علوم ورزشی قرص دیانابول چیست؟ عوارض جانبی، مزایا، نحوه مصرف دیانابول


در این مقاله چه می خوانید

وقتی در مورد استفاده از استروئیدها توسط ورزشکاران حرفه ای می شنویم ، همه ما س questionsالاتی مانند عوارض جانبی ، استفاده بیش از حد ، عوارض جانبی بر مغز ، زمان حفظ و غیره داریم ، بنابراین ، در این مقاله ، مجله علوم ورزشی پاسخ این موارد را بررسی می کند سوالات در مورد Dianabol.

دیانابول چیست؟

Methandrostenolone (نام تجاری Dianabol ، Danabol و Orbol) یک استروئید آنابولیک خوراکی و تزریقی است. Dianabol دارای خواص آندروژنیک و آنابولیک بسیار بالایی است که نیتروژن را در خون و ماهیچه ها به دام می اندازد و جذب آب و نمک را به میزان قابل توجهی در پوست و ماهیچه ها افزایش می دهد. این دارو قدرت فوق العاده ای دارد و بنابراین ورزشکاران به آن روی می آورند.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در حقیقت ، این نوع دوم از استروئیدهای آنابولیک در مردان پس از تستوسترون مورد توجه قرار گرفت و اولین بار توسط سربازان جنگ جهانی دوم استفاده شد و در دهه 1960 به دلیل استفاده توسط ورزشکاران برای افزایش عملکرد مشهور شد. شد. استروئیدهای آنابولیک اثرات سازنده ای مانند رشد ماهیچه های اسکلتی و اثرات آندروژنیک مانند ویژگی های جنسیتی مردان را افزایش می دهند. این استروئید به عنوان یک ماده کنترل کننده در نظر گرفته می شود و برای شرایط خاص پزشکی تجویز می شود.

طبق اعلام موسسه ملی دوپینگ (NIDA) ، 1 تا 6 درصد از ورزشکاران حرفه ای از این استروئید برای بهبود عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند. با این حال ، آژانس اعلام کرد که تعداد افرادی که از چنین موادی استفاده می کنند قطعاً بیشتر از آمار موجود است.

پیشنهاد
خواندنی:

بتا آلانین چیست؟ عوارض جانبی ، مزایا و نحوه مصرف بتا آلانین

چرا Dianabol بهترین استروئید آنابولیک است؟

این موفقیت بزرگی بود وقتی Dianabol برای اولین بار در دهه 1960 در دسترس عموم مردم قرار گرفت. از آن زمان ، این پرکاربردترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان تبدیل شده است. افرادی که آن را مصرف کرده اند ، اثرات مفیدی بر افزایش حجم و قدرت عضلات گزارش کرده اند.

دیانابول تراز مثبت نیتروژن را افزایش می دهد. نیتروژن در اسیدهای آمینه یافت می شود و پروتئین ها را تولید می کند ، که بلوک اصلی سازنده ماهیچه ها هستند. با افزایش تعادل نیتروژن مثبت بدن ، پروتئین برای ساخت و افزایش توده عضلانی استفاده می شود و دیگر به عنوان منبع سوخت ماهیچه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد ، بلکه از طریق عرق ، ادرار یا مدفوع دفع می شود.

استروئیدهای آنابولیک همچنین برای اهداف پزشکی و پزشکی قانونی استفاده می شود. این دارو برای درمان برخی بیماری ها مانند آسم ، سرطان سینه و آرتروز ، ضربه ، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می شود.

عوارض جانبی ناشی از مصرف استروئیدها گسترده است و منجر به بیماری های کبدی ، قلبی و کلیوی ، رفتار خشونت آمیز غیرقابل کنترل ، عصبانیت و پارانویا می شود. همچنین می تواند تغییرات رفتاری و روانی در بزرگسالان ، افسردگی ، آکنه شدید و کوتاهی قد ایجاد کند.

