کم درست کنید و مصرف کنید تا محتویات آن خراب نشود. اگر می خواهید مکملی برای تمرین خود تهیه کنید ، بهتر است آن را در یک مکان خشک و خنک در یک ظرف بسته نگهداری کنید. شایان ذکر است که این پودر پروتئین خانگی توسط مجله علوم ورزشی تهیه و آزمایش شده است.

پودر پروتئین گیاهی خانگی

عناصر:

 • شاهدانه 1 لیوان
 • دانه کتان 1 فنجان
 • تخمه کدو (مغز کدو تنبل) 1 فنجان
 • دارچین 2 قاشق غذاخوری
 • نمک دریا 1 قاشق چایخوری

هر وعده از مواد را در مخلوط کن مخلوط کنید تا کاملا خرد شود. حداقل 1-2 دقیقه در مخلوط کن بگذارید تا کاملا خرد و مخلوط شود. 5 دقیقه طول می کشد اما 20 وعده غذایی ارائه می دهد.

مکمل پروتئین خانگی

از دو قاشق غذاخوری از هر پودر (معادل 50 گرم) برای هر بار استفاده استفاده کنید. بیشتر آنها در یک لیوان شیر مخلوط شده و مزه دار می شوند. اگر از مقدار زیادی استفاده می کنید ، می توانید پودرها را نیز در کمد ذخیره کنید. اگر نه ، آن را در فریزر قرار دهید. هر سه ماه یک پودر پروتئین جدید تهیه کنید.

به روز شده در 10 نوامبر 1997

آیا رطوبت این ترکیبات برای گوارش مشکل ایجاد می کند؟

با توجه به سوالات کاربران در مورد احتمال بروز مشکل در مواد اولیه این مکمل ، ما این پروتئین خانگی را به مدت یک ماه مصرف کردیم ، اما هیچ مشکل گوارشی یا سلامتی مشاهده نشد. با این حال ، برخی از آنها به دلیل مواد خام دارای مشکلات گوارشی هستند ، بنابراین ما در مورد ترکیبات این مکمل خانگی به استثنای عدس خام تحقیقاتی انجام دادیم که ممکن است برای برخی مشکل ایجاد کند ، برخی دیگر اینطور نیست. ، به طوری که عدس ها را می توان شست ، 10-15 دقیقه بجوشانید ، پس از خشک شدن ، در پودر مخلوط کنید.

آیا می توانم مواد دیگری را به این مکمل اضافه کنم؟

ما این را نمی دانیم و توصیه نمی کنیم. این ممکن است مفید باشد یا نباشد ، برای دریافت پاسخ قطعی ، باید محصولاتی را که کاربران در نظر دارند بررسی کنید ، بنابراین این غیر ممکن است ، و ما هیچ پیشنهادی در این مورد نداریم. این مکمل پروتئینی Hangi فقط یک پیشنهاد است و طبیعتاً نمی تواند با محصولات شرکت رقابت کند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
منابع: greenpress + backtoherroots


دیدگاهتان را بنویسید