تاثیر قرص دیانابول بر بدنسازی

قرص دیانابول چیست ، عوارض و مزایای آن چیست؟

دیانابول تأثیر مستقیمی بر حجم ماهیچه ها دارد و در شش هفته اول هفته 2-4 پوند افزایش می یابد. اضافه وزن شامل افزایش بافت ماهیچه ای و احتباس مایعات است. همچنین باعث افزایش جریان خون در حین و بعد از ورزش می شود و تمرکز را بهبود می بخشد.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و فرآیند به تجزیه گلیکوژن در بدن و تبدیل آن به گلوکز اشاره دارد. رژیم غذایی شما حاوی کربوهیدرات کافی برای تامین نیازهای روزانه شما است و این کربوهیدراتها منبع مستقیم انرژی در طول گلیکوژنولیز هستند. با افزایش و بهبود این فرآیند ، سطح انرژی به شدت افزایش می یابد.

ذخیره سازی نیتروژن

نیاز به حفظ نیتروژن یکی از مزایای اصلی عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید از آن مطلع باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود ، فعالیت آنابولیک آن نیز بیشتر می شود. بدیهی است که برعکس این معادله باید اجتناب شود. اگر سطح نیتروژن در بدن بسیار پایین باشد ، بدن وارد مرحله متابولیک می شود.

سنتز پروتئین

سنتز م proteinثر پروتئین یکی دیگر از اصول اساسی است که هنگام ورزش باید در نظر گرفته شود. سنتز پروتئین مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلول های بدن است. پروتئین ها مهمترین اجزای سازنده ماهیچه های بدن هستند و از طریق این سنتز ، شما به طور موثر به روند عضله سازی بدن کمک می کنید و در نتیجه ، قدرت و حجم عضلات را افزایش می دهید.

پیشنهاد
خواندنی:

کدام پروتئین سنتز پروتئین عضلات را به بهترین شکل افزایش می دهد؟

آیا دیانابول بر مغز تأثیر می گذارد؟

دوزهای بالا به طرق مختلف بر روحیه مصرف کننده تأثیر می گذارد و می تواند فرد را خوشحال ، راضی و مضطرب کند. در برخی موارد ، باعث بی خوابی و رفتار خشن مصرف کننده می شود. در برخی موارد ، ورزشکاران تأیید کرده اند که استفاده از آن بر مغز یا روحیه آنها تأثیر نمی گذارد. اثرات Dianabol بر مغز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

چگونه Dianabol را مصرف کنم؟

بسیاری از بدنسازان از دیانابول به سه روش متناوب ، همزمان و هرمی استفاده می کنند. این 3 روش متداول مصرف داروهای مسکن است. با روش متناوب ، ورزشکار دارو را برای مدت زمان معینی مصرف می کند ، سپس به بدن زمان کافی برای استراحت چند هفته ای می دهد ، و پس از اتمام استراحت دوباره شروع به مصرف می کند.

هنگامی که ورزشکار همزمان مصرف می شود ، بیش از یک نوع استروئید مصرف می کند. از نظر تئوری ، مصرف همزمان دو استروئید می تواند اثرات داروها را افزایش دهد. در روش هرمی ، ورزشکار دو روش اول را ترکیب می کند – چرخه ای و همزمان. یک یا دو استروئید در دوزهای کوچک مصرف می شود ، که بعداً نصف می شوند و در انتهای هرم (دوره) دوباره کاهش می یابد.

ورزشکاران معتقدند که این هرم به بدن اجازه می دهد تا با دوزهای بالای استروئیدها سازگار شود و به سیستم هورمونی زمان کافی برای تجدید قوا می دهد. با این حال ، اثرات مصرف با استفاده از روش های دسته ای و هرمی از نظر علمی اثبات نشده است.

پیشنهاد
خواندنی:

چه داروها یا مکمل های بدنسازی برای کبد مضر هستند؟

دوز مناسب و روش تجویز دیانابول

قرص دیانابول چیست ، عوارض و مزایای آن چیست؟

اگر قبلاً هرگز از استروئیدها استفاده نکرده اید ، بهتر است با دوز کم شروع کنید. این روش نحوه واکنش بدن به دیانابول را تعیین می کند. به عنوان مثال ، می توانید با 20 میلی گرم در روز شروع کنید. با مصرف این مقدار در روز ، احتمال عوارض جانبی ناشی از مصرف آن به حداقل می رسد. اگر متوجه اثر مثبت مصرف آن شدید و عوارض جانبی منفی نداشتید ، می توانید دوز را تا 30 میلی گرم در روز افزایش دهید. برای اکثر مردان ، حداکثر دوز روزانه 50 میلی گرم است.

هر قوطی دیانابول تقریباً حاوی 90 کپسول است. یک کپسول را با سه وعده غذایی اصلی حداکثر به مدت 8 هفته مصرف کنید. سه کپسول روزانه مصرف کنید طول عمر متوسط ​​این دارو 3 تا 5 ساعت است که نشان می دهد یکبار غذا خوردن در روز باعث می شود سطح خون در طول روز دچار نوسان شود. حتی در روزهایی که ورزش نمی کنید می توانید از آن استفاده کنید. اگر می خواهید دوز روزانه قبل از تمرین خود را مصرف کنید ، باید بین تمرین و زمان تمرین 30 دقیقه وقت بگذارید. Dianabol باید حداقل به مدت 2 ماه مصرف شود و به طور موقت به مدت یک هفته و نیم متوقف شود تا بدن استراحت کند.

پیشنهاد
خواندنی:

هورمون رشد یا سوماتروپین چیست و چگونه بر بدنسازی تأثیر می گذارد؟

اگر بعد از یک ماه مصرف دیانابول را متوقف کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مصرف آن را پس از یک ماه متوقف کنید ، وزن خود را کاهش می دهید ، یعنی نیمی از وزن اضافه شده را از دست می دهید. این طبیعی است و جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که افزایش وزن از دیانابول بر اساس احتباس آب است و در نهایت با قطع مصرف دارو ، وزن خود را کاهش می دهید.

پس از پایان دوره مصرف قرص دیانابول ؛ سطح تستوسترون بدن شما به حالت عادی برمی گردد ، اما توده عضلانی شما افزایش یافته است ، با این حال ، اگر می خواهید نتایج بدست آمده از آن را حفظ کنید ، باید به خوبی روی تغذیه و ورزش تمرکز کنید.

در صورت قطع مصرف دیانابول چقدر طول می کشد؟

شما باید انتظار داشته باشید که چند روز پس از قطع مصرف روزانه دیانابول ، برخی از مزایای خود را از دست بدهید.

عوارض جانبی دیانابول چیست؟

اگر شما Dianabol را به درستی مصرف نمی کنید ، عوارض جانبی متعددی وجود دارد. برخی از عوارض جانبی که معمولاً در مردان گزارش می شود شامل بزرگ شدن سینه ، فشار خون بالا ، آکنه و جوش ، ریزش مو و مسمومیت کبدی است. این عوارض جانبی ممکن است شما را بترساند ، اما اجتناب ناپذیر است. از نوشیدن الکل در هنگام نوشیدن خودداری کنید زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

پیشنهاد
خواندنی:

دوره پاکسازی استروئیدها و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها

آیا Dianabol تولید تستوسترون را متوقف می کند؟

تأثیر دیانابول بر تستوسترون بحث برانگیز است. برخی از مقالات ادعا می کنند که دارو ترشح تستوسترون را سرکوب می کند ، برخی دیگر که دیانابول بر ترشح تستوسترون تأثیر نمی گذارد ، اما ذکر این نکته ضروری است که واکنش مردان به دیانابول و البته دیانابول به تستوسترون متفاوت است. ویژگی های خاص خود را دارد. این بستگی به شخص دارد.

چگونه می توانم بفهمم که Dianabol برای من مفید است؟

تصمیم گیری برای استفاده یا عدم مصرف استروئیدها کاملاً با شما است. سلامت شما باید به گونه ای باشد که بتوانید از آن استفاده کنید و اطلاعات لازم در مورد هورمون ها را داشته باشید.

چه کسی نباید دیانابول مصرف کند؟

معمولاً افراد سالم می توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجود دارد که مانع استفاده از استروئید می شود. اگر دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا ، گلوکوم و پوکی استخوان دارید ، نباید دیانابول یا هرگونه استروئید دیگر مصرف کنید.

اخطار! این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و برای استفاده از آن باید با متخصص مشورت کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com – به روز شده: 4 ژوئیه 1999


دیدگاهتان را بنویسید